Tüvtürk Bursa Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Kestel Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Bursa Kestel istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Bursa Kestel Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Kestel araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Kestel araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

kestel-tuvturk

Kestel Tüvtürk

Kestel Araç Muayene Randevu

Trafik içerisinde aktif olarak rol alan motorlu ve motorsuz taşıtların teknik açıdan yeterli olup olmadıklarını sorgulamak, bu araçları muayene ederek; trafiğe çıkıp çıkmamalarının yolcu ve diğer sürücüler açısından denetlenebilmesini amaçlamak nedeniyle yapılan işlemlerin tümüne araç muayene denmektedir. Bu muayene işlemleri Türkiye sınırları içerisinde sadece Tüvtürk tarafından resmi ve yetkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tüvtürk dışında bu işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün ve resmi değildir. Araçların muayene işlemleri 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanununun 34. Maddesi gereğince zorunludur. Araç muayene işlemlerinin düzenli ve düzgün bir şekilde yaptırılması gereklidir. Bu muayene işlemleri kanunen de zorunlu tutulmaktadır. Araç sahipleri vakti geldiği zaman araçlarını muayene işlemlerinden geçirmek durumundadır.

Kestel Araç Muayene

Türkiye’nin her ilinde ve genel olarak da hemen hemen her ilçe ve bölgesinde Tüvtürk’e ait olan Kestel istasyon noktaları bulunmaktadır. Kişiler bu istasyonlara araçlarını getirip muayene etmeden evvel randevu sistemine ulaşarak, araçları için randevu almak durumundadır. Kestel araç muayene istasyonu Bursa’nın Kestel ilçesinde yer almaktadır. Burada ikamet eden vatandaşlar bu Tüvtürk şubesinden randevu alarak işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Araçların muayene işlemlerinin düzenli ve düzgün bir şekilde yapılması gerekmektedir. Araç muayene işlemleri için Kestel randevu alan vatandaş, vakti geldiği zaman aracının muayene işlemini gerçekleştirebilecektir. Bu muayene işlemleri sadece kişinin ve ailesinin hayatı ve can güvenliği için değil, aynı zamanda diğer kişilerin ve diğer ailelerinde can güvenliği ve trafik akışının kusursuzluğu açısından büyük önem arz eden bir durumdur.

Araç Muayenesinin Önemi

Bazı araç arızaları erken fark edilmediği zaman, aracın diğer aksamlarına da yansıyan problemlerin baş göstermesine neden olabilmektedir. Daha az zararla aracın tamiratının gerçekleştirilmesi olasılığı yüksekken bunu ihmal ederek durumu daha da vahim ve pahalı hale getirebilirsiniz. Bu duruma engel olmak için Kestel Tüvtürk kuruluşuna başvurmanız ve aracınızı muayene ettirmeniz gerekecektir. Muayenesi tamamlanmış olan araç vatandaşın bütçesine de daha az zarar girmesine olanak verecektir. Olası arızaların ve daha büyük problemlerin yaşanmasının önünün alınmasını sağlayacaktır.

Trafik kazalarının büyük çoğunluğu sürücülerin dikkatsizliği sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sürücü aşırı dikkatsizse, alkollü bir şekilde araç kullanıyorsa ya da trafik kurallarına uygun olarak hareket etmiyorsa mutlaka bir trafik kazası cereyan edecektir. Bunun önlenmesi maalesef ki kaçınılmaz bir durumdur. Ancak bazı durumlarda ise, araçların kendilerinin ve iç aksamlarının bu trafik kazalarına sebebiyet verdiği tespit edilmiştir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına; araçların muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi faydalı olacaktır.

Neden Araç Muayenesi Yaptırılmalıdır?

Kişiler trafiğe çıktıkları zaman sadece kendi can güvenliklerinden değil aynı zamanda etrafındaki diğer sürücülerin de can güvenliğinden sorumlu ve mesul durumdadır. Her sürücünün kendi başına gerçekleştireceği bireysel bir hata önü alınamayacak olan zincirleme trafik kazalarına ve sorunlarına yol açabilecektir. Bu nedenle de özellikle araçlarla alakalı olan sorunların gün yüzüne çıkması ve sorunlu olan araçların; sorunlarının ortadan kaldırılmadan evvel trafiğe çıkmasına müsaade edilmemesi açısından her aracın düzenli ve yetkili kuruluş olan Tüvtürk tarafından muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi bir zorunluluktur. Bu durum aynı zamanda her araç sahibi vatandaşın kişisel bir görevi ve sorumluluğudur. Bu muayene işlemleri ciddi bir şekilde; gerekli olan alet ve edevat kullanımı gerçekleştirilerek ve yeterli olacak olan test cihazları ile de desteklenerek yetkili kuruluş Kestel tüvtürk tarafından gerçekleştirilmektedir. Kontrollerin tamamlanmasının ardından trafiğe çıkmaya hazır olmayan araçlar trafikten; tamirat işlemleri gerçekleştirilene kadar alınmaktadır ve can güvenliği sağlanmaktadır. Böylelikle kişilerin ve trafiğin güvenliği teminat altına alınmış olur.

Bu kontroller bazı yönetmelik ve uygulamalar dikkate alınarak titiz bir şekilde kanuna uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Emniyet Müdürlüğü, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Sanayi ve Ticaret bakanlığı ile işbirliği içerisinde Tüvtürk bu muayeneleri gerçekleştirmektedir. Herşey usulüne uygun bir şekilde ve olması gerektiği gibi yapılmaktadır.

Vatandaşların can ve mal güvenliği için araçlarını; vakti gelir gelmez muayene ettirmeleri gerekmektedir. Bursa içerisinde ikamet etmekte olan vatandaşların gidebileceği muayene istasyonlarından bir tanesi de Kestel Muayene istasyonudur.

Adresi ise şu şekildedir: Ahmet Vefik Paşa Mah. Çavuşoğlu Sok. No.8 Kestel / BURSA

Bu adrese randevu alarak gidebilir ve araç muayenenizi gerçekleştirebilirsiniz.