Tüvtürk İstanbul Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Maslak Motosiklet Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İstanbul Maslak istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

İstanbul Maslak Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Maslak araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Maslak araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

Maslak Tüvtürk sadece motosikletlere hizmet vermektedir

maslak tüvtürk

Maslak Tüvtürk

Maslak Motosiklet Araç Muayene

Motosiklet, otomobil ve her türlü araçlar için araç muayene hizmeti veren Tüvtürk Türkiye ülkemizde tüm araç muayene istasyonlarına ulaşmak istediğinizde başvurabileceğiniz tek adres. Tüvtürk Türkiye her türlü araç muayene işlemlerinin yapılacağı yetkili tek kuruluştur. Otomobil ve ya motosiklet sahipleri araçlarının muayene süresi geçmeden muayene işlemi yaptırmalılar. Size en yakın araç muayene istasyonunu öğrenmek için Tüvtürk Türkiye’nin web sitesinden ya da kendilerine ait olan 0888 233 04 04 numaralarından öğrenmek istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz. Motosiklet muayene zamanını geçirdiğiniz zaman motosikletiniz ile trafiğe çıkmamanız gerekir. Aksi takdirde trafik memurlarınca cezai işlem uygulamasına maruz kalabilirsiniz. Motosiklet sürücüleri de tıpkı otomobil ve diğer araçlarda olduğu gibi motosikletlerini muayene zamanı geldiğinde muayene yaptırmakla yükümlüdür. İnsan taşımada kullanılan her türlü motorlu taşıt için bu dürüm kanunen zorunludur. Tüvtürk Türkiye’den size en yakın araç muayene istasyonunu öğrenip Maslak randevu aldığınızda randevu sürenize 15 – 20 dakika kala araç muayene istasyonunda olmalısınız. Araç muayene istasyonu idari işler kısmında kayıt işleminizi yaptırıp aracınızı muayene için almalarını beklemelisiniz. Araç muayene randevunuza 15 dakika geç gittiğinizde Tüvtürk Türkiye otomatik olarak araç muayene randevunuzu iptal eder. Maslak araç Muayene süresi geçmiş olan motosiklet, otomobil ve tüm motorlu taşıtların muayene yaptırana kadar trafiğe çıkmaması gerekir. Eğer muayenesi geçmiş motosikletiniz ile trafiğe çıkarsanız trafik memurlarınca kural ihlali ve gecikmiş araç muayene ücretiniz birlikte hesaplanarak size ceza uygulanır. Zaman ve fazladan para kaybı yaşamak istemiyorsanız muayene sürenizi geçirmemeniz gerek. Tüvtürk Türkiye’ye bağlı araç muayene istasyonlarının birçoğu randevulu hizmet verir fakat bazı istasyonlar randevusuz da hizmet vermekte. Araç sahipleri her ihtimali göz önünde bulundurarak araç muayene Maslak istasyon ile görüşmeli ve yoğunluk durumunu öğrenmelidir. Aksi durumda randevulu müşteri öncelik sahibi olacağı için çok sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Motosiklet Muayenesi İçin Gerekli Belgeler.

 • Ruhsatınız yanınızda olması gereken en önemli belgedir.
 • Trafik sigortanız yanınızda olması gereken zorunlu belgelerdendir.
 • Ehliyetiniz yanınızda bulunması gereken zorunlu belgelerdendir.
 • Vekalet durumu belgesi başka birine ait motosikleti muayeneye getirdiğinizde yanınızda olması gereken belgelerden biri.
 • Vergi borcunuzun olmaması gerekir.
 • Ogs-kgs gibi köprü veya gişe geçişlerinde borcunuzun olmaması gerekir.
 • Trafik cezanızın olmaması gerekir.
 • Tüm bunlar tamamsa motosikletinizin muayene işlemi yapılabilir.

Motosiklet Muayenesinde Nelere Dikkat Edilir?

Motosiklet muayenesinden geçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken birkaç ayrıntı var bunları şöyle sıralayalım.

 • Frenlerinizin iyi durumda olması gerekir.
 • Farlarınız ve sinyallerinizin iyi durumda olması ön ve arka sinyallerin kesinlikle çalışıyor olması gerekir.
 • Motosiklet tekerleklerinizin iyi olması gerekir. Yıpranmış tekerleklerle motosikletinizin muayenesinden geçemezsiniz.
 • Kilometre, benzin ve diğer uyarıların bulunduğu bolümde hiçbir sorun olmaması gerekir.
 • Motosikletinizin eksik bir parçası olmaması gerekir. Ya da aşırı hasar görmüş bir parçası olmaması gerekir.
 • Motosiklet muayenesi için araç muayene istasyonuna kask ve diğer koruma takımlarınız ile birlikte gitmelisiniz.

Motosiklet Muayene Ve Ceza Ücretleri.

Maslak Tüvtürk Türkiye’nin 2016 yılı için motosiklet muayenesi için almış olduğu ücret 97,94 TL dir.

2016 yılı için araç muayene gecikme cezası bedeli ise muayene ücretinin üzerine % 5 olarak bildirilmiştir. Motosikletinizin son muayene tarihi üzerinden hesaplanan muayene süreniz geciktiği durumda araç muayene istasyonlarında idari işlemlerde kayıt yaptırırken motosikletinizin muayene süresinin geçip geçmediği tespit edilir ve eğer geçtiyse muayene ücretinizin üstüne her ay için % 5 gecikme cezası uygulanır. Muayenesi geçmiş olan motosikletiniz ile trafiğe çıktığınızda trafik memurlarınca tarafınıza uygulanacak ceza hem muayene sürenizi geçirme cezası hem de kanuna aykırı hareket etmenizden dolayı kesilen ceza olarak sizden tahsil edilir. Muayene sürenizi 1 gün veya 5 gün geciktirmeniz fark etmez gecikmeler 30 gün üzerinden hesaplanır ve araç sahibinden tahsil edilir. Araç sahiplerinden tahsil edilen bu ceza ücretleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılır.

Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Tüvtürk’ten bu cezaları denetlemesini istemiştir.

Maslak Motosiklet Muayene İstasyonu İletişim.

Adres: Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. Kısım 27. Sok. Maslak, Sarıyer / İstanbul – Avrupa
İstasyonda: Sadece Motosiklet Muayene Hizmeti Verilmektedir. Sadece Randevulu Araç Kabul Edilmektedir. Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Yapılmaktadır.

Tüm bu detayları ve edinmek istediğiniz bilgileri Tüvtürk Türkiye iletişim merkezinden öğrenebilirsiniz. Ve randevularınızı da Tüvtürk’ten alabilirsiniz. Sizde her türlü aracınız için uygulanan zorunlu muayene işlemini gerçekleştirip trafiğe güvenli çıkın.