Tüvtürk Antalya Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Kaş Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Antalya Kaş istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Antalya Kaş Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Kaş araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Kaş araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

kas-tuvturk

Kaş Tüvtürk

Adres: Merkez Mah. Kocaan mevkii Göl Cad. No:11 Ova

Kaş ANTALYA

Kaş Araç Muayene Randevu

Ülkemizde ve dünya genelinde birçok kişi araç kullanıcısıdır hatta pek çoğu da araç sahibidir. Önemli olan hem kendi can ve mal güvenliğiniz hem de çevrenizde ve trafikte olan kişilerin can güvenliğini göz önünde bulundurmanız gerekliliğidir. Trafikte meydana gelecek ufacık bir problem bile olası büyük problemlere sebebiyet verebilir. Ya da sizin aksattığınız herhangi bir sorumluluğunuzdan dolayı aracınızın sebebiyet verdiği bir problem büyük can ve mal kayıpları ile sonuçlanabilir. Tüm bunlar unutulmamalı ve Kaş araç muayene işlemleri aksatılmamalı. Aracınız muayenesini ve bakımını zamanında yaptırmak hem olası can güvenlik problemlerini hem de daha büyük maddi zararları önleyici bir tedbir olacaktır. Aynı zamanda bu sayede aracınız çok daha performanslı çalışır ve araç kullanırken çok daha keyif almanızı sağlar. Bir de aksi düşünüldüğü zaman, bakımı ve muayenesi aksatılan araç sürekli yolda kalır sürekli tamir gerektirir ve araç kullanmak bile bir süre sonra eziyete dönüşebilir. Kendinizin ve çevrenizin güvenliği için araç muayene zamanınızı kontrol etmeniz önemle rica olunur.

Araç Muayenene İşlemi Nerelerde Yapılır?

Araç sahipleri araçlarını muayene ettirmek istediklerinde en yakın muayene istasyonundan randevu alırlar ve araçlarını muayene sokabilirler. Kaş Tüvtürk Türkiye’de araçların muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluştur. Ayrıca neredeyse Türkiye’nin her yerinde tüvtürk kapsamında çalışan araç muayene istasyonları bulunmaktadır. İnternet sitesinden veya çağrı merkezinden size en yakın muayene istasyon bilgisine ulaşabilir ve aynı şekilde randevu alma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca istasyonlarımızın her birinin çalışma koşulları ve verdiği hizmet eş güdümlüdür ve sizlere en iyi hizmeti verme amacındadır. Böylece aracınızı güvenle teslim edebilir ve bakımının en iyi şekilde yapıldığından emin olabilirsiniz.

Araç Muayene İçin Yapılan İşlemler

Randevu aldıktan sonra randevu saatinden yarım saat önce aracınız ile istasyona gelmeniz gerekmektedir. Muayene işleminin gerçekleşmesi için tüm kontrollerin yapılması önceliklidir. Yapılması gereken ilk kontrol işlemi aracınızın borç sorgulamasıdır. Bu durumda aracınıza ait herhangi bir ödenmemiş vergi borcu, trafik cezası borcu ya da köprü ve otoyol borcu bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde aracınızın muayene işlemi gerçekleştirilemez. Bu sorgulama işlemini Kaş istasyon ziyaret edilmeden önce evde kendinizin sorgulaması da mümkündür. Tüvtürk internet sitesini ziyaret ederek buradan sorgulama ekranını açtıktan sonra plakanız ile borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Araç muayene için yapılacak sonraki işlem egzoz gaz emisyon kontrolü işlemidir.  Bu kontrol yapılmadığı durumlarda aracınız ağır kusurlu kabul edilmektedir. Bu işlemi Kaş randevu almaya gerek olmadan tüm istasyonlarımızdan yapmanız mümkündür. Ayrıca aracınız LPGli bir araç ise LPG tankı üzerindeki yazının kontrolü de muayene işlemi öncesinde yapılır. Tank üzerindeki yazının okunacak netlikte olması büyük önem taşır. Aksi halde bunun için de ayrı bir muayene ve kontrol işlemi yapılması gerekmektedir. Son olarak da muayene işlemi için istasyona gelmeden önce aracınızın ruhsatını, nüfus cüzdanınızı ve aracınızın trafik sigorta belgelerini yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca eğer aracı muayeneye araç sahibi dışında biri getirecekse, araç sahibi tarafından vekalet verildiğine dair belgenin de yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi bir durumda aracın muayene işlemi gerçekleştirilemez.

Antalya Kaş Araç Muayene İstasyonu

Türkiye genelinde Tüvtürk bünyesinde hizmet veren pek çok muayene istasyonu vardır. Hatta büyük şehirlerde bölgelere göre birden çok istasyon da bulunmaktadır. Örneğin Antalya ilinde her biri farklı bölgede olan toplamda altı tane istasyon bulunmaktadır. Bölgenize en yakın istasyon bilgilerine ulaşıp araç muayene işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Antalya kaş istasyonunun adres bilgisi şu şekildedir: Kocaan Mevki Merkez Mahallesi, 122/1 Parsel, Göl Caddesi, No 11, Ova, Kaş/ Antalya. Bu istasyonumuzun çalışma saatleri pazartesiden cumartesi dahil tüm günlerde sabah 08.30 ve akşam 17.30 arasındadır. Aracınızı o gün içinde muayene ettirebilmek için kapanış saatinden en geç otuz dakika önce istasyonda bulunmanız gereklidir. Son müşteri kabul saati akşam 17.00 dır. Ayrıca Pazar günleri de hizmet verilmemektedir. Son olarak randevu saatinizden on beş dakika geçmesi durumunda muayene randevunuz iptal edilecektir. Bunu göz önünde bulundurmanız önemlidir.