Tüvtürk Antalya Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Yeşilbayır Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Antalya Yeşilbayır istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Antalya Yeşilbayır Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Yeşilbayır araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Yeşilbayır araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

yesilbayir-tuvturk

Yeşilbayır Tüvtürk

Yeşilbayır Araç Muayene Randevu

Türkiye’deki araç muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluş Tüvtürk’tür. Ve bu kuruluşa bağlı olarak Türkiye genelindeki il ve ilçelerde araç muayene istasyonları kurulmuştur. Araç sahipleri araçlarını muayene ettirmek istedikleri zaman, kendilerine en yakın olan istasyonu tercih etmek isterler. Antalya Yeşilbayır’da yaşayan araç sahipleri için de en yakın istasyon, Yeşilbayır Araç Muayene İstasyonu’dur. İstasyonumuzda araç muayenesi, egzoz gazı emisyon ölçümü ve yola elverişlilik muayenesi hizmetleri verilmektedir. Araç muayene hizmeti, sadece randevulu olarak verilmektedir.

Randevulu Araç Muayene Hizmeti

İstasyonda işlem yapabilmek için, öncelikle telefonla veya online olarak randevu almanız  gerekmektedir. Telefonla randevu almak için 0888 233 04 04 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. Online olarak Yeşilbayır randevu talebinde bulunmak için ise; internet site üzerinden form doldurabilirsiniz.

Muayeneye Engel Olabilecek Durumlar Nelerdir?

Muayene olacak araç plakasına ait vergi borcu olmamalı.
Ödenmemiş herhangi bir trafik para cezası olmamalı.
Aracın Ogs, Kgs, Hgs borcu olmamalı.
Araç muayenesi için gerekli olan, yasal zorunluluk dahilindeki belgeler tam olmalı.
Araçta herhangi bir tehlikeye yol açabilecek yakıt veya gaz kaçağı olmamalı.
Araç yüksekliği AİTM yönetmeliğine uygun olmalı, aracın istasyon tavanına çarpma ihtimali olmamalı.
Araç, kısmen veya tamamen tehlikeli maddeyle dolu olmamalı.

Bu sebeplerin herhangi birisin varlığı, aracınızın muayenesine engel olacaktır. Özellikle şunu belirtelim ki; aracınızın herhangi bir borcu varsa, araç muayene için randevu alamazsınız. Randevu aldıktan sonra borcunuz oluşursa ve muayeneden önce bu borç sisteme yansırsa; aracınız muayeneye kabul edilmez.

Randevu Aldınız, Muayene Günü Ne Yapacaksınız?

Randevu aldığınız gün içinde, işlemlerinizin doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız, saatinizden 10-15 dakika önce istasyonda olmanızı tavsiye ederiz. Geldiğiniz zaman, Yeşilbayır istasyon idari odası içerisindeki numaratörden, randevu sıra numaranızı almanız gerekmektedir. Ve sıranız geldiğinde, gişelerden araç muayene işlemini başlatmanız gerekir.

İdari odadaki işlemleriniz bittiğinde, peronlara geçebilirsiniz. Numaratörden aldığınız sırayı, peronlarda da kullanabilirsiniz. İstasyonumuz 4 peronlu bir istasyondur. Hangi peronda sizin sıranız gelirse, o perona aracınızı götürüp muayeneye başlatabilirsiniz.

Randevu saatinden 10-15 dakika önce gelmeniz önemlidir. Randevu saatinize 15 dakika geç kalmanız halinde, Yeşilbayır Tüvtürk randevu sistemi, otomatik olarak randevunuzu iptal edecektir.

Araç Sahibi Olmasanız Da Muayene Yaptırabilir Misiniz?

Muayene istasyonumuza aracı sahibi değil de bir başkası getirebilir, aracın muayenesini bir başkası da yaptırabilir. Fakat bunun önemli şartları da vardır. Yeşilbayır Araç muayene getiren 3. kişinin, son bir ay içerisinde başkası adına kayıtlı olan bir aracı muayeneye getirmemiş olması gerekir. Yani bir ay içerisinde başkası adına kayıtlı birden fazla araç muayene ettiremezsiniz.

Fakat aynı ayın içinde başka bir aracı muayene ettirmenin bir yolu mevcuttur. Noterden vekalet almanız halinde, aynı ay içinde birden fazla aracın muayenesini yaptırabilirsiniz.

Söz Konusu Olan Araç, Şirket Aracı İse Ne Olacak? 
Bu aracın muayenesini şirketin herhangi bir çalışanı yaptıracaksa, şirketten yetki belgesi alması gerekir.
Eğer şirket çalışanı değil de şirketle alakası olmayan bir başka 3. kişi tarafından yaptırılacaksa, yine noterden vekalet alınması gerekir.

Muayenenin Sona Ermesi

Muayenesi tamamlanan aracınızı, hangi periyoda teslim etmişseniz yine aynı periyottan alabilirsiniz. Araç muayene uzmanımız size bir muayene raporu da teslim edecektir. Bu raporda aracınızın durumu yer almaktadır. Buna göre aracınızla ilgili şu ibareler yer alacaktır: “Kusursuz”, “Hafif Kusurlu”, “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz”

“Kusursuz” ibaresi, aracınızın herhangi bir sorununun olmadığını gösterir. “Hafif Kusurlu” ibaresi ise, aracınızda ufak bir sorun olduğunu ama tekrardan muayeneyi gerektirmediğini gösterir. “Ağır kusurlu” ibaresi varsa eğer; aracınızda eksikler olduğu ve bunların tamir gerektirecek kadar önemli olduğu vurgulanır. Son olarak da raporunuzda “Emniyetsiz” ibaresi yer alıyorsa; aracın sorunlu olduğu, hatta trafikte can ve mal güvenliğiniz açısından emniyetsiz olduğu, trafik güvenliği açısından da tehlikeye yol açabileceği vurgulanır.

Adres: Yeşilbayır Mah. Akdeniz Bulv. No:151
Yeşilbayır, Döşemealtı / Antalya