Tüvtürk Bursa Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Gemlik Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Bursa Gemlik istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Bursa Gemlik Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Gemlik araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Gemlik araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

gemlik-tuvturk

Gemlik Tüvtürk

Adres: Engürücük Köyü No:407/1- Gemlik / BURSA

Gemlik Araç Muayene Randevu

Ülkemizde ve hatta dünya genelinde pek çok araç sahibi vardır. Çoğu kişi için araç kullanmak bir tutkudur. Ancak araç kullanıcılarının ve araç sahiplerinin bu tutkunun getirdiği sorumlulukları da aksatmamaları gerekmektedir. Araç kullanmanın hem kendileri açısından hem de çevredekiler açısından araç kullanıcına yüklediği bazı sorumluluklar vardır. Can ve mal güvenliğini sağlamak bunlardan en önemli olandır. Araç kullanırken yaşanacak küçücük bir sorunun sonuçta büyük zararlara yol açabilme ihtimali unutulmamalıdır. Ve her türlü olası problemini önleyebilmek adına araç muayene işlemlerinin takibi ve araç bakımları zamanında yapılmalıdır. Bakımı ve muayenesi yapılan araç hem kullanıcıya yolculuk sırasında sorun yaşatmaz hem de trafikteki diğer araçların ve kullanıcılarının güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca aracınızın bakımı ne derece yapılırsa sağladığı performans ve yolculuk yaparken aldığınız haz eş değer bir biçimde artacaktır. Yolda kalma ihtimali ile araç kullanmayı kim ister ki?

Araç Muayene Randevu

Araç sahipleri araçlarını muayene ettirmek istediklerinde en yakın muayene istasyonundan randevu alırlar ve araçlarını muayene sokabilirler. Tüvtürk Türkiye’de araçların muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluştur. Ayrıca gerek internet sitesi aracılığı ile gerek ise çağrı merkezlerini arayarak ücretsiz bir şekilde araç muayene randevusu almak çok kolaydır. Tüvtürk kapsamında hizmet veren Türkiye genelinde pek çok istasyon vardır. Hatta bazı illerde bölge bazında birden çok istasyon hizmet vermektedir. Size en uygun ve en yakın istasyondan randevu alabilir ve araç muayene işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu istasyonlar aracınızı emanet edebileceğiniz ve bakımının en iyi şekilde yapıldığından emin olabileceğiniz güvenilir yerlerdir. Muayene sırasında aracınızın tüm bakımı yapıldığı için tüm eksikler ve kusurlar tespit edilerek o yönde bir bakım sağlanır. Ayrıca bu iş için en tecrübeli ve en güvenilir yerden hizmet almanız çok önemlidir. Neticede önemli olan can güvenliğidir. Ayrıca muayenesi zamanında yapılan bir araç durduk yerde anlamlandıramadığınız şekilde tamir gerektirmez ve sorun çıkarmaz.

Araç Muayene İşlemi İçin Gerekenler

Araç muayene işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle randevu alınması gereklidir. Hiçbir istasyon randevu olmadan hizmet vermemektedir. Ayrıca randevu saatinden on beş dakika geç kaldığınızda randevunuz geçersiz kabul edilmektedir. Saatinizi iyi ayarlamanız önemle rica olunur. Bunun haricinde yanınızda nüfus cüzdanınızı, araba ruhsatını ve arabanın trafik sigorta belgelerini bulundurmanız da önemlidir. Muayene önce bu belgeler kesinlikle kontrol edilir. Araç sahibi olmayan birinin aracı muayene ettirmesi için araç sahibinin bu kişiye vekalet vermesi ve vekaletname belgesinin de muayene sırasında yanında bulundurulması gerekir. Gemlik Araç muayene işlemi öncesinde ilk olarak aracınızın borç sorgulaması yapılır ve herhangi bir trafik cezası, vergi ya da otoban ve köprü borcu olup olmadığı tespit edilir. Herhangi bir borcu olan aracın muayene işlemi gerçekleştirilemez. İkinci olarak da aracın egzoz gaz emisyon kontrolü sağlanır. Bu kontrolü yapılmayan araç ağır kusurlu değerlendirilir ve araç muayene işleminin gerçekleşmesi için öncesinde başka bir kontrol işlemi gerektirir. Ayrıca LPGli araç kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir husus daha vardır. LPG tankı üzerindeki yazının okunabilirliği çok önemlidir. Bu yüzden tank üzerindeki yazının okunabilirliğinden emin olarak muayeneye gelinmesi gerekir.

Bursa Gemlik Araç Muayene İstasyonu

Gemlik Tüvtürk internet sayfası ve çağrı merkezi aracılığı ile size en yakın bölgedeki istasyon bilgisine ulaşabilir ve aynı şekilde o istasyondan randevu alabilirsiniz. Gemlik Randevu saatinden yarım saat önce istasyona gelmeniz gerekir. Her şehirde bölgelere göre istasyon sayısı farklılık göstermektedir. Bu şekilde her bölgedeki araç sahiplerine hizmet vermek amaçlanmıştır. Örneğin bursa şehrinde farklı bölgelerde toplamda beş adet araç muayene Gemlik istasyon vardır. Gemlik araç muayene istasyonu için bilgiler şu şekildedir. Adresi, Köy sokak, No:407, Engürücük Köyü, Gemlik/ Bursa. Bu istasyonumuz sadece pazartesi ve cumartesi günleri arasında hizmet vermekte ve pazar günü hizmet vermemektedir. Çalışma saati ise sabah 08.30 ve akşam 17.30 arasındadır. Ayrıca akşam saat 17.00den sonra müşteri kabul edilmemektedir. Kapanış saatinden yarım saat önce gelindiği takdirde araç muayene işleminiz gerçekleştirilecektir.