Tüvtürk İstanbul Araç Muayene içeriğine geri dön

Tüvtürk Şile Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İstanbul Şile istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

İstanbul Şile Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Şile araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Şile araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

Şile Tüvtürk

Şile Tüvtürk

Adres: Balibey Mah. Okyanus Sok. No.7 Şile / İSTANBUL

Şile Araç Muayene

Son zamanlarda araç kullanımı artmıştır. İnsanlar bir yerden başka bir yere gitmek için araç kullanmaktadır. Kimileri otomobil yani özel araç kimileri ise toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir. İnsanların zamanları çok kıymetli olduğu için yollarda kimse çok vakit harcamak istememektedir. Herkes bir telaş içindedir. İşleri yetiştirmek için koşuşturmalar olmaktadır. İnsanlar nasıl hasta oluyorlar ise aynı şekilde araçlarda olabilmektedir. Kişiler ya da hasta olmamak için önlemler almaktadır. Araçlarda aynı mantıktadır. Bir araca gerekli bir bakım yapılmazsa o araçtan gerekli verim beklemeniz doğru olmamaktadır. Araçlar belli bir süre içersin de muayene olmaktadır. Bu tüm araçlar için gereklidir. Yani kısacası olmazsa olmazlar arasındadır. Bazı araçlar iki yılda bir muayene olurken bazı araçlar ise her yıl muayene olmaktadır. Özellikle ticari araçlar her yıl muayeneden geçmesi gerekmektedir. Bunların en başında taksilerdir. Çünkü ticari amaçlıdır ve günde onlarca insanı istedikleri yere ulaştırmaktadırlar. Pekiyi araç muayene için ne yapmak gereklidir. Öncelikle araç muayene zamanını kontrol etmek gerekmektedir. Ne zaman muayenesi var buna dikkat edilmelidir. Eğer ki muayene süresi geçmiş ise aracın trafiğe çıkması hiç uygun değildir. Bunun içinde öncelikle randevu almak gerekmektedir.

Randevu Alın İşiniz Kısa Sürede Bitsin

Özellikle randevu almak bizim için artıdır. Hem sıra beklenmemiş olur hem de insanlar işlerini aksatmamış olmaktadır. Özellikle bazı yerlerde randevusuz araç muayenesi yapılmamaktadır. Aslında her kalabalık oluşan yerlerde randevu şartı olmalıdır. Çünkü insanlar boşuna git gel yapmamış olmaktadır. Bunun için yapılması gereken ilk şey Şile TüvTürk web sitesine girerek online başvuru yapılması gereklidir.

İnternete girmeyi seven insanlar için çok basittir. Ama internetten anlamayan insanlar için ise telefon ile randevu alma sistemi de bulunmaktadır. Bunun içinde 0888 233 04 04 aranabilmektedir. Şile istasyon adresi Balibey Mahallesi Çırak Sokak no:6 adresinden aracınızı muayene ettirebilirsiniz. Bunun dışında diğer istasyonların adresi de web sitesinde bulunmaktadır.

Araç Muayenesi Yasal Olarak Zorunludur

Bu şekilde randevu aldıktan sonra o tarihte gidilmelidir. Her aracın muayene ücreti farklıdır. Eğer aracınızda kusur çıktıysa bu kusuru gidermek için size bir ay zaman verilmektedir. Bu zaman aralığında kusur giderilmelidir. Kusur bir ay içerisinde giderildiyse eğer tekrar muayene için gidilmelidir. Bir kereye mahsus olmak üzere tekrar bir ücret talep edilmemektedir. Eğer süre doldu ise araç trafiğe çıkamaz. Eğer çıkarsa bile trafik polisleri tarafından cezai uygulama verilir. Muayenesiz araç diğer insanların hayatını da tehlikeye sokmaktadır. Bize göre ufak bir sorun olarak görülse bile belki başka bir insanın canına mal olabilmektedir. Bunun için bütün sürücüler araçlarına gerekli özeni göstermelidir. Sadece kendisini düşünmemelidir. Bu yüzden zamanı gelen araçların muayene edilmesi gereklidir.

Aracınızın Eksiği Olmaması Gerekiyor

Araçların içerisinde mutlaka ilk yardım çantası bulunmalıdır. Bu araçlar için çok gereklidir. Sadece araç sürücüsü için değildir. Başka bir araç kaza yapabilir. O araçta ilk yardım çantası bulunmayabilir. Bu yüzden ilk yardım çantası her araçta mutlaka bulunmalıdır. Şile de araçlarını muayene ettirmek isteyen sürücüler mutlaka randevu alması şarttır. Çünkü Şile randevu olmadan araçlara bakılmamaktadır. Ayrıca egzoz gazı emisyonu da yapılması sağlanmaktadır. Diğer il ve ilçeler hakkında bilgi almak için Tüvtürk’ün sitesine girilmelidir. Tüm bilgiler ve adres bilgileri sitede bulunmaktadır. Sizin tek yapacağınız şey size yakın olan istasyonda randevu almanızdır.

Tüvtürk Şile araç muayene tek olmaktadır. Her insan mutlaka arabaya biner. İster yolcu olarak isterse de sürücü olarak mutlaka arabaya binmektedir. Bindiği arabanın güvenli olmasını herkes ister. Muayenesiz arabaya hiç kimse binmek istemez. Bu yüzden özellikle ticari araçlarda araçların muayenesi var mı yok mu bilinmelidir. Çünkü insan canı o kadar ucuz değildir. Sadece ben merkezli olarak bakılmamalıdır. Her insan çevresine karşı da duyarlı olmalıdır ki kazaların önüne geçilmelidir. Araç muayenesine gidemeyen bir kişi başkasını gönderebilir. Fakat aracı muayeneye getiren kişi geri alabilmektedir. Yani sonradan araç başka bir kişiye teslim edilmemektedir. Her zaman aracı getiren kendi aracı geri almak zorundadır. Bu ayrıntıya dikkat edilmelidir.