Tüvtürk Adana Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Yüreğir Araç Muayene Randevu

Adana Yüreğir Tüvtürk  istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Adana Yüreğir Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Yüreğir araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Yüreğir araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

adana-yuregir-tuvturk

Yüreğir Tüvtürk

Adres: Levent Mah. 1793 Sok. No.1 Yüreğir / Adana

Yüreğir Araç Muayene

Aracınızın muayene süresini geçirmemeniz kanunen zorunlu olduğundan tüm araç sahipleri araç muayenelerini zamanında yaptırmalı. Tüvtürk Türkiye araç muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluştur. Tüvtürk Türkiye’nin internet sitesinden araç muayene işlemleriniz, randevu işlemleriniz ve size en yakın araç muayene istasyonunu öğrenme gibi tüm bilgileri edinebilirsiniz. Ayrıca Tüvtürk Türkiye’nin telefon numarası olan 0888 233 04 04 numarasından da istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. Muayenesi geçmiş olan aracınız ile trafiğe çıktığınız takdirde trafik memurları tarafından şahsınıza cezai işlem uygulanacaktır. Hem gecikmiş olan araç muayene süresi için hem de kanunlara aykırı davrandığınız için ceza ödemek durumunda kalırsınız. Bu durumu yaşamamak için aracınızı zamanında muayene yaptırın hem kafanız hem de bütçeniz rahat etsin.

Tüvtürk Türkiye’ den bulunduğunuz yere en yakın Yüreğir araç muayene randevu istasyonundan randevu aldığınız zaman muayene sürenize 15 – 20 dakika erken gitmelisiniz. Bu aracınızı muayeneye götürdüğünüz araç muayene istasyonunun idari işler kısmında kayıt ve evrak işlerinizi halletmeniz adına yapmanız gereken bir şey. Araç muayene istasyonuna gitmek için Tüvtürk Türkiye’den aldığınız randevuya sebebi ne olursa olsun 15 dakika geciktiğinizde Tüvtürk randevunuzu iptal edecektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yeniden randevu almanız gerekir.

Fakat araç muayene Yüreğir istasyon yoğun olabileceği ihtimali de var elbette eğer yoğunluk olursa size ileri tarih için randevu vermek zorunda kalırlar bu süre zarfında araç muayeneniz geçmiş olursa aracınız ile trafiğe çıkmamalısınız. Aksi takdirde trafik memurlarınca cezai işleme maruz kalırsınız. Araç muayene zamanınızın gelip gelmediğini Yüreğir Tüvtürk internet sitesinden veya telefon ile aracınızın bilgilerini vererek öğrenebilirsiniz.

Araç Muayenesinde Olması Gereken Resmi Belgeler.

  • Ruhsatınız yanınızda olması gereken zorunlu belgedir.
  • EK-44 Satış ve devir işlemleri sırasında tescil belgeniz yanınızda olmayacağından dolayı noter tarafından yenisi düzenleninceye kadar alacağınız geçici belge yanınızda bulunması zorunlu belgelerdendir.
  • Vekalet durumu belgesi kendi aracınız dışında başka bir aracı muayeneye getirdiğinizde yanınızda bulunması gereken bir başka belge. Ayrıca yanınızda kimliğiniz, ehliyetiniz ve de varsa pasaportunuzun olması da zorunludur.
  • Lpg / Cng: Aracınızı muayeneye getirdiğinizde aracın Lpg / Cng tankının Üzerindeki bilgilerin okunabilir olması gerekir. Lpg / Cng tankının tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporunun yanınızda olması zorunludur.
  • Bunların dışında aracınızın vergi borcu, köprü veya gişe geçiş borcu, Sigorta borcu da olmaması gerekmektedir.

Araçlar Da Muayene Süreleri.

  • Araçtan araca farklılık gösteren sürelerdir muayene süreleri. Aracınızın yaşına ve modeline göre değişir.
  • Kişisel / Resmi Araçlar için iki ila üç yıl sonrasında her iki yılda bir aracınızı muayene ettirmelisiniz. Resmi arazi araçları içinde aynı süre geçerli olur.
  • Lastik tekerlekli traktörler ( LTT ) ilk üç yıldan sonrası her üç yılda bir aracınızı muayene yaptırmanız zorunludur.
  • Diğer bütün motorlu taşıtlar için ve römorkları için araç muayene süresi ilk bir yıldan sonra yılda bir olarak bildirilmiş zorunlu muayene süresidir.
  • İki ve ya üç tekerlekli araçlar ve römorkları için ilk üç yıldan sonra her iki yılda bir olarak zorunlu muayene süresi bildirilmiştir

Araç Muayene Ve Ceza Ücretleri.

Türkiye genelinde 2017 yılı için araç muayene ücreti 198.24 TL dir. Bu ücret değişen yıllarda farklılık gösterebilir. Araç muayene gecikme cezaları ise 2016 yılı için muayene ücretinin üzerine her ay için % 5 olarak belirlenmiştir. Aracınızın muayene süresini geçirdiğinizde bir gün veya beş gün fark etmeksizin araç muayene gecikme faizi 30 günden hesaplanır.

Bu cezayı iki şekilde sizden tahsil ederler. Birincisi muayene süresi geçmiş aracınız ile trafiğe çıktığınızda trafik memurlarınca sizden tahsil edilecek gecikme faizi ( ceza). İkincisi araç muayene istasyonu idari işler bölümünde kayıt yaptırırken tespit edilip muayene ücretinizin üzerine eklenen gecikme faizi. Araç sahiplerinden tahsil edilen bu ceza ücretleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılmaktadır. Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Tüvtürk Türkiye’den bu cezaları denetlemesini istemiştir.

Yüreğir Araç Muayene İstasyonu İletişlim.

Adres: Levent mah. 1793 sk. No 1. 01310  Yüreğir / Adana

Telefon: 0888 233 04 04

Çalışma saatleri: Hafta içi 08: 00 _ 17: 00

Hafta sonu kapalı.

Verilen hizmet: egzoz gazı emisyon ölçümü

Sadece randevulu hizmet vermektedir. Randevusuz gittiğinizde aracınızın muayene işlemi gerçekleştirilemez. Tüvtürk Türkiye’den Yüreğir randevu alabilirsiniz.