Tüvtürk İzmir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Aliağa Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İzmir Aliağa istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
İzmir Aliağa Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Aliağa araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Aliağa araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

aliaga-tuvturk

Aliağa Tüvtürk

Adres: Yeni Sanayi Sitesi 1248 Sok. No.4 Karaktepe Mevkii Samurlu Köyü Aliağa – İZMİR

Aliağa Araç Muayene

Araç sahibi olan kişilerin belirli dönemlerde, verilen süreler içerisinde araç muayenelerini yaptırmaları zorunludur. Zorunlu olan bu işlemi yapmaya yetkili tek kuruluş olarak Aliağa Tüvtürk bilinmektedir. Kişiler, araçlarının muayene işlemlerini yaptırmamaları durumunda cezai yaptırıma tabii tutulacaklarını bilmelidirler. Trafik ekibi tarafından, aracınızda seyir halindeyken kontrolden geçtiğinizde muayene işleminiz olmadığı için aracınıza ve size ceza kesilecektir.

Araç muayene işlemleri hakkında bilgi sahibi olmadan, araç muayene işlemi yapmaya götürmemelisiniz. Eksik evraklarla gitmeniz durumunda aracınızın muayenesinin yapılmayacağını bilmelisiniz.

Muayene İşlemi Öncesi Tamamlanması Gereken Hususlar

Aracını muayene ettirmek isteyen araç sahipleri, muayene işlemine gitmeden önce bazı hususları tamamlamak zorundadır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak, ilk olarak aracınızın ruhsatını araçta hazır halde bulundurmanız gerekmektedir. Aracınızın plakasına kayıtlı olan herhangi bir ceza durumunun olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Plakanıza kesilmiş herhangi bir ceza mevcutsa derhal ödemesini yapmalısınız. Plakaya kesilmiş olan borçların ödenmemesi, muayene işleminin yapılmamasına yol açmaktadır. Aracınızın muayene işlemini yaptıracağınız Aliağa  istasyon içerisinde fatura ödeme merkezi bulunmadığı için ödemenizi istasyon merkezinde yapamayacağınızı unutmamalısınız. Plakaya kesilmiş ceza haricinde HGS, OGS gibi hizmetlerden yararlanma bedellerinden kaynaklı ödenmemiş borçlarınız varsa, muayene işleminiz bu durumlardan dolayı da yapılmayacaktır.

Aracınızın motorlu taşıtlar vergisinin ödenmemiş olması da muayene işleminizin yapılmamasına neden olacaktır. Vergi ödemelerinizi kontrol etmeli, ödenmeyen vergi borçlarınız varsa hemen ödemelisiniz. Bunların dışında aracınızın teknik bakımını yaptırmalısınız. Mesela; far ayarları, sis lambası ayarları, hız göstergesi ayarları, dikiz aynası ve korna ayarları yapılmalıdır. Araçta her zaman mutlaka bulunması gereken ekipmanlardan olan ilk yardım çantası ve yangın söndürme ekipmanlarından eksik olanlar varsa bunların teminini sağlamalısınız. Yol yardım cihazları ve yedek lastiğin araç içerisinde hazır olmasını sağlamalısınız. Aracınız kazalı bir araç ise, hasar kaydını her ihtimale karşılık yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca aracınızın hasar kaydı varsa ruhsata işlenmiş olması gerekir. Araçta motor aksamı değişmiş olabilir, yakıt türü değişmiş olabilir, rengi değişmiş olabilir. Bütün bunların ruhsata işlenmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde istasyonda bu durum ortaya çıktığında aracınızın bağlı olduğu trafik biriminden destek almanız gerektiği belirtilerek, muayene işleminiz kesilecektir.

Aliağa Araç Muayene İstasyonu Hakkında

İzmir ili Aliağa ilçesinde bulunan Aliağa araç muayene istasyonuna ulaşmak isteyen kişiler için adres bilgileri şöyledir:

Yeni Sanayi Sitesi Kakaktepe Mevki 1248 Sok. No:4
Samurlu Köyü, Aliağa / İzmir Aliağa araç muayene istasyonu randevu sistemiyle çalışmaktadır.

Bu yüzden muayene gününüz yaklaştığında veya muayene gününüz geldiğinde en kısa süre içerisinde randevu almanız gerekmektedir. Aksi takdirde aracınızın muayenesini yaptıramazsınız. Haftanın altı günü ( Pazar günü hariç ) 08:30 – 18:30 saatleri arasında araç sahiplerine hizmet verilmektedir. Araç muayenesi dışında egzoz gazı emisyon ölçüm hizmeti veren istasyon, bu alanda da araç sahiplerine yardımcı olmaktadır.

Randevu alarak yapacağınız işlem başvurusunda, Aliağa randevu gününde randevu saatinizden en az 15 – 20 dakika önce istasyonda hazır halde bulunmalısınız. Araç muayene istasyonu içinde bulunan sıra numarası veren teknik araçtan, sıra numarası alarak beklemeye geçmelisiniz. Sıranız geldiğinde görevli kişiye aracınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Aliağa araç muayene istasyonu 2 peron halinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Araç muayene istasyonunda sıra numarası alırken sorun yaşarsanız, idari binada bulunan görevliden yardım talep edebilirsiniz. Görevli kişi en kısa süre içerisinde sorunu çözmek için ilgilenecek veya ilgili kişiye durumu bildirecektir.

Muayenesiz Araç Kullanmak

Günü gelmiş aracınızın muayenesini yaptırmamanız durumunda trafikte suç işlemiş sayılmaktasınız. Seyir halindeyken trafik ekipleri tarafından kontrol edilmeniz ve bu durumun fark edilmesi halinde hakkınızda cezai işlem uygulanacaktır. Muayenesiz araç kullanmanın suç olduğu bilincine varmalı, muayene işlemlerinizi aksatmamalısınız.

Muayene günü belirli bir süre ile sınırlı olduğu için, muayene günü gelmiş aracınızın bakımlarını, evraklarını hazır hale getirip, uygun bir günde randevu almalısınız. Son gün veya son güne çok yakın zamanlarda alınan muayene işlemlerinde sorun çıkabileceğini düşünerek erken davranmalısınız. Aliağa Muayene sırasında aracınızda eksiklikler görülebilir, teknik olarak yaptırmanız gereken işlemler tespit edilebilir. Tüm bu durumları göz önüne alarak, aracınızın muayene günü gelir gelmez aracınızı hazır hale getirip randevuyla istasyona gitmelisiniz.