Tüvtürk Adana Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Ceyhan Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Adana Ceyhan istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Adana Ceyhan Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Ceyhan araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Ceyhan araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

ceyhan-tuvturk

Ceyhan Tüvtürk

Adres: Özdemir Sabancı Bulvarı Aytemuroğlu Mah. No.21/8 Ceyhan / Adana

Ceyhan Araç Muayene

Araç sahipleri için araçlarını düzenli muayene işlemi zorunlu bir uygulamadır. Yasalarca zorunlu kılınan bu uygulama aracın yaşına ve modeline göre belli sürelerde tekrar etmektedir. Muayenesi geçmiş aracınız ile trafiğe çıktığınız takdir de trafik memurlarınca tarafınıza cezai işlem uygulanmaktadır. Araç sahipleri böyle durumlarla karşılaşmamak için araçlarının muayene süresini geçirmemeliler. Tüvtürk Türkiye araç muayene istasyonlarından bilgi ve randevu alabilirsiniz. Tüvtürk Türkiye araç muayene işlemlerini gerçekleştiren yetkili tek kuruluştur. Ceyhan Tüvtürk Türkiye’nin internet sitesinden veya 0888 233 04 04 numaralı telefon numaralarından öğrenmek istediklerinizin cevabını alabilir veya randevu talep edebilirsiniz.

Tüvtürk Türkiye’nin tüm yurt genelinde araç muayene istasyonlarından size en yakın olanı öğrenip randevu almanız ve randevu saatinizden 15 – 20 dakika erken olacak şekilde araç muayene istasyonuna gitmeniz gerekmektedir.

Araç muayene istasyonu idari işler bölümünde kayıt işlemlerinizi tamamlamadan aracınız muayene sürecine alınmaz. Araç muayenesi için randevu aldıysanız ve randevunuza her ne gerekçe ile olursa olsun 15 dakika geç kaldıysanız Tüvtürk tarafından randevunuz otomatik olarak iptal edilir. Böyle bir durumda bir daha randevu almanız gerekeceği için Ceyhan randevu alabilmeniz yoğunluğa bağlı olarak daha geç bir zaman ertelenebilir ve araç muayene süreniz gecikebilir. Araç sahipleri tüm bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak randevu zamanlarını geçirmemeliler.

Araç Muayene De Hangi Belgeler Gerekli

Ruhsatınız yanınızda olması gereken ilk ve en zorunlu belgedir. EK-44 Satış ve devir işlemleri sırasında tescil belgeniz yanınızda olmayacağı için noterden yenisi düzenleninceye kadar alacağınız geçici belge yanınızda bulunması zorunlu belgelerdendir. Vekalet durumu belgesi. Kendi aracınız dışında başka bir aracı muayeneye getirdiğinizde vekalet durumu belgesi almanız gerekmektedir. Ayrıca yanınızda kimliğiniz, ehliyetiniz ve de varsa pasaportunuzun olması da zorunludur. Lpg / Cng: Aracınızı muayeneye getirdiğinizde aracın Lpg / Cng tankının Üzerindeki bilgilerin okunabilir olması gerekir. Lpg / Cng tankının tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporunun yanınızda olması da zorunludur.

Araçların Kanunen Zorunlu Kılınmış Muayene Süreleri.

  • Her araca göre değişen sürelerde araç muayene işlemi aracınızın son Ceyhan araç muayene süresinden itibaren başlar.
  • Özel / Resmi Araçlar için iki ya da üç yıl sonrasında her iki yılda bir aracınızı muayene ettirmelisiniz. Resmi arazi araçlarınız içinde aynı süreç geçerlidir.
  • Lastik tekerlekli traktörler ( LTT ) ilk üç yıl sonrasında her üç yılda bir araç sahipleri tarafından araç muayene uygulamasını yaptırmaları zorunludur.
  • Diğer bütün motorlu taşıtlar için ve römorkları için araç muayene süresi ilk bir yıldan sonra yılda bir olarak belirlenen zorunlu muayene süresidir.
  • İki ve ya üç tekerlekli araçlar ve römorkları için ilk üç yıldan sonra her iki yılda bir olarak zorunlu muayene süresi belirlenmiştir.

Muayene Ücretleri Ve Muayene Gecikme Cezaları.

Araç sahipleri için 2016 yılında belirlenen araç muayene ücreti 191. 16 TL dir. Bu ücret yer yıl farklılık gösterebilir. Araç muayene gecikme cezası 2016 yılı için % 5 olarak belirlenmiştir. Bu duruma göre aracınızın muayene süresini geciktirdiğiniz de muayene ücretinin üzerine her ay % 5 gecikme faizi ödemek zorunda kalırsınız. Araç muayene sürenizi bir gün ya da bir ay geciktirmeniz ceza ödemiz bakımından fark etmez. Bir gün de on günde gecikse 30 gün üzerinden hesaplanır ve ona göre ceza ödersiniz. Muayene sürenizi geciktirdiğiniz de iki şekilde cezayı ödemek durumunda kalırsınız. Birincisi muayenesi geçmiş araç ile trafiğe çıktığınızda trafik memurlarınca tarafınıza uygulanan cezai işlem. İkincisi araç muayene istasyonu idari işler kısmında kayır işlemlerinizi gerçekleştirirken tespit edilen gecikme sürenizin muayene ücretinizin üzerine eklenmesi.

Araç sahiplerinden tahsil edilen bu ceza ücretleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılır. Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Tüvtürk’ten bu cezaları denetlemesini istemiştir.

Ceyhan Araç Muayene İletişim Bilgileri.

Adres: Aytemıroğlu Mah. Özdemir Sabancı Bulvarı. No:21 D:8, 01960 Ceyhan/Adana

Çalışma saatleri : Hafta içi . 08: 30 _ 17: 30 . Cumartesi . 08: 30 _ 17: 30. Pazar günü tatil. Son müşteri kabul saati kapanış saatinden 30 dakika öncedir.

Randevulu ve randevusuz hizmet verilir. Egzoz gazı emisyon ölçümü yapılır. Araç sahipleri randevulu veya randevusuz hizmet veren araç muayene Ceyhan istasyon alanına gitmeden önce yoğunluğu göz önünde bulundurarak mutlaka telefonla bilgi almalı. Aksi takdir de randevulu araç sahiplerine öncelik tanınacağı için randevusuz gidenler çok sıra bekleyip zaman kaybı yaşayabilirler.