Tüvtürk Bursa Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Mustafa Kemal Paşa Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Bursa Mustafa Kemal Paşa istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Bursa Mustafa Kemal Paşa Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Mustafa Kemal Paşa araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Mustafa Kemal Paşa araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

mkpasa-tuvturk

Mustafa Kemal Paşa Tüvtürk

Mustafa Kemal Paşa Araç Muayene

Trafikte can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, araçların belli aralıklarla muayeneye girmesi zorunludur. Her aracın teknik ve kullanım amacına uygun olarak belirlenen aralıklar aracın teknik özelliklerinin kontrolü ve trafiğe çıkmaya uygunluğunun test edilmesidir. Tüvtürk Türkiye araçların muayene işlemlerini gerçekleştirmekle yetkilendirilmiş tek kuruluştur. Türkiye genelinde yaygınlaştırılan istasyonlar, araç kullanıcılarının araç muayenesini bulunduğu yere en yakın noktada yaptırmasını kolaylaştırmaktadır. Bursa, MustafaKemal Paşa Araç Muayene İstasyonu bunlardan biridir. Bir peronu bulunan istasyon randevu sistemiyle araç muayenesini kabul etmektedir.

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır

Araç muayene tarihi yaklaşmış olan sürücüler Tüvtürk Türkiye muayene istasyonları için internet aracılığıyla ya da telefonla randevu alabilmektedir. İnternet üzerinden veya telefonla en uygun gün ve saate randevu alarak sisteme kayıt yapılmaktadır. Mustafa Kemal Paşa Araç Muayene İstasyonu tek peronlu olduğundan randevu alarak gidilmesi zorunludur. İstasyonda randevusuz araç muayenesi olmamaktadır. Herhangi bir sorun yaşamamak için randevu alarak, belirtilen gün ve saatte orada olmak gerekmektedir.

Araç Muayeneye Hazırlık Süreci

Araç muayenesi aracın teknik donanım ve ekipmanlarının kontrol edilmesidir. Bu nedenle aracın bakımının yapılmış olması gerekmektedir. Düzenli bakımı yapılmış, eksiklikleri giderilmiş araçların muayenesi oldukça kısa sürede gerçekleşmektedir. Araçların kendi özelliklerine uygun teknik donanımlarının tamamlanmış olması gerekmektedir.

Muayene hazırlıklarının başında muayene gibi düzenli aralıklarla yaptırılması gereken Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü ruhsatı da olmalıdır. Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapılmamış araçlar ağır kusurlu sayılmaktadır. Araç muayene istasyonlarında randevu alınmadan emisyon ölçümü yapılabilmektedir.

Aracın ruhsatının mutlaka bulunması gerekmektedir. Ruhsatsız araçlar muayeneye alınmamaktadır. Trafik Sigortası yatırılmış olmalıdır. Sigortası olmayan araçlara randevu verilmiş olsa dahi muayeneye alınmamaktadır. Ayrıca araca ya da plakaya ait herhangi bir vergi borcu, trafik cezası, kaçak geçiş cezası bulunmamalıdır. Ogs, hgs, kgs gibi kaçak geçiş cezası bulunup bulunmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Muayene istasyonlarında ceza yatırma imkanı yoktur. Bu nedenle randevuya gelmeden önce ceza olup olmadığı kontrol edilmeli, varsa mutlaka yatırılmalıdır. Sigorta poliçesinin araçta bulunması oldukça yararlı olmaktadır. Trafik sigortası bulunmayan araçlar muayeneye kabul edilmemektedir.

Ekipman Kontrolü

Araçların kendi teknik özelliklerine göre gerekli ekipmanların mutlaka bulunması zorunludur. Bunların yanında tüm araçlarda bulunması gereken, yangın tüpü, stepne, üçgen reflektör, ilk yardım çantası gibi zorunluluklarda muayene esnasında kontrol edilmektedir. Bu ekipmanların araçta görünür bir biçimde olması, muayene esnasında görevlilerin işlemleri hızlıca yapmasını sağlamaktadır.

Muayene Randevusu

MustafaKemal Paşa Araç Muayene İstasyonu randevulu sistemde hizmet vermektedir. Takvimden uygun olan gün ve saat belirlenir. Randevu saatinden önce istasyonda bulunmak gerekmektedir. İdari işlemler adı verilen evrak işleri randevudan önce bitirilmelidir. MustafaKemal Paşa İstasyon merkezine gelindikten sonra görevli personelin talimatına göre hareket edilmelidir. Araç uygun bir yerde park edilerek idari işlemler yaptırılmalıdır. Burada araçla ilgili doküman ve evrak kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca muayene ücretinin yatırılması ve sıra numarası verilmektedir. Araç Muayene istasyonlarında nakit ödeme yapılmaktadır. Muayene randevu saati 15 dakika geçtikten sonra gelmeyen araçların randevusu iptal edilmektedir.

Muayene Süreci

Araç muayenesi için MustafaKemal Paşa randevu saatinden önce hazırlıklar başlamaktadır. Bunlar idari işlemler tamamlandıktan sonra başlamaktadır. Evrakın tamam olduğuna dair bir sıra numarası verilmektedir. Bu sıra numarasına göre araç perona alınmaktadır. Aracın kontrolleri peronda yapılmaktadır. Görevli personel teknik donanım testlerini burada gerçekleştirecektir.

Araç muayenesi kusurlu raporu alınmışsa en fazla bir ay içinde eksikliklerin tamamlanması istenmektedir. Bu süreçte araç trafiğe çıkmakta kusurlu sayılmaktadır. En kısa sürede eksikliklerin tamamlanarak muayenenin tamamlanması gerekir.

Araç muayenesi tamamlandıktan sonra bir sonraki muayene tarihini belirten pul görünür bir biçimde araca yapıştırılmaktadır.

Mustafakemal Paşa Araç Muayene İstasyonu

Bursa ve civarındaki araç muayene istasyonlarının yoğunluğunu hafifletmek amacıyla tek peronlu olarak hizmet verilmektedir. Araç Muayene istasyonu sistemli çalışmak ve düzeni sağlamak amacıyla randevu sistemiyle çalışmaktadır. Randevusu olmayan araçlar muayeneye kabul edilmemektedir. Bu nedenle internetten veya  0888 233 04 04 numaralı telefondan randevu alınmalıdır.

MustafaKemal Paşa Araç Muayene İstasyonu adresi şu şekildedir:

Atalar Mah. Balıkesir Cad. No:83
Tatkavaklı, Mustafakemalpaşa / Bursa

 

MustafaKemal Paşa Tüvtürk  İstasyon pazar hariç haftanın 6 günü çalışmaktadır. Aracın randevu saatinden en az 30 dakika önce istasyon merkezinde bulunması gerekmektedir. Yukarıda da belirtildiği gibi idari işlemler ve yoğunluk göz önünde bulundurulmalıdır.