Tüvtürk İzmir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Bornova Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İzmir Bornova istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
İzmir Bornova Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Bornova araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Bornova araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

bornova-tuvturk

Bornova Tüvtürk

Bornova Araç Muayene İstasyonu

İzmir ve bölgesinde Tüvtürk Türkiye araç muayenesi konusunda yetkili kuruluştur. Araç muayenesi bu istasyonda yapılmalıdır. Araç periyodik muayene zamanı gelmeden önce randevu alınması gerekmektedir. Erken alınan randevular ortaya çıkabilecek aksaklıklarda oldukça faydalı olmaktadır. Bornova Araç Muayene İstasyonu yalnızca randevulu sistemle çalışmaktadır. Bu nedenle internetten ya da telefonla randevu alınması gerekmektedir. Geniş kapasiteli istasyonda randevu sistemi oldukça düzenli çalışmaktadır. Aracın muayenesinin düzenli ve eksiksiz tamamlanması için randevu sistemine uymak gerekmektedir.

Araç Muayenesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Araç muayene randevusundan önce eksikliklerin giderilmesi gerekmektedir. Araçların teknik donanımı ve trafiğe çıkabilir anlamına gelen muayene belgesi oldukça dikkatli bir şekilde incelenerek verilmektedir. Bu nedenle gerekli ekipman, donanım ve belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Araç teknik özelliklerine uygun ekipmanların, trafiğe çıkma kuralları çerçevesinde belirlenen gereçlerin, araç trafik sigortası, ruhsat ve borcu olmadığına dair belgelerle birlikte Egzoz Emisyon Ölçümünün de yapılması gerekmektedir.

Egzoz Emisyon Ölçümü

Bu ölçüm yapılmayan araçlar muayeneden kusurlu raporu almaktadır. Bu nedenle trafiğe çıkamazlar. Egzoz Emisyon Ölçümü Bornova Araç Muayene İstasyonunda randevusuz olarak yapılmaktadır. Muayene öncesinde ölçüm yapılabilmektedir. Bu ölçüm belgesinin ruhsatınızla beraber bulunması zorunludur. Araç muayenesinden önce vaktiniz olduğunda istasyona gelerek ölçüm yaptırılabilmektedir. Egzoz emisyon ölçümü Bornova araç muayene istasyonunda farklı bir bölümde yapılmaktadır. Bu bölümde görevli personelin yönlendirmesi dikkate alınmalıdır. Araç yapısına uygun, koşullar çerçevesinde personel gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. Randevusuz gidilebilmektedir. Ancak oradaki sıraya riayet edilmeli her işlemin gerçekleşmesi için öngörülen süre konusunda hazırlıklı olunmalıdır.

Araçta Bulundurulması Gereken Teknik Ekipman

Trafikte her araçta bulunması gereken ekipmanlar vardır. Bunlar yangın söndürücü, ilk yardım çantası ve stepnedir. Araçlarda bu ekipmanlar bulunmak zorundadır. Yangın söndürücünün son kullanma tarihinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca üçgen reflektör de bulundurulmalıdır. Bunların dışında her aracın kendi özelliklerine uygun ekipmanı bulunmaktadır. Aracın kendine özgü ekipmanları hazır bulunmalıdır.

Muayene Öncesi Gerekli Evrak

Muayene esnasında ruhsat bulundurmak zorunludur. Ayrıca borç sorgulaması yapılmaktadır. Trafik sigortası olmayan araçlar muayeneye alınmamaktadır. Trafik Sigortasının bulunduğuna dair belgenin araçta bulunması gerekmektedir. Bunların yanında araç ve plakaya ait cezaların ödenmiş olması gerekir. İstasyonlarda borç ödeme merkezi bulunmamaktadır. Bu nedenle muayene öncesinde borçların sorgulanması ve ödenmesi zorunludur. Özellikle kaçak geçiş cezası adı verilen plaka cezalarının ödenmiş olduğundan emin olunuz. Trafik cezası bulunmaması gerekmektedir. Vergilerinin yatırıldığından emin olunmalıdır. Belgeleri eksik, cezası olan araçlar muayeneye alınmamaktadır. Araç muayene istasyon merkezinden randevu almadan önce belgelerin kontrol edilmesi ve tamamlanması gerekmektedir.

Randevu Sistemi

Bornova Araç Muayene İstasyonu randevu sistemiyle çalışmaktadır. Belirlenen gün ve saatte hazır olunmalıdır. Randevu saatinden önce istasyona gelinmesi gerekmektedir. Burada idari işlemlerin başlatılması ve sıra numarası alınmalıdır. Gerekli evrakın kontrolü, vergi, ceza ve benzeri işlemlerin gerçekleşmesi belli bir zaman aldığından randevu saatinden önce bu işlemlerin bitirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle araçla gelinen noktada uygun bir yerde park edilmelidir. İdari işlemler gerçekleştikten sonra sıra numarası ve gişesi takip edilerek doğru zamanda aracın muayene alanına alınması gerekmektedir. Sırası gelen aracın tüm belgelerinin araç içinde bulunması zorunludur. Ekipmanları arka koltukta, gerekli evrakı ön koltukta bırakarak aracın görevlilere teslim edilmesi gerekir.

Bornova Araç Muayene İstasyonu Hakkında

Araç muayeneye hazır hale gelince istasyondan randevu alınmalıdır. Randevu için sitemiz üzerinden online randevu alınabilmektedir. Ayrıca telefonla randevu alınabilir. Adres bilgileri şu şekildedir:

Evka 3 Mah. 129/23 Sok. No:7

Naldöken, Bornova / İzmir

 

Belirtilen adreste bulunan istasyon oldukça sistemli çalışmaktadır. Bu nedenle randevu saatine dikkat edilmelidir. Evrak ve ekipmanın eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Evrak ve ekipman tamamlandıktan sonra randevu alınmalıdır. Randevu saatinden önce istasyona giderek gerekli işlemlerin başlatılması sağlanmalıdır. Bu işlemler ve olası aksilikler çıkması durumunda randevu saatine yetişmek üzere belirli bir süre önce hazır bulunulmalıdır. Evrak ve işlemler tamamlandıktan sonra sıra numarası verilmektedir. Bu sıra numarasına göre istasyonda belirlenen gişeye aracın bırakılması ve sonuçlar için beklenmesi gerekmektedir. Araç muayenesi eksiklikler nedeniyle kusurlu raporu verme yetkisine sahiptir. Gerekli eksikliklerin tamamlanması için belirlenen sürenin doğru kullanılmasına dikkat edilmelidir. Araç eksiklikleri tamamlandıktan sonra muayene raporu alınır. Ve bir sonraki muayene tarihinin de yazılı olduğu pul görevliler tarafından görünür bir biçimde yapıştırılır.