Tüvtürk İstanbul Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Pendik Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İstanbul Pendik istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

İstanbul Pendik Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Pendik araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Pendik araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

pendik-tuvturk

Pendik Tüvtürk

Adres: Güllübağlar Mah. Okul Sok. No.8 Pendik / İSTANBUL

 Pendik Araç Muayene

Her alanda teknolojiden yararlanılmaktadır. Bu da insanların işlerini en hızlı bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır. En basit örnekten faydalanacak olursak araç muayeneleri için geçerlidir. Eğer ki teknoloji bu kadar gelişmemiş olsaydı bizim tüm günlerimiz araç muayenesi ile uğraşmak ile geçecekti. Neyse ki teknoloji son zamanlarda hızla gelişmektedir. Ülkemizde bu çok iyi bir yönde etki göstermektedir. İnsanlar geçmişte hep sıra beklemekten şikâyet etmektedir. Ama günümüze bakıldığında her şey daha da kolaylaştığı görmek mümkün olmaktadır. Bu da çoğu insanların işlerini ya da çalışmalarını engellememektedir. Çünkü artık araç muayene korkulacak bir durum değildir. Sadece birkaç saat içinde insanlar araçlarını muayene ettirmektedir. Bazen insanlar telefon ile Pendik randevu sırası beklemektedir. Eğer böyle bir yoğunluk var ise size en yakın başka istasyona başvurmanızda fayda vardır. Web sitesinde zaten diğer istasyon yol mesafeleri hakkında bilgi verilmektedir.

Pendik Araç Muayene

Bazı iş yerleri gün boyu araç kullanarak işlerini yapmaktadır. Bu araçların muayenesi yapılmış olmalıdır. Zaten bu tür firmalar araçlarının bakımına çok önem ve özen göstermektedir. Çünkü onların her şeyi o araçlardır. Bir gün işe çıkmasalar çok fazla kayıpları olmaktadır. Bunlar arasında en önemli olanlardan sadece bir tanesi kargo şirketleridir. Çünkü gün boyu insanlara istedikleri ihtiyaçlarını kapılarına getirmektedir. Yani bunun gibi aynı şekilde insan taşıyan araçlar da bulunmaktadır. Bunların başında ise yolcu otobüsleri vardır. Bir kazaya karışsa ilk bakılacak şeylerden bir tanesi araç muayenesi var mı yok mu bunlara bakılır. Eğer şoför muayene yaptırmamışsa suçlu durumunda olmaktadır. İsterse sadece bir kişi taşısın hiç sorun değil isterse on kişi taşısın. Çünkü can her zaman çok kıymetlidir. Bu yüzden her daim araçların bakımı yapılmalıdır.

Kendinize Ve Aracınıza Değer Verin

Bazı insanlardan şöyle bir şey duyulmaktadır. Ben zaten kısa mesafe gidiyorum. Beni kimse görmez biraz daha muayenesiz dolaşsam bir şey olmaz gibi düşüncelere kapılmaktadır. Oysaki bu düşünceler çok yanlıştır. Kişi kendi canını bile düşünmemektedir. Burada önemli olan nokta polislerin görmemesi değil elbet kişi her şeyden önce kendi canını düşünmelidir. Birçok insan randevuyu sadece telefonla yapıldığını zannetmektedir. Randevu sadece telefon ile değil online ile de yapılmaktadır. Online nedir? Bilmeyenler için öncelikle online kelimesini açıklayalım: kısacası online internet üzerinde Pendik tüvtürk ün sitesine girerek oradan randevu almaktır. Yani bu şekilde yapılan işlemlere online denilmektedir.

Araçların Muayene Süreleri Farklılık Gösterir

Tüvtürk Pendik araç muayene bakımından tektir. Bu yüzden araç muayenesi yaptırmak isteyen herkesi randevu almaya beklenmektedir. İnsanlar araçları alırken de muayene zamanına göre araç tercih etmektedir. Çünkü bazı araçlar ticari olarak da geçmektedir. Bu yüzden her yıl muayene yaptırmak istemeyen kişiler ona göre araç seçiminde bulunmalıdır. Bu tür araçların muayenesi iki yılda bir yapılması sağlanmaktadır. Bazen muayene zamanı insanların işleri çok yoğun olmaktadır. Bu yoğunlukta eğer kendileri muayeneye gidemiyorlarsa bir tanıdığını gönderebilmektedir. Gönderilen kişi araçla ilgilenmek zorundadır.

Araçlarda bazılarında az kusur bazılarında aşırı kusur olabilmektedir. Bunun için sürücülere bir ay süre verilir ki kusurun giderilmesi de sağlanmış olur. Eğer aynı gün kusuru gidere biliyorlarsa daha iyi olur fakat çok kusurlu ise ve onu yaptıracak zamanları yoksa bir ay içinde bu kusur giderilmelidir. Bir ay içinde kusur giderildiği takdirde hiçbir ücret alınmamaktadır. Eğer araç tekrar kusurlu geliyorsa ikinci de tekrar muayene ücreti alınmaktadır. En basit örnek aracın tekerleklerinin ters takılması bile bir kusurdur. Bunun giderilmesi şarttır. Yoksa hiçbir şekilde muayeneden geçememektedir.

Pendik istasyon tercih edenler için adres Güllü bağlar Mahallesi Okul Sokak No:8 Şeyhli’den ulaşabilirler.  Bu istasyon ve tüm istasyonlar Pazar günü hizmet vermemektedir. Çalışma saatleri ise 8:30’tan 18:30’a kadardır. Buna cumartesi de dâhildir. Pendik istasyonunda aracın yola elverişli olup olmaması kontrol edilmektedir. Diğer istasyonlarda olduğu gibi randevu şartı bulunmaktadır. Egzoz emisyon ölçümü de sağlanmaktadır.  Her iş vaktinde yapılmalıdır. Araç insanlar için son derece önemlidir. Bazen alışveriş yapıldığı zaman bile ihtiyaç duyulmaktadır.