Tüvtürk Bursa Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Karacabey Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Bursa Karacabey istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Bursa Karacabey Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Karacabey araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Karacabey araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

karacabey-tuvturk

Karacabey Tüvtürk

Adres: Canbalı Mah. Çakıllı Kuyu Mevkii Küme Evler No.36 Karacabey / BURSA

Karacabey Araç Muayene Randevu

Araç muayenesi, araçların trafik içerisinde can ve mal güvenliğini tehdit edecek şekilde trafik akışına dahil olmalarını engelleyecek olan; kanunlar çerçevesinde gerekli kılınmış bir zorunluluktur. Araç sahibi olan her vatandaşın gerçekleştirmesi gereken bir yükümlülüktür. Düzenli ve olması gereken şekilde, yetkili kuruluş olan Tüvtürk şubelerinden birisi tarafından muayene işlemleri gerçekleştirilmiş olan bir araç, rahatlıkla trafik akışına dahil olabilir ve kanunlarca da desteklenecek bir biçimde aktif olarak kullanım gösterebilir. Araç muayene işlemlerinin gerçekleşmesi için araç sahibi olan vatandaşın bir Tüvtürk istasyonundan randevu almış olması gerekmektedir. Araç muayene işlemlerinin tümü sadece ama sadece Tüvtürk tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu alanda yetkili olan ve kanunlarca desteklenen ve resmi kuruluş olarak gösterilen yer sadece bu kurumdur. Bu kurumdan başka herhangi bir yerde araç muayene işlemi gerçekleştirilemez.

Araç Muayene İşlemleri İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Vatandaşların araçlarını rutin muayene işlemlerinden geçirebilmeleri için yetkili kuruluş olan Tüvtürk istasyonlarından bir tanesinden randevu almış olmaları gerekmektedir. Düzenli ve tertipli bir işlem sırası gerçekleştirilebilmesi adına Karacabey Tüvtürk, bütün araç muayene işlemlerini randevu sistemi çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Böylelikle herhangi bir aksama ve bekleme ya da gecikme yaşanmadan; sıra esası ile araç muayene işlemleri gerçekleştirilir ve vatandaşlar arasında herhangi bir ayrım gözetilmez.

Karacabey Randevu işlemleri telefon hattı üzerinden ya da internet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Dileyen vatandaş ücretli hat olan numaran ulaşarak dileyen vatandaş ise internet üzerinden çevrimiçi randevu alarak Tüvtürk istasyonlarından kendisine en yakın olanından yer ayırtabilir. Kişilerin randevu alma işlemlerinin tamamlamasının ardından, randevu günlerinde en az 15 dakika öncesinden istasyon alanında bulunmaları önem arz etmektedir. Böylelikle Karacabey araç muayenesi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Araç Muayenesi Niçin Gerekli?

Trafiğe çıkacak olan motorlu araçların, diğer yaya ve sürücüleri tehdit edecek durumda olmadığından emin olabilmek adına bu araç muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi kanunen zorunlu kılınmıştır. Araç muayene işlemleri gerçekleştirilmemiş ya da  gerçekleştirilmiş olup vakti dolmuş, ancak yeniden muayene işlemlerine tabii tutulmamış olan araçlar üzerinde kanunlar çerçevesinde cezalar ve bazı hükümler uygulanmaktadır.

Araçların muayene işlemleri 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanununun 34. Maddesi gereğince uygulanması zorunludur. Bu muayene işlemlerini gerçekleştirme yetkisine sahip olan tek kuruluş Tüvtürk’tür ve bu kuruluş dışında herhangi bir başka kuruluş tarafından bu işlemler gerçekleştirilemez. Bu muayene işlemlerinin eksiksiz ve düzenli bir periyot içerisinde gerçekleştirilmesi ve araç sahiplerinin bu periyotları düzenli ve disiplinli olarak takip etmeleri gerekmektedir. Bu şekilde sorunsuz ve problemsiz aynı zamanda da can güvenliği yüksek olan bir trafik ortamı elde edilmiş olur. Böylelikle de kişiler hem kendilerini hem ailelerini hem de diğer yaya ve sürücüleri, trafik rutin akışı içerisinde tehdit etmemiş olurlar. Böylelikle de araç kusurlarına bağlı olan kazalarda önemli ölçüde azalmalar meydana gelir. Genel olarak trafik kazalarının yüzdelik dilimleri incelendiği zaman; sürücü kaynaklı hataların kazalara sebebiyet verme olasılığının yüksek olduğuna rastlanmıştır. Fakat bu yüzdenin yanında birde araçların rutin kontrollerinin gerçekleştirilmemesi nedeniyle; araçlarda meydana gelen hasarların fark edilmemesi ve bu hasarların da bazı durumlarda kazaya sebebiyet vermesi durumuyla da karşılaşılmıştır. İşte bu nedenlerden dolayı; araçların kontrollerinin yapılması sağlanmalıdır. Bunun da belirli bir düzen içerisinde gerçekleştirilebilmesi adına kanunen araç muayene işlemleri zorunlu hale getirilmiştir. Bu muayene işlemleri esnasında kullanılan araçlar ve diğer makineler sayesinde; araç içerisindeki hasar ve sorunlar tespit edilmekte ve bu duruma bağlı olarak da aracın trafiğe çıkabilme durumuna karar verilmektedir. Vatandaşların bilinçli olmaları ve bu rutin kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Böylelikle trafikteki bazı sorunların önüne geçilebilir.

Karacabey İstasyonu ve İletişim Bilgileri

Bursa da ikamet eden vatandaşların gidebileceği bir diğer  istasyon noktası da Karacabey istasyon  noktası olabilir. Bu bölgede ikamet etmekte olan vatandaşlar; bu adresteki istasyondan dilerlerse telefon aracılığıyla dilerlerse de internet üzerinden çevrimiçi olarak randevu alarak araç muayene işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilirler.

İstasyona mutlaka randevu alınarak gidilmelidir. Randevu saatinde bölgede olunmaması durumunda kişilerin aldıkları randevular sistem üzerinden otomatik olarak iptal işlemine tabi tutulur. Bu istasyonun adresi: Canbalı Mah. Çakıllı Kuyu Mevkii Küme Evler No.36 Karacabey / BURSA şeklindedir. Bu bölgede ikamet eden vatandaşlar bu istasyondan işlemlerini gerçekleştirebilirler.