Tüvtürk Antalya Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Kumluca Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Antalya Kumluca istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Antalya Kumluca Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Kumluca araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Kumluca araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

kumluca-tuvturk

Kumluca Tüvtürk

Adres: Belen Karadere Mah. No.18 Kumluca / Antalya

Kumluca Araç Muayene Randevu

Trafiğe çıkacak olan motorlu ve/veya motorsuz taşıtların; trafiğe çıkmak için uygunluk gösterip göstermediklerini denetlemek ve bu işi kanunlar çerçevesinde gerçekleştirmek için yapılan uygulamalara verilen isim araç muayene işlemleridir. Bu araçların trafik akışına katılmadan evvel yeterli olup olmadıklarını tespit etmek ve doğal akış içerisinde olumsuz durumların seyretmesini engellemek için yapılması şart olan bir uygulamadır. Her araç sahibi vatandaşın, dikkatli bir şekilde bu kontrolleri takip etmesi ve aksatmadan vakti gelen kontrolleri yaptırması kanunen zorunlu kılınmıştır aynı zamanda da her vatandaşın da vatandaşlık görevidir. Tüm araçların muayenesi 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanununun 34. Maddesi gereği zorunludur.

Araç Muayene İşlemleri Nerede Gerçekleştirilebilir?

Araç muayene işlemleri sadece kanunlar tarafından yetkili olarak nitelendirilmiş olan kurum ve o kurumun diğer tüm şubelerinde gerçekleştirilirse geçerli olarak adlandırılabilir. Türkiye sınırları içerisinde araç muayenesini gerçekleştirmek için yetkili olarak kabul edilen tek kuruluş Tüvtürk ve bu kurumun her ilde bulunan şubeleridir. Bu kurumun bütün işlemleri kanunlar tarafından desteklenmektedir.

Tüvtürk, Kumluca araç muayene işlemlerini gerçekleştirmekte ve araçların yeterliliklerini ve trafik akışına katılıp katılamama durumunu belgelendirmektedir. Bu kurum randevu vererek çalışma hayatını devam ettirmektedir. Her vatandaşın, beklemeden ve zaman kaybı yaşamadan işlemlerini gerçekleştirebilmesi için randevu sistemini kullanmaktadır. Araç muayene işlemlerini yaptıracak olan vatandaş, ister ücretli olan telefon hattından arama gerçekleştirerek randevu alabilir isterse de internet üzerinden çevrimiçi olarak randevu sisteminden kendisi ve aracının muayenesi için randevu oluşturabilir. Randevu almadan şubelere gidip işlem gerçekleştirmek olanaksızdır.

Araç Muayene Ve Gerekliliği

Sahip olduğunuz aracınızın düzenli bir şekilde kontrollerinin yapılması ve çalışırlığının düzenli bir şekilde tespit edilmesi sizin ve aynı zamanda çevrenizdeki yaya ve sürücülerin can güvenliği için son derece de önemlidir. Araçların mevcut olan arıza ve sorunları tespit edilmezse ya da tespit edildiği taktirde gerekli olan tamiratlar yapılmazsa, mevcut olan o arıza farklı sorunların yaşanmasına ve daha büyük problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu ve bunun gibi problemlerin oluşmaması için aracınızı Kumluca Tüvtürk istasyon şubelerinden birine getirerek muayene işlemlerini gerçekleştirebilir ve olası problemlerin daha büyük bütçesel sıkıntılara yol açılmadan ortadan kaldırılmalarına olanak verebilirsiniz.

Sadece araçların bütçesel olarak daha büyük zararlara yol açmasını engellemek değil aynı zaman da trafik akışının sağlanabilmesi açısından da bu araç muayene işlemleri son derece önemlidir. Trafik kazalarının gerçekleşme nedenlerinden bir tanesi de kuşkusuz ki araçlarda meydana gelen kusurların giderilmemesi ve kusurlu olan araçlarla trafik akışına vatandaşların katılmasıdır. Bu gibi durumların önüne geçmek için vatandaşların üzerlerine düşen görevleri gerçekleştirmeleri ve kontrollerini aksatmadan yaptırmaları önemlidir. Araç kontrolleri bazı araçlar yardımıyla profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir. Hiçbir iş baştan savma bir şekilde yapılmamaktadır ve profesyonel olacak şekilde işlemler ve uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Araçların muayenesi esnasında trafiğe aktif olarak katılımını olumsuz olarak etkileyecek bir durum ile karşı karşıya kalınırsa, aracın mevcut durumu ortadan kaldırılmadan evvel aracın trafiğe çıkmasına izin verilmemektedir. Aracın gerekli görülen tamirat işlemleri gerçekleştirildikten sonra araç özgür bir şekilde trafik akışına dahil olabilir ve kullanılabilir. Diğer türlü bir durum diğer yaya ve sürücülerin hayatını riske attığından dolayı söz konusu dahi değildir.

Antalya İçerisinde Yer Alan İstasyonlar

Her ilin içerisinde vatandaşların araç muayene işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için bir Türvtürk şubesi bulunmaktadır. Vatandaşlar kendilerine en yakın olan istasyonlardan bir tanesine giderek araç muayene işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak yapmaları gereken ilk şey Kumluca randevu almak olacaktır. Tüvtürk randevu sistemi ile çalışan bir kurumdur ve randevu almadan işlemlerini gerçekleştirmez. Randevu vakti geldiğinde işlemini gerçekleştirmek üzere şubede bulunmayan vatandaşın aldığı randevunun iptali gerçekleştirilir.

Antalya içerisinde de Tüvtürk araç muayene istasyonu şubeleri bulunmaktadır. Bunlardan sizin için en yakın olanına randevulu sistemden faydalanıp randevu alarak gidebilirsiniz. Kumluca mevkiine yakın olan kişiler, burada bulunan Kumluca istasyon da araç muayene işlemlerini yaptırabilirler. Adres:  Belen Karadere Mah. No.18 Kumluca / Antalya

Araç muayene vaktiniz gelmişse ya da siz farkında olmadan vakti geçmişse, bir an önce daha fazla vakit kaybetmeden araç muayene işlemlerinizi gerçekleştiriniz ve sağlıklı bir şekilde trafik akışına dahil olunuz. Bu hem sizin hem de çevrenizdeki kişilerin can ve mal güvenliğini kontrol altına almak için son derece önemlidir.