Tüvtürk Ankara Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Gölbaşı Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Ankara Gölbaşı istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Ankara Gölbaşı Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Gölbaşı araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Gölbaşı araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

golbasi-tuvturk

Gölbaşı Tüvtürk

Adres: Oğulbey Mah. 112981 Ada 1 Parsel Gölbaşı / Ankara

Gölbaşı Araç Muayene Randevu

Araç sahipleri araçlarını muayene etmek istediklerinde en yakın muayene istasyonundan randevu almaları ve daha sonra araçlarını muayene yaptırmaya getirmeleri gereklidir. Gölbaşı Tüvtürk Türkiye’de araç muayenesi işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluştur. Tüvtürk araç muayene istasyonlarına gelmeden önce randevu almak için 0888 233 04 04 telefon numarasını arayabilirsiniz. Tüvtürk aynı zamanda online araç muayene randevusu da vermektedir. Online randevu için web sitemizden başvuruyaparak  aynı zamanda danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Araç Muayeneleri İçin Önemli Bilgiler

 

Neden önemlidir araç muayeneleri ve araçlar muayeneye götürülürken nelere dikkat edilmelidir. Bir aracın trafiğe çıkmasında her hangi bir kusur varsa, bu durumda araç sahibinin ve toplumun hayatı tehlikeye atılmıştır. Her hangi bir kazaya sebebiyet verecek araçlar böylece trafikten uzaklaştırılır ve bu sayede daha güvenli bir yolculuk yapılması amaçlanır. Araç muayeneleri sayesinde araçlarınızın trafiğe çıkmasının uygun olup olmadığı kontrol edilir. Böylece trafikte oluşacak her hangi bir sorunun akabinde yaşanacak can ve mal güvenliği tehlikesine önlem alınmaya çalışılır. Hiçbir vatandaşın toplumun güvenliğini tehlikeye atmaya hakkı yoktur. Ülkemizde trafik kazalarının önlenmesi için araçların muayeneden geçmeleri son derece önemlidir.

Sorumluluk sahibi her vatandaş toplumsal kurallara uymalıdır ve aynı zamanda kanunlar gereğince toplumsal yaşamı tehlikeye atacak davranışlarda bulunmamalıdır. Bu aynı zamanda temel bir vatandaşlık görevidir.. Trafiğe çıkacak olan araçların muayenesi 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince zorunlu kılınmıştır.

Kanunen bir sorumluluk olduğunu hatırlattıktan sonra araç muayeneleri için belirli bir takım gereklilikleri hatırlatmak faydalı olacaktır. Şahıs araçlarını araç sahiplerinin muayene yaptırmasında hiçbir engel bulunmamaktadır. Ancak aracı muayene istasyonuna götüren vatandaş eğer aracın sahibi değilse, bu durumda son bir ay içerisinde başkasına kayıtlı bir aracı muayene yaptırmamış olması gerekecektir. Kısaca özetlemek gerekirse her hangi bir vatandaş bir aylık bir zaman dilimi içerisinde başkasına ait tek bir aracı muayene yaptırabilir. İkinci bir aracı daha muayene yaptırmak istiyorsa bu kez noterden vekalet alması gerekir ki aracı muayene yaptırabilsin. Şirket çalışanları şirketlerinin aracını muayeneye götürebilirler ve bunun için çalıştıkları şirketten yetki belgesi almaları zorunludur. Gölbaşı Araç muayene istasyonlarına gitmeden önce bu kuralları bilmeniz sizler için faydalı olacaktır.

Aracınızın Hiç Borcu Olmaması Gerekiyor

Aracınızın muayeneden geçmesi içinde her hangi bir vergi ve trafik borcunun olmaması ve aynı zamanda aracınızın trafik sigortasının olması gerekir. Trafik para cezası, ogs, kgs, hgs ve vergi borçlarının bulunması durumunda aracınız muayeneden geçemeyecektir. Trafiğe çıkmasında her hangi bir kusur bulunan araçlar ancak bu kusurlarını giderdikten sonra muayene istasyonlarından trafiğe çıkma onayı alabilirler.

Diğer yandan bilmeniz gerek bir diğer konuda çoğu muayene Gölbaşı istasyon noktalarının randevu sistemiyle çalıştıklarıdır. Muayeneye gitmeden önce ister arayarak ister web sitesi üzerinden randevu almanız gerekecektir.

Gölbaşı Randevu sistemi sayesinde uzun süren kuyruklardan kurtulmuş olacak ve aynı zamanda çok daha kısa bir süre içerisinde aracınızı muayene yaptırma imkanına kavuşmuş olacaksınız. Yukarıda belirtiğimiz gibi aracınızı muayene yaptırmaya gelmeden önce gerek telefonla arayarak gerekse web sitesi üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevu saatinden çeyrek saat kadar önce muayene istasyonunda bulunmanız her hangi bir gecikme problemi yaşamanızı önlemek açısından tavsiye edilir. Zamanında istasyonda bulunmadığınız takdirde randevunuz iptal edilmiş olacaktır. Bu durumda baştan randevu almanız gerekecektir.

Tüvtürk Ankara Gölbaşı Araç Muayene İstasyonu

Ankara Tüvtürk Gölbaşı araç muayene istasyonu altı peronludur. İstasyonumuza gelmeden önce muhakkak randevu alınması gereklidir aksi halde randevusuz araçlar muayeneye kabul edilmemektedir. Araçlarınızın her hangi bir olan borcu varsa istasyonumuza gelmeden önce ödenmiş olması gereklidir. Adres, Oğulbey Mah. Gölbaşı Merkez, Gölbaşı İstasyonumuz pazartesi gününden cumartesi gününe kadar hizmet vermektedir. Hizmet saatlerimiz 08:30 ve 18:30 arası çalışma saatleri içerisindedir. İstasyonumuz Pazar günleri kapalıdır. İstasyonumuzda sadece randevulu araçlara hizmet verildiğini hatırlattıktan sonra gelecek olan araçların egzoz emisyon ölçümü ve yola elverişlilik muayeneleri yapılmaktadır.