Tüvtürk Aydın Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Aydın Merkez Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Aydın Merkez istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Aydın Merkez Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Merkez araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Merkez araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

aydin-tuvturk

Aydın Tüvtürk

Adres: Işıklı Köyü İzmir Bulvarı No.732 Aydın

Aydın Merkez Araç Muayene Randevu

Trafiğe çıkan motorlu ya da motorsuz araçların teknik açıdan yeterliliklerinin kontrol edilmesi, trafiğe çıkmasında yolcu ve trafik açısından güvenli olup olmamasını tespit etmek için araç muayenesi yapılır. Araç muayenesi karayolları trafik kanununa göre zorunludur. TÜVTÜRK, Aydın araç muayene yapımında yetkili tek kuruluştur. Araç muayenesi periyodik yapılmalıdır. Araç muayenesinin periyodik ve düzenli yapılması sadece kendimizi değil trafikteki diğer insanların da hayatı ve güvenliği açısından önem taşır. Ayrıca yapılan araç muayeneleri sayesinde araç sık sık arıza yapmaz ve bu da bütçe ve zaman kaybına neden olmaz aksine bütçenizde kazanç bile sağlar. Hatta aracın arızalanmasından kaynaklanan trafik kazalarının önlenmesine yardımcı olur. Muayene yapılan aracın ömrü uzar ve ikinci el fiyatı yönünden size kazanç sağlar.

Aydın TÜVTÜRK  ten randevu alınarak araç muayenesi yapılmaktadır.  randevu  0888 233 04 04 numarası ile alınabilir. Randevulu çalışan Tüvtürk istasyonlarına randevu almadan gidilmemelidir. Randevu almak zorunludur yoksa araç muayeneye alınmaz. Bu randevu sistemi araç sahiplerinin çok sıra beklememesi için uygulanan bir sistemdir. Randevu sistemiyle araçlar 10-15 dakika önce Tüvtürk istasyonlarına gelirler kayıt işlemlerini halledip araç muayenesine geçilir. Randevuya randevu saatinden 15 dakika geç gelen araç sahiplerinin randevuları, randevu sistemi tarafından otomatikman iptal edilir.

Araç Muayene Ve Randevu Takibi

Araç muayenesi ve takip sistemi 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Randevu alma, danışmanlık ve aracılık hizmeti verilmektedir. Tüvtürk’ten randevu almak istiyorsanız 0888 233 04 04 numarasından ya da web sitesindeki  araç muayene randevu başvuru formu doldurularak başvuru yapılabilinir.

Araç muayenesi Aydın istasyon kullanılarak yapılır. Araç muayenesi için istasyona gidilir. Ancak istasyona gitmeden önce aracın vergi borcu yada trafik ceza borcu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Borç varsa ödenip öyle gidilmelidir. Aksi takdirde araç muayene istasyonunda trafik ceza borcu ve vergi borcu ödenemez.

Araç Muayene Nedir?

Tüvtürk araç muayene yetkisi olan tek kuruluştur. Araç muayenesi yapacak istasyon Aydın randevu sistemiyle çalışıyorsa randevu almak şarttır. Tüvtürk randevu alma sistemini kendisi yapar. hangi şehirde oturuyorsanız Tüvtürk’ü arayarak kendi şehrinizden randevu alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey randevu tarihinde ve saatinden 15 dakika önce istasyonda olmanızdır. Aksi takdirde randevunuz iptal edilir. Aracın Tüvtürk istasyonlarında muayeneye girebilmesi için aracın trafik sigortası olması gerekmektedir ve aracın vergi borcu, trafik ceza borcu, hgs, ogs gibi borçların olmaması gerekmektedir. Bu gibi durumlar karşısında Tüvtürk aracı muayeneye kabul etmez. Tüvtürk randevusu araçların muayenesi için alınır. Aracı muayene ettirmek için randevu alınması gerekmektedir. Randevu almak için tüvtürk’ün numarası aranmalı ya da web üzerinden sitedeki başvuru formuyla başvuru yapılır.

Tüvtürk istasyonlarında muayene edilen araç muayene raporuyla birlikte muayene uzmanından teslim alınır. Muayene raporu, aracın muayene sonunda bulunan kusurların ve hataların bulunup yazıldığı belgedir. Kusursuz, az kusurlu, ağır kusurlu ya da emniyetsiz olarak yazılabilir. Araç kusursuz ise trafik belgesi onaylanır ve hologram yapıştırılır. Bir sonraki muayene tarihinizde bu sırada belli olur. Araç hafif kusurlu ise de bu işlem uygulanır. Muayene sonucunda emniyetsiz ve ağır kusurlu olarak tespit edilen araçlar ise hatalar ve eksiklikler  tespit edilir ve giderilmeye çalışılır. Bu eksiklikler giderilmezse araç muayenesi tamamlanmış sayılmaz. Eksiklikler 30 gün içerisinde muayene edilen istasyonda 1 kereliğine ücret alınmadan halledilebilir.

Şehrinizde istasyon sorgulama adresi ise şu şekildedir; http://www.aracmuayenesirandevu.com/istasyonlar/. Bu adresten şehrinizde veya yakın bir şehirde tüvtürk araç muayene istasyonu olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Her ilde bulunmamaktadır ancak yakın illerde işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Bu yazı Aydın merkez araç muayene istasyonu içindir. Araçların muayenesini mutlaka yaptırın. Çünkü muayenesiz araç kaza riski en çok taşıyan araçtır. Bir anda yolda kalıp diğer araçların o araca çarpmasına neden olabilir. Bu hem kendi hem de trafikteki diğer insanların tehlikeye sokmamak için yapılması gereken bir davranıştır. Biraz duyarlı olmak gerekir.