Tüvtürk İstanbul Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Kızıltoprak Motosiklet Araç Muayene

Tüvtürk İstanbul Kızıltoprak istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

İstanbul Kızıltoprak Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Kızıltoprak araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Kızıltoprak araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

Kızıltoprak motosiklet araç muayene de sadece mototsikletlere hizmet vermektedir.

kiziltoprak-tuvturk

Kızıltoprak Tüvtürk

Adres : Zühtüpaşa Mah. Bağdat Cad. İntaş Blokları A blok No:1 zemin kat Fenerbahçe / Kadıkoy / İstanbul

 Kızıltoprak Motosiklet Araç Muayene

Trafikte motorlu ya da motorsuz araçların teknik olarak belli periyotlarla kontrol edilmesi ve denetlenmesi işlemine araç muayene denmektedir. Ülkemizde bu işlemi yapmakla Tüvtürk tek yetkilidir. Türk hukuk kurallarına göre ve belli kurumlarca denetlenerek işlemler sürdürülmektedir. Yapılan denetimlerde yetkili ve yetiştirilmiş kalifiye ve eğitimli personel hizmet vermektedir.

Zühtü paşa mahallesi Bağdat caddesi intaş blokları no:1 zemin kat Fenerbahçe / Kadıköy /İstanbul adresinde hizmet veren Kızıltoprak araç muayene istasyonu yalnızca motosikletlere ve randevu sistemiyle hizmet vermektedir.

Trafige çıkan tüm motorlu araçlar özelliklerine ve trafiğe çıkış süreleri göz önüne alınarak belli periyotlarla teknik açıdan yeterlilik kontrollerinden geçirilmektedir. Bir çok teknik konuda ve belge kontrolleri kullanım şartları açısından denetlenmekte trafikte can ve mal güvenliğini sağlayacak ve maddi ve can kayıplarını önleyecek kazaları azaltacak denetimler yapılmaktadır. Denetlenen araçlar hem trafik tescili açısından hem siğorta ogs gibi geçiş sistemleri açısından hem de trafik cezaları açısından belge kontrollerinden geçirilmektedir.

Araç muayenesi araçların türüne, kullanım şartlarına ve şekillerine göre belirli periyotlar da yapılmaktadır. Muayenenin amacı daha güvenli trafik seyri ve can güvenliğini sağlamaktır. Araç muayeneleri yılda bir kez ya da 2 yılda bir kez zorunlu olarak yapılmaktadır.

Araç muayeneleri Kızıltoprak Tüvtürk ün Avrupa standartlarında ve dünyada geçerli kriterlere göre yapılmaktadır. İstanbul Ankara İzmir gibi büyük şehirlerde aşırı yoğunluk yaşanmaması nedeniyle randevulu sistemde çalışılmaktadır. Randevu sisteminde aynı zamanda yapılacak kontrollerin ayrıntısı ve araca ait borçların muayene öncesi ödenmesi gibi bilgilendirmelerde yapılmaktadır.

Tüvtürk muayene istasyonları 81 ilde ve yoğunluğu göre çeşitli yerleşim bölgelerinde belirli standartlarda v e yetişmiş teknik personelle hizmet vermektedirler. Araç sahiplerinin kolay ulaşması ve kontrol süresince rahat etmeleri için oldukça modern ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan istasyonlar oluşturulmaktadır.

Randevu Sistemi İle Kuyrukların Önüne Geçilmekte

Motosiklet ve traktör sürücülerinin istasyonlara ulaşmaktaki zorlukları göz önüne alınarak bu iki araç grubu için gezici muayene istasyonlarımda hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede muayene motosiklet ve traktör sayısı trafikte oldukça artmıştır. Hem can hem mal güvenliği ve güvenli trafik seyri için oldukça önemli bir konu oluşturmaktadır. Aynı zamanda ikinci el araç fiyatları da denetim ve parça yenilemeden dolayı artmakta ve milli servet kaybı önlenmektedir.

Aracınız için Kızıltoprak randevu alma süresi bazı bilgileri sormayla birlikte 5/ 7 dakika arasında yer almaktadır. Araç muayenesinin yapılabilmesi için motorlu taşıtlar borcunun ogs ve hgs borcunun bulunmaması gerekmektedir. Yeni yasayla yapılandırılabilen bu borçlarla ilgili taksitlenme yapıldıktan sonra taksit başlangıcının ertesinde araç muayenesi yapılabilmektedir.

Gerekli Belgelerin Bulunması Zorunludur

Araç muayenesi yaptıracak kişi eğer şirket adına hareket ediyorsa yetki belgelerini de yanında bulundurmak zorundadır. Bir şirket aracı muayeneye götürülüyorsa yetkilinin imza sirküleri de yanında bulundurulmalıdır. Şirketin çalışanı götürüyorsa yanında yetki belgesi ve imza sirküleri bulunmalı vekalet olmalıdır.

Egzoz gazı emisyon ölçümünü tüm istasyonlarda yaptırmak mümkündür. Gezici istasyonlarda da egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmak mümkündür.

Köy ve beldelere gönderilen traktörler için gezici muayene istasyonları motosikletler için de hizmet vermeye başlamıştır. Araç kullanıcılarından alınan geri bildirimlerde motosiklet sürücülerinin merkeze uzaklıkları nedeniyle sabit istasyonlara ulaşmakta zorluk yaşadıkları gerekçesiyle gezici istasyonlar aracılığıyla hizmet sunulmaktadır.

Motosiklet kullanıcılarının bu önerilerini dikkate alan Kızıltoprak istasyon yetkilileri gezici traktör istasyonlarında da yaptıkları kapsamlı değişiklikle motorculara da hizmet verir hale getirmişlerdir. Bu sayede trafikte kontrollü motor sayısını arttırarak trafik güvenliğinde büyük katkı sağlamayı amaçlamaktadırlar.

Tüvtürk’ün yaygın hizmet ağıyla her geçen gün daha güvenli trafik ve daha güvenli araçlarla yolculuk ve öncelikle kazasız trafik seyri ve can güvenliği sağlanması amaçlanmaktadır.

Yapılan kontrollerle dünya standartlarına uygunluğu ve yetişmiş yetkili personel ile hizmet vermektedir. Hem araçların kalitesi hem de parçaları yenilendiğinden milli gelire katkı sağlamaktadır.