Tüvtürk Gaziantep Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Gaziantep Merkez Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Gaziantep Merkez istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

Tüvtürk Gaziantep Merkez araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

Gaziantep Merkez Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Gaziantep Merkez araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

gaziantep-tuvturk

Gaziantep Tüvtürk

Adres:İncilikaya Mah. 37074 Nolu Cad. No.48 Şehitkamil / Gaziantep

Gaziantep Araç Muayene

Tüvtürk yıllardır ülkemizde hizmet veren, araç muayene iş ve işlemlerinin yapılmasında görev alan bir kurumdur. Araç muayenesi konusunda yetkili tek kurum olan Tüvtürk, Türkiye’nin 81 iline dağılmış hizmet ağı, ayrıca gezici istasyonları ile araç muayene hizmetleri vermektedir.

Tüvtürk sayesinde trafikte seyreden araçlar hem sahipleri hem diğer sürücüler hem de yayalar için daha güvenilir hale gelmektedir. Tüvtürk ile yapılabilen detaylı araç muayene işlemleri ile yaşanabilir bir çevre ve daha güvenli bir trafik oluşturmak mümkündür.

Duyarlı araç sahipleri araçlarını zamanında muayene ettirerek hem kendilerine hem de çevrelerine daha duyarlı bir davranışta bulunmuş olurlar.

Araç Muayene İşlemlerinde Neler Yapılmaktadır?

Tüvtürk araç muayene istasyonlarında yapılan araç muayene işlemlerinde aracın birçok ayrıntısına bakılmaktadır. Periyodik araç bakımında, fren ve aydınlatma sistemleri, ışıklandırma, ruhsat bilgileri, direksiyon tertibatı, aks, jant ve lastikler, süspansiyon sistemleri, şasi ve şasi bağlantıları, gürültü kirliliği gibi araç güvenliği ile ilgili hususlar üzerinde durulmaktadır. Araç muayene işlemleri sayesinde aracın fiziksel parçalarının yıpranma durumu ve emniyetli bir sürüşe ne kadar elverişli olduğu öğrenilir.

Araç muayenesi için yapılan bu işlemlerin dışında Tüvtürk araç muayene Gaziantep istasyon birimi danışmanlık hizmeti de vermektedir. Ayrıca bazı istasyonlarda egzoz emisyon ölçümü işlemleri de yapılmaktadır.

Araç muayene işlemlerinde bazı araçların önceliği vardır. Öncelikle engelli araçları olmak üzere, itfaiye, ambulans, emniyet araçları gibi araçlar muayene işlemlerinde önceliklidir.

Araç muayenesi sonucunda araç sahiplerine araç muayene raporu verilmektedir. Bu rapora göre araçlar kusursuz, hafif kusurlu, ağır kusurlu ve emniyetsiz olmak üzere dört sınıfa ayrılır. Kusursuz araç rapor alan araçların muayenede herhangi bir kusuru görülmemiştir. Hafif kusurlu araç raporu alan araç sahiplerinin araçlarında tekrar muayeneye girmeyecek derecede önemsiz kusurlar bulunmaktadır. Ağır kusurlu ve emniyetsiz rapor alan araç sahiplerinin bir ay içinde eksiklerini tamamlayarak tekrardan muayeneye gelmesi gerekmektedir. Ağır kusurlu ve emniyetsiz araç raporu alan araç sahiplerinin araçlarının eksiklerini gidermeden trafiğe çıkmaları sakıncalıdır.

Araç Muayenesinde Randevu Nasıl Alınmaktadır?

Tüvtürk araç muayene istasyonları genellikle randevu ile çalışmaktadır. Araç sahipleri randevu alarak zaman kaybı yaşamadan araçlarını muayene ettirebilirler. Randevu alabilmek için telefon ya da online sistem üzerinden başvuruda bulunmak yeterlidir. Randevu alan araç sahipleri Gaziantep randevu saatinden en az 15 dakika önce istasyonda bulunarak gerekli idari işlemleri yapmak zorundadır. Gerekli idari işlemleri halleden araç sahipleri saati geldiğinde araçlarını muayene ettirebilmektedir. Muayene saatinden 15 dakika geç gelen araç sahiplerinin randevuları otomatikman iptal edilmektedir. Bu nedenle araç sahipleri araçlarını muayene getirirken bu 15 dakikalık geç kalma mühletini unutmamalıdır.

Araç Muayenesi Hakkında Diğer Bilinmeyenler

Gaziantep Araç muayenesi Pazar günleri hariç haftanın her günü yapılabilmektedir. Hafta içi her gün ve hafta sonu cumartesi günleri araç sahipleri saat 08:30 ile 17:30 arasında istasyona gelerek randevularına uygun olarak araçlarını muayene ettirebilmektedir. Yalnız mesai bitimine yarım saat kala yeni müşteri kaydı oluşturulmamaktadır. Bu nedenle araçlarını muayene ettirmek isteyen araç sahiplerinin mesai saatlerini dikkate alarak davranmaları yerinde olacaktır.

Araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken bir diğer kural ise aracın borç durumudur. Araç muayene istasyonuna gelen araçların muayene işlemleri öncesinde araçlarının trafik sigortasını yaptırmış olmaları gerekmektedir. Eğer araç sigortası yapılmamış ise bu araçların muayene edilmesi mümkün değildir. Ayrıca aracın üzerine herhangi bir borcun bulunmaması, OGS, KGS yahut HGS gibi bir borcunun bulunmaması diğer önemli bir husustur. Araç sahiplerinin randevu öncesinde bu türden borçları ödeyerek istasyona gelmeleri önem arz etmektedir. Ayrıca Tüvtürk araç istasyonlarında herhangi bir bor ödeme işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Araç sahiplerinin dışındaki kişilerin de araçları muayeneye getirebilmesi mümkündür. Fakat bir kişi bir ay içerisinde yalnızca bir araç muayeneye getirebilmektedir. Birden fazla aracı muayeneye getirmek isteyen bir müşteri diğer araçlar için vekaletname almalıdır.

Gaziantep Araç Muayene İstasyonu Nerededir?

Gaziantep merkez araç muayene istasyonun adresi şu şekildedir: İncilikaya mahallesi, 37074 nolu cadde, no:48, Şehitkamil, Gaziantep Merkez.

Gaziantep ilimizde ayrıca Nizip ve İslahiye ilçelerinde de araç muayene istasyonları bulunmaktadır.

Gaziantep merkezdeki Gaziantep Tüvtürk araç muayene istasyonu 3 peron ile hizmet vermekte olup araç muayene işlemlerinin yanı sıra, egzoz emisyon ölçümü, yola elverişlilik raporu hizmetleri de verilmektedir. 08:30 ile 17:30 saatleri arasında hizmet veren istasyon sadece randevu ile çalışmaktadır.