Tüvtürk Ankara Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Polatlı Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Ankara Polatlı istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Ankara Polatlı Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Polatlı araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Polatlı araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

polatlı-TÜVTURK

Polatlı Tüvtürk

Adres: Üçpınar Mah. Devlet Karayolu Üzeri Polatlı / Ankara

Polatlı Araç Muayene

Ülkemizde birçok insanın araç sahibi olduğu görülmektedir. Her model ve her markadan araçlar, kişilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için trafikte aktif olarak yol almaktadır. Araç sahipleri, nasıl kendileri için gerekli olan bakımları, zorunlu olan ihtiyaçları karşılıyorlarsa, araçlarının bakımlarını ve zorunlu olan işlemlerini karşılamak zorundadırlar. Araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken işlemlerden birisi, araç muayene işlemleridir.

Ülkemizde araç muayenesi yapan tek kuruluşun Tüvtürk olduğu bilinmektedir. Ülkemizin her ilinde ve illerin çeşitli ilçelerinde şubeleri olan kuruluş, her gün binlerce aracın muayene işlemini gerçekleştirmektedir. Her aracın muayene işlem zamanı farklıdır. Aracın alınma durumuna, piyasaya çıkma durumuna göre bu tarih değişiklik göstermektedir.

Araç muayene işlemi bazı nedenlerden dolayı zorunlu tutulmaktadır. Trafik kurallarının bir gereği olarak, araç muayenesi yapılmamış bir aracın trafikte seyir halinde olması kesinlikle yasaktır. Araç muayene işlemi olmadan trafikte aktif olarak yol alan bir araç, trafik ekiplerince kontrolde belirlendiği takdirde, ciddi miktarlarda cezaya tabii tutulmaktadır. Trafik kurallarına uymanın bir zorunluluğu olarak, cezaya maruz kalmamak için muayene işleminizi günü geldiğinde mutlaka yaptırmalısınız. Yasal gereklilik olarak görmenin yanı sıra, vatandaşlık görevi olarak görmeniz daha doğru olacaktır.

Muayene İşlemi İçin Araçta Bulunması Zorunlu Olanlar

Araç muayenesi yaptıracak olan kişinin öncelikle bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Yasal olarak bazı işlemleri tamamlamalı, aracın bakımlarını yaptırmalı, muayene işlemi için Polatlı randevu talep etmelidir. Gerekli bakımlar yapılmadan, evraklar tamamlanmadan, kontroller yapılmadan ve özellikle randevu sisteminden randevu alınmadan gidilen bir araç muayenesi noktasından olumsuz yanıt alarak dönersiniz. Araç muayenesine gitmeden önce aracın ruhsatının araç içerisinde hazır şekilde bulunması gerekir. Aracın hasar kaydı varsa, her ihtimali göz önünde bulundurarak, hasar kaydı evrakının araç içerisinde yer almasını sağlamalısınız.

Sadece Polatlı araç muayene sırasında değil her zaman bulunması zorunlu olan ekipmanları araçta hazır hale getirmelisiniz. Bu ekipmanlar şunlardır: Yangın söndürme aletleri, ilk yardım çantası ve çanta içerisindeki malzemeler, yedek lastik, kar zinciri, arıza veya kaza durumunda gerekli olacak olan yol yardım işaretleri. Araç muayenesine gittiğinizde, aracın arka koltuğunda bu ekipmanları düzgün şekilde yerleştirmiş olmalısınız. Aynı zamanda aracınızda farlar düzgün olmalı, ışık seviyesi ayarlanmış olmalı, korna sesi normal olmalı, dikiz aynası hatasız şekilde araçta yer almalıdır.

Muayene Öncesi Ödenmesi Gereken Borçlar

Polatlı Tüvtürk  Araç muayenesi öncesinde aracınızın plakasına kayıtlı olan borç varsa mutlaka ödemelisiniz. Muayene öncesindeki incelemede borç kaydınızın görünmesi durumunda muayene işleminiz yapılmayacaktır. Aracınızın vergi borcunu ödemeniz yasal bir zorunluluktur. Aynı zamanda HGS, OGS, KGS gibi hizmet bedellerine ait borcunuz bulunuyorsa, bu borçların da ödenmesi gerekmektedir.

Hatta bu borçların ödenmemiş olması, randevu sisteminden randevu almanıza mâni olacaktır. Bu yüzden randevu almadan önce aracınıza dair tüm borçları ödemeli, borç sorgulatması işlemini yaptırmalısınız. İstasyon içerisinde borç ödeme merkezi bulunmadığı için, borcunuzu gideceğiniz araç muayene istasyonundan ödeyemeyeceksiniz.

Polatlı Araç Muayene İstasyonu Hakkında

Ankara ili Polatlı ilçesinde yer alan araç muayene istasyonu 2 peron halinde çalışmalarını sürdürmektedir. Kişiler istasyona gelmeden önce telefon yoluyla veya Tüvtürk’ün kurumsal sayfasından Polatlı randevu almalıdırlar. Sadece randevulu araç muayene işlemi yapıldığı için, mağdur olmamak adına bu noktaya özellikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca randevunuzu muayene işleminizin son günlerine bırakmamalısınız. Olası ihtimalleri göz önünde bulundurarak önceden hareket etmelisiniz. Muayene işleminden olumsuz rapor almanız durumunda, eksiklikler görülmesi durumunda eksikliklerin tamamlanıp tekrar muayene için randevu almanız isteneceği için, son günlerde yapacağınız randevu sizi zor durumda bırakabilir. Polatlı istasyon ilişkin adres bilgileri şu şekildedir:

Üç Pınar Mah. Devlet Karayolu
Polatlı Merkez, Polatlı / Ankara

Pazar günü hariç haftanın diğer günleri 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet veren araç muayene istasyonu aynı zamanda egzoz gazı emisyon ölçüm hizmeti de vermektedir. Kişiler, emisyon gazı ölçümü yaptırmak istediklerini söyledikleri takdirde görevliler size yardımcı olacaktır.

Randevu alarak muayeneye gideceğiniz zaman ise, randevu saatinizden en az yarım saat önce istasyonda yerinizi almalısınız. İdari bina içindeki numaratörden sıra fişi alarak, sıranın size gelmesini uygun yerde beklemelisiniz.