Tüvtürk Ankara Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk İstanbulyolu Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Ankara İstanbulyolu istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Ankara İstanbulyolu Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
İstanbulyolu araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk İstanbulyolu araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

istanbulyolu-tuvturk

İstanbulyolu Tüvtürk

Adres: Şehit Osman Avcı Mah. Malazgirt Cad. 23. Sok. No.11 Etimesgut / Ankara

İstanbulyolu Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Türkiye tüm Türkiye genelinde araç muayene işlemleri için araç sahiplerine hizmet vermektedir. Araç sahipleri araçlarını belli dönemlerde muayene yaptırmakla yükümlüdür. Muayene süresi geçmiş olan araç ile trafiğe çıkılması kanunen yasaktır. Tüvtürk Türkiye’nin Web sitesinden ya da telefon numaralarından müşteri hizmetlerine ulaşıp size en yakın araç muayene istasyonu için randevu talep edebilirsiniz. Veya öğrenmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Tüvtürk araç muayene hizmeti vermek ile yetkili tek kuruluştur. araç muayenesi hakkında gereken danısmanlık ve randevu hizmeti almak için müşteri hizmetlerine telefonla 0888 233 04 04 olan numarayı arayabilirsiniz. Araç muayene rutini araçtan araca farklılık gösteren bir süredir. Araç sahiplerinin araçlarını en son muayene işlemi için araç muayene istasyonuna götürdükleri tarihten itibaren başlar. Eğer aracınızın muayene süresi geçmiş ise ve siz o araçla trafiğe çıkmaya devam ediyorsanız trafik memurları fark ettiklerinde cezai işlem uygular. Bu ceza gerek kanunlara aykırı hareket etmekten gerekse araç muayene sürenizi geçirmekten kesilir. Araç muayene işleminin zorunlu olmasının nedeni araç sahiplerinin belli dönem aralığında araçlarının arıza tespit işlerini düzenli yaptırıp trafiğe daha güvenli çıkmalarıdır. Sizde araç muayene sürenizi aşmadan aracınızın muayene işlemlerini yaptırın.

Tüvtürk Türkiye’den yaşadığınız il veya ilçede size en yakın araç muayene istasyonu için randevu talep edin ve oluşturulan randevu günü ve saatini geçirmeden muayene istasyonuna aracınızı götürün. Araç muayenesi için aldığınız randevuya randevu saatinizden 15 – 20 dakika erken gitmeniz ve araç muayene istasyonu idari işler kısmında evrak kayıt işleminizi tamamlamanız gerek. Eğer araç muayene randevunuza 15 dakika geç giderseniz İstanbulyolu Tüvtürk tarafından randevunuz iptal edilir. Ve yeniden randevu almanız gerekir. Bu bulunduğunuz yerdeki istasyonun yoğunluğuna göre değişen bir zaman da olabilir ve aracınızın muayene süresi siz tekrar randevu alıncaya kadar geçmiş olabilir bu yüzden randevu saatini geçirmeden aracınızı muayene işlemi için muayene istasyonuna götürmelisiniz.

Araç Muayene İstasyonuna Giderken Yanınızda Olması Gereken Belgeler.

 • Yanınızda bulundurmanız gereken en önemli belge ruhsatınızdır.
 • Eğer aracınızı yeni almışsanız satış ve devir işlemleri için belgeleriniz noterde ise noterden geçici belge almalısınız ve muayene işleminde yanınızda bulundurmalısınız.
 • Kendi aracınız dışında bir başkasının aracını muayene için muayene İstanbulyolu istasyon şubesine götürüyorsanız vekalet durumu belgenizin olması gerekmektedir
 • Lpg / Cng: Aracınızı muayeneye getirdiğinizde aracın Lpg / Cng tankı üzerindeki bilgilerin okunabilir olması gerekmektedir. Lpg / Cng tankı tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporu zorunludur.
 • Bunların haricinde aracınızın gişe ve köprü geçiş borcunun bulunmaması, Trafik cezası olmaması, Vergi borcunun bulunmaması ve her hangi bir arızasının olmaması gerekir.

Araç Muayenesi Resmi Süreleri.

 • Kişisel / Resmi Araçlar için iki veya üç yıl sonrasında her iki yılda bir aracınızı muayene yaptırmalısınız. Resmi arazi araçları da bu kapsamda değerlendirilir.
 • Lastik tekerlekli traktörler ( LTT ) ilk üç yıl sonrası her üç yılda bir araç muayene işlemlerini yaptırmak zorundadır.
 • Diğer bütün insan taşımada kullanılan motorlu taşıtlar için ve römorkları için araç muayene süresi ilk bir yıl sonrası yılda bir olarak belirlenmiş zorunlu muayene süresidir.
 • İki ya da üç tekerlekli araçlar ve römorklar için ilk üç yıl sonrası her iki yılda bir muayene zorunluluğu getirilmiştir.
 • Tüvtürk araç muayene ücreti ve ceza ücreti.
 • Tüvtürk tarafından belirlenen 2016 araç muayene ücreti 191. 16 TL dir. Bu her yık farklılık gösterir.
 • Tüvtürk tarafından belirlenen araç muayene gecikme cezası ise 2016 yılı için muayene ücretinin üzerine her ay için % 5 tir.
 • Araç muayene gecikme cezası 30 gün den hesaplanır. Buna göre aracınızın muayene süresini kaç gün geçirdiğinize bakılmaksızın bir bir ay üzerinden ödeme yaparsınız.
 • Araç sahiplerinden tahsil edilen ceza bedelleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılır.
 • Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Tüvtürk Türkiye den bu cezaları denetlemesini istemiştir.

İstanbul Yolu Araç Muayene İstasyonu İletişim Bilgileri.

Adres: Şehit Osman Avcı Mah. Malazgirt Cad. 23. Sok. No:11 Eryaman, Etimesgut / Ankara
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi: 08: 30 – 18: 30 Arası
Pazar: Kapalı. Son müşteri kabul saati kapanış saatinden 30 dakika öncedir.
Verilen Hizmetler: Sadece randevulu araç muayenesi, Egzoz gazı emisyon ölçümü,

Ağır vasıtalara hizmet verilmemektedir.

Araç sahipleri diledikleri tüm soruları sormak ve İstanbulyolu randevu almak için web sitemiz  ile iletişime geçebilir.