Tüvtürk Balıkesir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Edremit Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Balıkesir Edremit istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Balıkesir Edremit Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Edremit araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Edremit araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

edremit-tuvturk

Edremit Tüvtürk

Adres: Yolören köyü 15.Sok. No:4 Edremit / Balıkesir

Edremit Araç Muayene

Pek çok araç kullanıcısı araçlarını çocukları olarak nitelendirmektedir. Hatta araç sahibi olmanın sorumluluklarını çocuğun sorumlulukları ile özdeşleştirenler de vardır. Bir noktada haklı olabilirler, günlük hayatlarının yoğunluğunda bile olsa araçlarına zaman ayırmalı ve bakımını aynı zamanda da araç muayene işlemini düzenli yaptırmaları gerekir. Bu hayati önem taşıyan bir sorumluluktur. Çünkü araç sürekli trafikteyken diğer araçlar ile ve araç sahipleri ile birliktedir. Araçta meydana gelen herhangi bir sorun hem araç sahiplerini hem de çevredekileri etkiler. Dahası küçücük bir ihmalden doğan sorun çok daha büyük kayıplara sebebiyet verebilir ve geri dönüşü mümkün olmayan zararlar doğabilir. Tüm bunlar düşünülmeli ve araç muayene işlemi asla ihmal edilmemelidir. Aynı zamanda sağladığı güvenliğin dışında araç bakımını ve muayenesini düzenli yaptırmak aracın yolculuktaki performansını da olumlu etkiler. Bu sayede yolculuklarınız çok daha kolay ve keyifli olabilir. Bakımı ve muayenesi aksatılan araç tam aksine sürekli sorun çıkarır ve araç kullanmayı büyük bir zorluk haline bile getirebilir. Hatta en acil olan durumlarda sizi yarı yolda bile bırakabilir. Sonrasında daha büyük maddi yükümlülükler ve maddi kayıplara neden olabilir. Sorunsuz bir araç ve yolculuk için araç muayenenizi asla aksatmayın.

Araç Muayenesi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Araç sahipleri araçlarını muayene etmek istediklerinde en yakın muayene istasyonundan randevu alırlar ve araçlarını muayeneye sokmaktadırlar. Tüvtürk Türkiye’de araçların muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluştur. Her şehirde muayene istasyonu vardır hatta bazı şehirlerde bölgelerine göre daha iyi hizmet verebilmek adına birden çok istasyon bulunmaktadır. Araç muayene işlemini gerçekleştirebilmek için yapılacak ilk işlem randevu almaktır. Edremit Tüvtürk internet sayfasından veya çağrı merkezleri aracılığı ile bölgenize en yakın muayene istasyonu bilgisini alabilirsiniz ve aynı şekilde bu yolla randevu alma işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. İkinci olarak Edremit istasyonuna gitmeden önce aracınızın herhangi bir borcu olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Çünkü herhangi bir trafik ceza borcu ya da vergi borcu olan bir aracın muayenesi gerçekleştirilemez. Borç sorgulama işlemini internet sayfası aracılığı ile plakanızı yazarak kolaylıkla yapmanız mümkündür. İkinci olarak aracınızın egzoz gaz emisyonu kontrolünün yapıldığından da emin olmanız gerekir. Çünkü egzoz gaz emisyon kontrolü yapılmayan bir araç ağır hasarlı olarak değerlendirilir ve araç muayene işlemi için öncesinde başka işlemler ve kontrollerin sağlanması gerekir. Son olarak LPG li araç kullanıcıları için dikkat edilmesi gereken bir konu daha vardır. Bu da LPG tankı üzerindeki yazıdır. Bu yazının okunabilir olduğundan emin olarak istasyona gelmeniz gerekmektedir. Tüm bunlara dikkat ederek muayene işlemini daha kısa sürede halletmek mümkündür. Aksi halde herhangi bir aksaklıkta araç muayeneniz o gün içinde gerçekleştirilemez ve bu işlemleri başka bir gün tekrar yinelemeniz gerekebilir. Ayrıca bunun için tekrar randevu almanız gerekir.

Araç Muayene İşlemi İçin Gereken Evraklar

Araç muayene işlemi sırasında aracın ruhsatı, araç sahibinin nüfus cüzdanı ve araca ait trafik sigorta belgelerini yanınızda bulundurmanız zorunludur. Bunun haricinde araç sahibi dışında biri tarafından muayene ettirilmek istendiğinde araç sahibinden vekalet alması zorunludur ve muayene işleminin gerçekleşmesi için istasyona vekaletname belgesi ile gelmesi gereklidir. Aksi halde araç muayene işlemi gerçekleştirilmez. Ayrıca randevu saatinden yarım saat önce istasyonda olunması önemlidir ve muayene için Edremit randevu saatinden on beş dakika sonra hala istasyonda bulunmamış olursanız randevunuz iptal edilmektedir. Muayene işlemi için istasyona gelirken eksik evrak getirmemeye özen göstermelisiniz.

Balıkesir Edremit Araç Muayene İstasyonu

Balıkesir şehrinde toplamda dört adet istasyon bulunmaktadır ve her biri farklı bölgededir. Tüm iletişim ve adres bilgilerine internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Edremit araç muayene istasyonu adres bilgisi şöyledir: 877. Sokak, No:4, Yolören Köyü, Edremit/Balıkesir. Bu istasyonun çalışma saatleri sabah 08.30 ve akşam 17.30 arasındadır. Ayrıca pazartesi ve cumartesi arasındaki günlerde hizmet verebilmektedir. Pazar günü hizmet vermemektedir. Ayrıca son müşteri kabul saati kapanıştan yarım saat öncedir. Yani saat 17.00 den sonra gelen müşteriler muayene için kabul edilmemektedir.