Tüvtürk Bursa Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk İnegöl Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Bursa İnegöl istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Bursa İnegöl Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
İnegöl araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk İnegöl araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

inegol-tuvturk

İnegöl Tüvtürk

Adres: Huzur Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No.11 İnegöl / BURSA,

İnegöl Araç Muayene Randevu

Ülkemizde güvenli trafik akışını sağlamak ve sağlıklı ve güvenli karayolu yolcuğu yapılabilmesi amacıyla araçların trafiğe çıktıktan sonra periyodik olarak araç türlerine göre ortalama 3 ya da 2 yılda bir belli kraterlerde denetlenmesi işlemlerini yapan tek yetkili kurum olarak TÜVTÜRK yetkilendirilmiştir.

Daha güvenli araç ve trafik akışı sağlamak ve eksiklerin araç ve uygulanan kurumsal denetimlerin kritik edildiği kontroller sağlıklı yolculuk ve kazasız sürüşler açısından büyük önem taşımaktadır. Hem aracın güvenli oluşu hem mekanik olarak çeşitli kusurların önlenmesi hem de kurallarla ve kanunlarla belirlenen kontrollerin yapılıyor olması daha güvenli yolculukları sağlamada büyük önem arz etmektedir. Araç muayene aralıkları belli kanunlarla aracın türüne ve yaşına ve durumuna bağlı olarak değişiklikler göstermektedir.

Online Randevu Alabilirsiniz

TüvTürk araç ve trafik güvenliği açısından uzman ve uluslararası standartlarda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlığı denetiminde kaliteli hizmet sunan bir kuruluştur. Yaygın olarak araç türüne göre tüm ülkemizde hizmet vermektedir. Belli noktalarda daha yoğun olarak yer almaktadır. Bu nedenle Tüvtürk istasyonları randevu sistemiyle çalışmaktadırlar.

İnegöl araç muayene istasyonu Bursa’nın merkezi ve en yoğun TüvTürk istasyonlarından bir tanesidir. O nedenle randevu sistemiyle çalışmaktadır. İnegöl Tüvtürk Muayene İstasyonu Huzur Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:11 İnegöl merkez İnegöl /Bursa adresinde hizmet vermektedir. Yoğunluğundan dolayı önceden mutlaka randevu alınması gerekmektedir.

Evrakların Eksiksiz Olması Gerekiyor

Araç muayene işlemine gitmeden önce mutlaka zorunlu sigorta işlemleri evrak tamamlanması araçla ilgili ödenmemiş ceza ogs gibi borçlar mutlaka ödenmelidir.

Araç muayene istasyonlarında, periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi, tadilat sonrası muayenesi, zorunlu muayene, egzoz gazı emilisyon ölçümü, tespit işlemleri yapılmaktadır.

Her gün gelişen uygulamalar ve yeniliklerle Tüvtürk denetimleri sayesinde güvenli trafik uygulamasıyla araç ve yol güvenliği, araç kaynaklı kazaların azaltılması çeşitli kuruluşlarla yapılan işbirliği sayesinde kaliteli ve kalifiye teknik personel yetiştirilmesi standart muayene anlayışının oluşturulması ve uluslararası normlarda denetimin oluşturulması sağlanmaktadır. Seksen bir ilde yaygın tüm Tüvtürk denetim istasyonlarında bilinçli ve kaliteli teknik personel yetiştirilmektedir.

Tüvtürk denetimleri sayesinde nitelikli iş gücüne iş imkanı sağlanmakta araçların güvensiz ve yetersiz parçalarının değiştirilmesi en başta insan sağlığı ve yol güvenliğinin ve trafik güvenliği açısından önem taşımakta ve otomotiv ve yedek parça sektörüne hareket kazandırmaktadır.

Düzenli Olarak Denetim Yapılmaktadır

Araçların belli aralıklarla denetlenmesi en başta trafik güvenliğini sağlamaktadır. Araç kaynaklı arızalı ve yıpranmış parçaların değiştirilmesi yakıt tasarrufu sağlamakta, çevre kirliliğini ve gürültü kirliliğini azaltmaktadır. Sürücülerin daha güvenli ve araçlarına daha titiz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca denetimli araçların maddi değeri de artmaktadır. Araç denetimlerinin zorunlu olması devlet gelirlerinin de artmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca bakımlı araçların kontrollü olması daha az yakıt kullanımı ve teknik olarak araç kaynaklı kazaların azalması milli gelire de etki etmektedir.

Öncelikle aracınızı muayene ettirmek istediğinizde İnegöl Araç muayene Türktüv İnegöl istasyon yirmi dört saat randevu imkanı olan İnegöl randevu sisteminde randevu alınız. Gitmeden önce aracınızın belgelerinin ve çeşitli kurumlara olan borçlarını kontrol ediniz. Aracınızın teknik parçalarında ve trafikte zorunlu aksesuarlarının tam olup olmadığını kontrol ediniz. Evraklarınız ve borç durumunuzda herhangi bir eksiklik yoksa randevu saatinizden en az on beş yirmi dakika önce istasyonda bulunmaya özen gösteriniz. Denetim sırasında teknik olarak hem sizin trafikteki güvenliğiniz hem de sağlıklı yolculuklar için aracınızın eksiksiz olmasına teknik olarak özen gösteriniz. Yapılan kontroller sırasında size iletilen noksanlıkları hem kendiniz hem trafikte karşınızdakilerin can güvenliği açısından en kısa sürede tamamlama yoluna gidiniz. Her geçen gün teknik açıdan yenilenen ve daha güvenli hale getirilen denetimlere ve periyodik kontrollere önem vererek hem aracınızın değerini ve can güvenliğinizin temini açısından zamanlamasını takip ederek titiz davranmalısınız. Bu kurallara uymak hem ülke ekonomimiz açısından hem de şahsi ekonomimiz ve en önemlisi can sağlığımızı ve karşımızdakileri korumamız açısından büyük önem taşımaktadır.