Tüvtürk Ankara Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk İvedik Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Ankara İvedik istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Ankara İvedik Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
İvedik araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk İvedik araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

ivedik-tuvturk

İvedik Tüvtürk

Adres: İvedik Mah. 1502 Cad. 99. Sok. No.9 Yenimahalle / Ankara

İvedik Araç Muayene Randevu

Araç sahipleri araçlarını muayene etmek için en yakın Tüvtürk muayene istasyonunu tercih ederler. Türkiye’de araç muayenesi işlemlerini yapmadan önce 0888 233 04 04 ‘ü arayarak randevu alabilir. Tüvtürk’ün  web sitesinden online randevu hizmeti ile randevu almak çok kolay. Tüvtürk aynı zamanda araç sahipleri için danışmanlık hizmeti vererek araç sahiplerine yardımcı oluyor.

Araçlarınızı zamanında muayene yaptırmak için aldığınız randevu saatlerinden on dakika kadar önce İvedik araç muayene istasyonunda bulunmanız geç kalma ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır.

Trafiğe çıkacak olan araçlar muayene belirli periyodlarla muayene işleminden geçmektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince araç muayeneleri zorunlu kılınmıştır. Ceza almamak ve hem kendi hayatınızı hem de diğer vatandaşların hayatını tehlikeye atmamak ve trafikte problem yaşamamak için araçlarını muayene ettirmek araç sahibi her yurttaşın sorumluluğudur.

Aracınızı Muayene Ettirmeden Nelere Dikkat Etmelisiniz

Aracınızı muayene istasyonuna götürmeden önce aracınızın öncelikle varsa borçlarını ödemeniz ve sigortasını yaptırmanız gerekmektedir. Muayene istasyonuna gitmeden önce aracınıza kesilmiş trafik para cezalarının yanı sıra  ogs, kgs, hgs ve aynı zamanda vergi borçlarının bulunmamasına dikkat ediniz. Borçlarınız muayene istasyonlarından ödenmemektedir. Borçlarınızın ödenmemesi durumunda ise aracınız muayene edilmeyecektir.

Borç durumunda aracınız muayeneden geçemeyecektir. Trafiğe çıkmasında her hangi bir kusur bulunan araçlar ancak bu kusurlarını giderdikten sonra muayene istasyonlarından trafiğe çıkma onayı alabilirler.

Aracınızı muayeneye götürmeden önce gerekli belgelerinizi yanınıza almalısınız. Aracınızın ruhsatı muayene sırasında mutlaka yanınızda olmalıdır. Satış ve devirlerde Tescil Belgesi noter tarafından alındığı için yenisi düzenlenene kadar belirli bir zaman geçmesi gerekecektir. Belgenin düzenlenmesi için gereken zaman dilimi geçene kadar noter tarafından sizlere verilen “EK-44 Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge” (geçerlilik tarihi dolmamış) yanınızda bulunmalıdır.

Trafik Sigortanızı Kontrol Etmeyi Unutmayın

Trafik sigortanızın da tarihini muayene öncesi mutlaka kontrol ediniz. Trafik Sigortası insan taşımada kullanılmayan römorklar hariç tüm araçlar için zorunlu bir belgedir. Muayene sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Ruhsat sahibi olduğunuz aracı muayene  İvedik randevu aldığınız istasyona getirirken her hangi bir yazı yada vekalet istenmemektedir. Nüfuz cüzdanınız, pasaportunuz yada ehliyetinizi getirmeniz yeterli olacaktır.

Başka bir kişinin üzerine olan bir aracı muayene istasyonuna getirdiğinizde bazı belgeler i yanınızda bulundurmanız gereklidir. T.C. kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet gibi belgelerinizin yanında, son bir ay içinde başka bir aracı daha muayeneye getirmediyseniz her hangi bir ek belge gerekmez. Ve yine son bir ay içinde belgesiz muayene ettirdiğiniz aracın muayene tekrarı durumunda vekaletname getirmek durumundasınız.

Şirket araçlarının muayenesinde şirketten alınmış yetki belgesinin getirilmesi gereklidir. Şirket araçlarının muayenesinin yaptırılması için şirket tarafından noter onaylı vekalet verilebilir.

Aracı götürdüğünüz İvedik istasyon aracınızın trafiğe çıkamayacak denli kusurlu bulduğunda bir ay içerisinde kusurları giderip tekrar muayene yaptırmak zorunda olduğunuzu unutmayınız. Aracınızın güveliği sizin ve diğer vatandaşların hayati tehlikesini önlemek için son derece önemlidir. Muayene şartlarını yerine getirmeniz hem bir yurttaş sorumluğu hem de kanunen zorunlu bir uygulamadır.

Kanunlar çerçevesinde düzenli araç muayenelerinin yaptırılması trafik kazalarının önlenmesi açısında son derece önemlidir. Aracınızın trafiğe çıkmaya yeterli olduğunun tespit edilmesi ve onaylanması, trafikte yaşanacak her hangi bir teknik problemin önüne önceden geçmek ve araçtan kaynaklanan olası kazaları en aza indirmek maksadıyla yapılmaktadır. Araçlarınızın bakımını ve onarımını zamanında ve düzenli olarak yaptırmanız sürpriz bir problemle karşılaşmamak için gereklidir.

Tüvtürk Ankara İvedik Araç Muayene İstasyonu

Ankara İvedik Araç Muayene istasyonunda araç muayene yaptırmak için randevu alınması zorunludur.  Genel muayene ve tekrar muayenelerinde de randevu alınması zorunludur. Altı peronlu bir araç muayene istasyonudur.

Adres bilgileri ise şu şekildedir, İvedik Mah. 1502. Cad. 99. Sok. No:9 İvedik OSB, Yenimahalle / Ankara ayrıca Pazartesi-Cumartesi: 08:30-18:30 arasında hizmet verilmektedir. Pazar günleri istasyon kapalı olup, randevulu araç muayenesi ve egzoz emisyon ölçümü de yapılmaktadır.