Tüvtürk İstanbul Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Samandıra Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İstanbul Samandıra istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
İstanbul Samandıra Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Samandıra araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Samandıra araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

samandira-tuvturk

Samandıra Tüvtürk

Adres: Osman Gazi Mah.. Battal Gazi Cad. No.29 Sancaktepe – Samandıra / İSTANBUL

Samandıra Araç Muayene

Araç sahipleri en yakın muayene istasyonundan randevu alarak araçlarını muayene yaptırırlar. Samandıra  Tüvtürk ise Türkiye’ de bu işi yapan yapmakta olan tek yetkili olan tek kuruluştur. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince araç muayenesi zorunlu olmaktadır. Muayene yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar ve cezai işlem görürler. Randevu almak için 0888 233 04 04 telefon numarasını aramanız ve randevu için başvuruda bulunmanız gerekir.

 

Randevu Sistemi İle Fazla Sıra Bekleme Derdine Son

Samandıra  Randevu sistemi, uzun kuyrukları ve bu kuyruklarda süren uzun beklemeleri ortadan kaldırmak ve aynı zamanda daha seri ve kaliteli bir hizmet verebilmek için oldukça yararlı bir uygulamadır. Halkın memnuniyetini ve aynı zamanda zamanın iyi yönetimini sağlayarak en değerli varlığınız olan zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Unutmayınız ki araç muayenesi bir vatandaşlık görevidir. Aracınızı muayene yaptırırken kontrol ve test cihazlarıyla aracınızın trafiğe çıkmasında her hangi bir problem olup olmadığı tespit edilir ve sizlere bildirilir. Aracınızın trafiğe çıkmasını engelleyecek denli bir kusurun olup olmadığı belirlenir. Eğer araç trafiğe çıkmasını engelleyecek şekilde ağır kusurlu ise veya emniyetsiz bir durumdaysa bu araçlara onay verilmeyecektir. Aracınızın tespit edilen kusurlarını onarıp tekrar muayeneye getirmeniz onay almasını sağlayacaktır.

Araç Muayeneleri Neden Önemlidir?

Samandıra  Araç muayene zorunluluğunu yukarıda belirtmiştik ve bunun kanunla sabit olduğunu dile getirmiştik. Her kanunun toplumsal bir işlevi ve toplumsal yaşamı düzenleyici ve koruyucu olduğunu bilen bilinçli yurttaş, kuşkusuz aracını zamanında muayene ettirerek bu kanuna riayet etmelidir. Toplumun can ve aml güvenliğini sağlamak ve düzenli bir toplumsal hayatın işlemesini sağlamak her vatandaşın ödevidir kuşkusuz.

Araç muayenesi, trafiğe çıkan araçların teknik bakımdan yeterli olup olmadığını kontrol eder ve bu sayede trafiğe çıkan yolcular için her hangi bir tehlike oluşturup oluşturmayacağını tespit eder. Bu anlamda aracınızı muayene ettirmek büyük bir sorumluluktur.

Aracınızı muayene istasyonuna götürdüğünüzde size belirli bir gün içinde belirli bir saatte randevu hizmeti verilecektir. Randevuya gitmeden önce hatırlamanız gereken bazı hususlara kısaca değinmekte yarar vardır.

Aracınızın her hangi bir borcu olmamalıdır. Trafik para cezası, ogs, kgs, hgs ve vergi borçlarının bulunmaması gereklidir. Bu borçların bulunması aracınızın muayene yapılmamasıyla sonuçlanacaktır. Aracınızı muayeneye götüreceğiniz zaman bu hususu aklınızda bulundurmalısınız. Gideceğiniz Samandıra  istasyon adresi sadece randevu sistemiyle de çalışıyor olabilir. Bu durumda randevu saatinizden yaklaşık 10- 15 dakika önce randevu adresinde bulunmanız gerekecektir. Böylece her hangi bir gecikmeye karşıda önleminizi almış olursunuz. Unutmayınız ki randevu saatine geç kalırsanız sistem tarafından o gün almış olduğunuz randevunuz iptal edilecektir ve tekrar randevu almanız gerekecektir. Bu olumsuzluğu yaşamamak için yukarıda belirtilen hususlara uymanız önemlidir.

Samandıra Araç Muayene İstasyonu Bilgileri

Sizlere aracınıza muayene hizmeti veren Tüvtürk Samandıra araç muayene istasyonu hakkında bazı bilgilendirmelerde bulunacağız. Samandıra araç muayene istasyonu beş peronlu bir istasyondur. İstasyonumuz sadece randevu üzerinden hizmet vermektedir. Tüvtürk web sitesi üzerinden de randevunuzu alabilir yahut dilerseniz telefonla da randevu alabilirsiniz. Tekrar hatırlatmak isteriz ki randevu saatinizden 10- 15 dakika kadar önce istasyonumuzda bulunmanızı randevu saatinizi kaçırmamanız için tavsiye ederiz. Araçlarınızın yukarda belirtiğimiz gibi trafiğe çıkışını engelleyecek her hangi bir sorunu varsa istasyonumuza gelmeden önce muhakkak bunları gidermelisiniz. Varsa aracınıza ait borçlarınızı muhakkak ödemeli ve aracınızı bu şekilde muayene yaptırmaya getirmelisiniz.

Adres bilgileri ise şu şekildedir, Osmangazi Mah. Battalgazi Cad. No:29 Samandıra, Sancaktepe / İstanbul – AsyaSamandıra araç muayene istasyonumuz pazartesi ve cumartesi günleri, sabah saat 08:30 dan akşam 18:30’a değin hizmet vermektedir. Pazar günleri istasyonumuz kapalıdır. Samandıra araç muayene istasyonumuz sadece randevu almış araçları muayene eder. İstasyonumuzda egzoz gazı emisyon ölçümü ve aracınızın yola elverişlilik muayenesi yapılmaktadır. Kendi hayatınızı ve diğer vatandaşların hayatını tehlikeye atmamak için lütfen araçlarınızı zamanında muayene ettirmeyi unutmayınız.