Tüvtürk Ankara Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Beypazarı Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Ankara Beypazarı istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Ankara Beypazarı Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Beypazarı araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Beypazarı araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

beypazari-tuvturk

Beypazarı Tüvtürk

Adres: Ayvaışık Mah. 1808 Ada 1 Parsel Beypazarı / Ankara

Beypazarı Araç Muayene Randevu

Tüvtürk araç muayene randevularınızı 0888 233 04 04 telefon numarası üzerinden alabilir ve aynı zamanda danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Randevu hizmetleri aynı zamanda online olarakta verilmektedir. Unutmayalım ki araç muayenelerini düzenli olarak yaptırmak, sadece sizin ve ailenizin değil aynı zamanda diğer kişilerin ve canlıların da hayatı ve güvenliği için önem taşır.

Araç muayeneleri Beypazarı Tüvtürk  araç muayene istasyonlarında aşağıdaki yönetmelik ve uygulamalara göre muayene hizmetleri verilmektedir.

  • Araç Muayene İstasyonlarının Açılması, İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik
  • 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu
  • Karayolları Trafik Yönetmeliği
  • Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik
  • Avrupa Birliği Direktifleri

 

Araçlarınızın Muayenesi

Araçların muayene edilmesi zorunluluğu kanunda belirtilmiştir. Araçlarınızın trafiğe çıkabilmesi için Beypazarı araç muayene istasyonlarından onay alması gereklidir. Trafiğe çıkmasını engelleyecek kusurlar bulunmaması durumunda araç trafiğe çıkış izni alamaz  ve ancak  tespit edilen bu kusurlar giderildikten sonra araçlar tekrar muayene edilerek trafiğe çıkmasına izin verilir.  Ağır kusur olarak adlandırılan durumlar hakkında kısaca bilgi vermekte fayda vardır.

Ağır Kusur: Aracın muayenesi sonucunda bakıma ve tamirine ihtiyaç duyulacak denli büyük eksikliklerin tespit edilmesi durumudur. 1 aylık süre verilir araca ve bu 1 ay içerisinde muayene olması gerekir ve sürenin geçirilmesi durumunda ceza verilir. Kusurların bir an önce giderilmesi trafik kurallarının ihlal edilmemesi ve hayati tehlikelerin ortadan kaldırılması için zorunludur.

Aracınızın muayene işleminden geçmesi için gideceğiniz istasyonların bir çoğunda önceden Beypazarı randevu alınması gerekecektir. Randevular gerek telefon edilerek ve gerekse web sitesi üzerinden alınabilir. Randevu aldığınızda aracınızın muayenesi için saatlerve beklemeyecek ve işinizi çok daha kısa bir süre içinde bitirip zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Muayene hizmetinde randevulu sistem araç sahiplerine çok büyük avantaj sağlamaktadır. Randevu saatinizden yaklaşık olarak on yada on beş dakika öncesinden muayene yaptıracağınız istasyonda bulunmanız tavsiye edilir. Böylece gecikme yaşamaz ve gecikme soncu randevunuzun iptal edilmesini de önlemiş olursunuz.

Araç sahipleri kendi araçlarını Beypazarı araç muayene istasyonlarına götürdüklerinde her hangi bir engelle karşılaşmazlar. Ancak araç sahibi değilse, son bir ay içerisinde bir başkasının adına kayıtlı olan bir aracı muayene yaptırmamış olmalıdır. Hatırlatmak gerekir ki her bir vatandaş son bir ay içerisinde başkasının üzerine kayıtlı tek bir aracı muayene yaptırabilmektedir. Son bir ay içinde ikinci bir aracın muayenesini yaptırabilmek için ise noterden vekalet alması gerekir. Şirket araçlarının muayenesini şirket çalışanları yaptırabilirler ancak muayenenin gerçekleşebilmesi için çalıştıkları şirkette muhakkak yetki belgesi almaları lazımdır. Şirket araçlarını şirket çalışanı dışında bir kişi muayeneye götürecekse yine noterden vekalet almak durumundadır. Tüm bunlara dikkat edilmesi muayene sırasında her hangi bir sorun çıkmasını engelleyerek sorunsuz bir muayene işleminin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Unutmayınız ki araçlarınızın muayenesini zamanında yaptırmalısınız. Böylece güvenlik sorunlarının ve trafik kazalarının önlenmesine yardımcı olmuş olacaksınız. Aynı zamanda sorumlu bir vatandaşın uyması gereken kuralları yerine getirerek her hangi bir kanuni sorunda yaşamayacaksınız.

Tüvtürk Ankara Beypazarı Araç Muayene İstasyonu

Tüvtürk Beypazarı araç muayene istasyonu tek peronlu bir istasyondur. Tek peronlu istasyonlarda günlük araç muayene kapasitesi diğer çok peronları istasyonlara göre daha düşüktür. istasyonu bir peronlu bir araç muayene istasyonu olduğu için günlük araç muayene yapma kapasitesi düşük bir istasyondur. Tek peronlu Beypazarı istasyon yapılarında muayene randevularını son güne bırakmamaya özen gösteriniz. İstasyona randevusuz bir şekilde gidecek olan araç sahiplerinin günün erken saatlerinde istasyonda bulunmaları önemle rica olunur. Aksi halde araç muayeneleri ertesi güne kalabilecektir.

Adres bilgileri :Ayvaşık Mah. 1808 Ada 1. Parsel
Beypazarı Merkez, Beypazarı / Ankara

Çalışma saatleri Pazartesi-Cumartesi: 08:30-17:30’dur. Pazar günleri istasyon kapalıdır. İstasyonda araç muayenesi ve egzoz emisyon gazı ölçümü yapılmaktadır.