Tüvtürk Antalya Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Sütçüler Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Antalya Sütçüler istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Antalya Sütçüler Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Sütçüler araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Sütçüler araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

sutculer-tuturk

Sütçüler Tüvtürk

Sütçüler Araç Muayene Randevu

Araç sahipleri araçlarını muayene etmek istediklerinde en yakın muayene istasyonundan randevu alırlar ve araçlarını muayeneye sokmaktadırlar. Tüvtürk Türkiye’ de araçların muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluştur. Birçok muayene istasyonu randevu sistemiyle çalıştığı içindir ki randevu sistemi hakkında genel bilgi sahibi olmak vatandaşın yararına olacaktır. Randevu zorunluluğu olmayan istasyonlara ise erken saatlerde gitmeniz gerekebilir.

Tüvtürk Sütçüler araç muayene randevusu için 0888 233 04 04 telefon numarasını arayabilirsiniz. Randevu hizmeti Tüvtürk web sitesinden online olarakta alınmaktadır. Randevu almanın yanında danışmanlık hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Randevu aldığınız istasyona randevu saatinizden yaklaşık on beş dakika önce gitmeniz tavsiye edilir. Böylece randevu saatinizi kaçırmamış olursunuz ve sıranız geldiğinde de hızlı bir şekilde muayenenizi tamamlayabilirsiniz. Araç Muayene İstasyonlarının açılması, İşletilmesi ve araç muayenesi; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği, Araçların İmal, Madil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ve Avrupa Birliği Direktiflerince belirlenmiştir.

Araç Muayeneleri

En başta şunu söylemek gerekir ki trafiğe çıkan araçların muayene ettirilmeleri yolcuların can ve mal güveliğini sağlamak amacıyladır. Araçlarınız muayene istasyonunda yapılacak muayene sonucunda trafiğe çıkış izni alacaktır. Aracınızdaki teknik yetersizlik ve ağır kusurların tespit edilmesi, trafikte her hangi bir sorun yaşamamamız ve yolda kalmamanız için gerekli önlemlerin alınmasını sağlar. Oluşacak her hangi bir teknik sorun, yolda aracınızın kontrolden çıkmasını ve kaza yapmanıza sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda ise hem kendinizin hem de diğer vatandaşların can ve mal güvenliklerini tehlikeye atmışsınız demektir. Bu açıdan bakıldığında araç muayeneleri hayati bir önemde taşımaktadır. Sorumluluk bilinciyle hareket eden her yurttaş kendisi ve diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atacak her hangi bir davranıştan kaçınır ve bunu bir ödev ahlakıyla yerine getirir. Aynı zamanda bu kanunen sabitlenmiş bir uygulamadır ve aracını muayene yaptırmayanlar belirli bir ceza ile karşılaşacaktırlar.

Aracınızı götürdüğünüz Sütçüler istasyon muayene onayı vermesi için aracınızın üzerinde her hangi bir borcunun da bulunmaması gereklidir ve aynı zamanda zorunlu trafik sigortasının da yaptırılmış olması lazımdır. Aksi halde aracınız muayeneden geçemeyecek ve size belirli bir süre zarfında tüm gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra aracınızı tekrar muayene getirmeniz istenecektir. Tüm bu konularda gereken hassasiyetini göstermeniz muayene sırasında her hangi bir sorunla karşılaşma olasılığınızı ortadan kaldıracaktır. Aracınızı muayeneye getirirken gerekli evrakları getirmeyi unutmayınız.

Unutmayınız ki aracınızın üstüne olan borçlarınızı Sütçüler randevu aldığınız istasyona ödeyemezsiniz. Bu borçları ödemediğiniz takdirde aracınız muayeneye kabul edilmeyecektir. Aracınızı muayeneye getirirken dikkat etmeniz gereken başka huşularda vardır. Eğer size ait olmayan bir aracı muayeneye götürüyorsanız son bir ay içinde sadece başkasına ait tek bir aracı muayene ettirebileceğinizi unutmayınız. İkinci bir araç için noterden vekalet alınması gereklidir. Şirket araçlarının muayenesi içinde yine şirket çalışanları şirketlerinden yetki belgesi alması lazımdır. Şirket araçlarını şirket çalışanı dışında bir kişi muayene ettirecekse noterden vekalet alması gereklidir. Muayene sırasında her hangi bir zorlukla karşılaşmama için bu konular hakkında önceden bilgi edinmeniz yararınıza olacaktır. Araçlarınızı zamanında muayene ettiriniz ve böylece trafikte kendinizin ve diğer vatandaşların can ve mal güvenliğiniz sağlayınız.

Sütçüler Araç Muayene İstasyonu

Sütçüler araç muayene İstasyonu altı peronlu bir istasyondur. Sütçüler Tüvtürk istasyonu randevusuz araç kabul etmemektedir. Telefonla arayarak yada web sitesi üzerinden online randevu alabilirsiniz. Bazı dönemlerde istasyonumuz çok yoğun olmaktadır. Böyle durumlarda randevularınızı birkaç gün önceden almanızı tavsiye ederiz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki randevu saatinizden on yada on beş dakika öncesinde istasyonda bulunmanız geç kalma ihtimalinize karşı önlem almanızı sağlayacaktır. Araçlarınızın muayenesini geciktirmeden zamanında yaptırmaya dikkat ediniz. Baraj Mah. 5794. Sok. No:11 Sütçüler, Kepez / Antalya Çalışma saatlerimiz pazartesi ve cumartesi saat 08:30 ve 17:30 arasındadır. Pazar günleri istasyonumuz kapalıdır. İstasyonumuzda araç muayenesi hizmeti verilmekte ve aynı zamanda egzoz emisyon gazı ölçümü de yapılmaktadır.