Tüvtürk Balıkesir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Balıkesir Merkez Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Balıkesir Merkez istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Balıkesir Merkez Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Balıkesir  Merkez araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Balıkesir  Merkez araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

balikesir-tuvturk

Balıkesir Tüvtürk

Adres: Gümüşçeşme Mah. 252.Sok. No:38 Merkez / Balıkesir

Balıkesir Merkez Araç Muayene

Araç sahibi olan her kişinin belirli dönemlerde araçlarının muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’de araçların muayene işlemleriyle ilgilenen tek kuruluş olarak Tüvtürk hizmet vermektedir. Araç sahipleri, araçları için özel olarak belirlenmiş günlerde araçlarının bakımlarını yaptırıp, muayene işlemi için gerekli hazırlıkları yapmalıdırlar.

Araç muayene işlemleri, belli şartlar tamamlandıktan sonra yapılmaktadır. Ön inceleme esnasında eksiklik görülen bir nokta olması durumunda aracınız muayene için perona alınmamaktadır. Bu yüzden aracınızı muayene için götürmeden önce her türlü noktaya dikkat etmeli, tüm kontrollerini yaptırmalısınız.

Muayene Öncesi Bakım

Aracını muayeneye götürmek isteyen bir kişi, öncelikle aracında her türlü teknik kısmın bakımını yaptırmalıdır. Mesela; motor aksamı, balata ayarı, debriyaj ayarı, yağ bakımları gibi teknik hususlar kontrolden geçirilmelidir. Teknik kontroller tamamlandıktan sonra aracın plakasına kayıtlı olarak kesilmiş bir cezanın olup olmadığını öğrenmelisiniz. Plakaya kayıtlı borç durumu varsa, muayeneye gitmeden kesinlikle ödemelisiniz. Çünkü plakaya kayıtlı ceza olması durumunda Balıkesir araç muayene işlemi için aşamalara geçilmemektedir.

Aracınızın vergi cezası bulunuyorsa, bunları da ödemeniz gerekmektedir. Yine aynı şekilde, HGS, OGS, KGS gibi hizmetlerden kaynaklanan kullanım bedeli borçlarınız varsa bunları da ödemelisiniz. Aracınız kazalı bir araç ise, hasar kaydının yanınızda olmasını sağlamalısınız. Bunların dışında aracınızda değişen parçalar varsa, bunların araç ruhsatına işlenmiş olması gerekir. Araç ruhsatına işlenmemiş bir nokta için bile, muayene işleminiz iptal edilecektir.

Muayene İçin Aracın Hazır Hale Getirilmesi

Bakımları Balıkesir Tüvtürk  de yaptırılan, ceza sorguları yaptırılıp borcu ödenen aracınız, muayene için tam anlamıyla hazır sayılmamaktadır. Aracın tam olarak hazır olması için, öncelikle araç ruhsatının araç içerisinde hazır halde bulunması gerekir. Araçta her daim bulunması gereken yedek lastik, yangın söndürme cihazları, ilk yardım çantası ve ekipmanları, yol yardım işaretleri aracınızın arka koltuğunda sıralı bir şekilde yerleştirilmelidir.

Borçların olmadığını gösteren, hasar kaydını gösteren tüm evraklar aracın ön koltuğunda hazır halde bulundurulmalıdır. Aracınızın tüm bu işlemleri tamamlandıktan sonra muayeneye hazır olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra yapmanız gereken şey, en yakın araç muayene istasyonundan randevu talep etmektedir. Ancak randevunuzu alırken süreye çok dikkat etmelisiniz. Aracınızın muayene gününün son günlerine bırakılmamasına dikkat etmelisiniz. Olası bir eksiklik durumunda veya ayarsızlık durumunda, size verilen raporda eksik olan noktaların tamamlanıp tekrar muayene için randevu almanız gerektiği bildirilecektir.

Bu eksikleri tamamlarken muayene gününüz geçebilir veya eksiklikleri tamamlasanız bile, muayene işlemi için Balıkesir randevu günü bulamayabilirsiniz. Tüm bu olasılıkları göz önünde bulundurarak işlemlerinizi yapmaya erken başlamalı, aracınızı muayene günü içerisinde muayene ettirmelisiniz.

Balıkesir Merkez Araç Muayene İstasyonu Hakkında

Balıkesir ilinde bulunan araç sahipleri, randevularını alarak Balıkesir istasyon merkezinde hazır bulunabilirler. Randevusuz araç muayene işleminin kesinlikle yapılmadığını bilerek hareket etmeli, randevunuzu erken bir sürede almaya çalışmalısınız. Ayrıca randevu almanız durumunda randevu saatinizden en az 15 – 20 dakika önce araç muayene istasyonunda hazır bulunmalısınız. İdari binanın içerisinde bulunan numaratörden sıra fişi alarak sıranın size gelmesini beklemelisiniz. Bazı araçlar gelmemiş olabilir veya bazı araçlarda eksiklik görüldüğü için muayene aşamasına geçilmediği için sıra hızla ilerleyebilir. Bu durumları düşünerek erken gitmenizde fayda vardır.

İstasyon 4 peron şeklinde hizmet vermektedir. Balıkesir merkez araç muayene istasyonuna ulaşmak isteyen kişiler için adres bilgileri şöyledir: