Tüvtürk İstanbul Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Çatalca Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İstanbul Çatalca istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

İstanbul Çatalca Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Çatalca araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Çatalca araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

catalca-tuvturk

Çatalca Tüvtürk

Adres: Merkez Mah. Güney Girişi Cad. No.16 Muratbey – Çatalca / İSTANBUL

Çatalca Araç Muayene

Araçlarımızın muayenesini düzenli olarak yaptırmak bizim yararımıza olan bir işlemdir. Bu muayene işini gözünüzde büyütmenize gerek yok aslında senenin belli bir döneminde birkaç saatinizi ayırarak yaptığınız araç muayene işi geri kalan zamanınızda aracınızı daha verimli kullanmanızı ve aracınızın herhangi bir arızası varsa onu tespit edip gidermenizi sağlar. Araç sahipleri araçlarını muayene ettirmek için en yakın araç muayene istasyonlarından randevu almalıdır. Tüvtürk Türkiye’de araçların muayene işlemlerini yapmakla görevli tek kuruluştur. Tüvtürk Türkiye’yi arayarak ya da web sitelerine girerek bulunduğunuz yerdeki en yakın araç muayene istasyonları ile ilgili bilgi alabilir ya da randevu alabilirsiniz. Bazı araç muayene istasyonları duruma ve yoğunluğa göre randevusuz da kabul edebilir ama genellikle randevu almadan kabul edilmez araçlar. Sizde kendinizi garantiye almak için Tüvtürk Türkiye’yi arayarak bulunduğunuz şehir, kasaba gibi yerlerin araç muayene istasyonları ile ilgili durumu öğrenebilirsiniz. Çatalca araç muayene istasyonlarını öğrenmek için de Tüvtürk Türkiye’nin telefon numarasını arayıp bilgi almanız mümkün. Ve telefonla birkaç adımda randevunuzu alacağınızdan dolayı da çok kolay.

Araç Muayeneleri Kaç Yılda Bir Yapılır?

Araç muayene zamanı aracın çeşidine, modeline ve yaşına göre değişiklik gösterir

Hususi / Resmi Otomobiller için iki üç yıl ve sonrası her iki yılda bir muayene zamanıdır. M1G sınıfı hususi araçlar içinde resmi arazi taşıtları içinde bu süre geçerlidir.

Lastik tekerlekli traktörler için ( LTT) ise iki üç yaş sonrası her üç yılda bir muayene zamanıdır.

Diğer tüm motorlu araçlar için ve her türlü römorkları için araç muayene süresi ilk bir yaştan sonra yılda bir olarak belirlenmiştir.

İki veya üç tekerlekli araçlar ve her türlü römorkları için ilk üç yaş sonrası her iki yılda bir muayene süresi belirlenmiştir.

Araç Muayenesi İçin Yanımda Götürmem Gereken Belgeler Neler Olmalı?

Aracınızı muayeneye götürmek istediğinizde o araca ait belgeleri de yanınızda bulundurmanız zorunludur. Bu belgeler şunlar.

Ruhsat: Aracınızın ruhsatı mutlaka yanınızda olması gereken bir resmi belgedir.

EK-44: Satış ve devirlerde tescil belgesi noter tarafından alındığından yenisi düzenlenene kadar noterin size verdiği geçici belge yanınızda bulunabilir.

Trafik sigortası: trafik sigortanızın da tarihini aracınızın muayene zamanı gelmeden kontrol etmelisiniz. Trafik sigortası insan taşımada kullanılan tüm araçlar için zorunludur.

Vekalet durumu: Eğer muayeneye getireceğiniz araç size ait değilse bir vekalet durumu evrakınız olmalı. Ve böyle durumlarda TC kimlik bilgileriniz ehliyetiniz veya varsa pasaportunuz yanınızda olmalı.

LPG/CNG: Muayeneye getirilen araç için lpg/cng tankının üzerindeki yer alan bilgi okunur olmalı bu zorunludur. LPG/CNG tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporu da zorunlu evraklardandır.

Araç Muayenesi Süresi Dolmadan Da Yapılabilirmi?

Evet aracınızı muayene süresi dolmadan da muayene yaptırabilirsiniz. Fakat bir dahaki muayene süresi sizin en son getirdiğiniz tarihten hesaplanacaktır. Siz süresi dolmadan 1 ay önce muayene yaptırayım diyorsanız bir sonraki muayene zamanınız en son geldiğiniz zamandan hesaplanacağı için ne kadar erken yaptırırsanız zorunlu olmadığı halde muayene süresini kısaltmış olursunuz.

Çatalca Araç Muayene Telefon Ve Adres Bilgileri

Çatalca da ikamet ediyorsanız aracınızı muayene ettirmek için farklı yerlere gidip zaman ve para kaybı yaşamanıza gerek yok. Çatalca araç muayene servisleri muayene için tüm araçlara hizmet veriyor.