Tüvtürk İzmir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Çiğli Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İzmir Çiğli istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
İzmir Çiğli Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Çiğli araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Çiğli araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

cigli-tuvturk

Çiğli Tüvtürk

Adres: 1671 Sok. No. 1002 Balatçık Çiğli – İZMİR

Çiğli Araç Muayene

Günümüzde birçok insan araç kullanmakta, çeşitli modellerde araç sahibi olmaktadır. Araç sahibi olan kişilerin yaptırması gereken zorunlu işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden birisi araç muayene işlemleridir. Araç sahibi olan kişiler, düzenli aralıklarla araçlarının kontrollerini yaptırmalı, yasal olarak gerekli olan tüm işlemleri düzenli şekilde yerine getirmelidir. Araç sahibi olmak, sadece aracı kullanmakla yetinmek demek değildir. Kişilere belirli sorumluluklar ve ödevler yüklemektedir.

Çiğli Tüvtürk araçların muayene işlemlerini yapan tek kuruluş olarak herkes tarafından bilinmektedir. Tek kuruluş olması dolayısıyla yılın her günü yoğun bir çalışma temposuna ayak uydurmaya çalışmakta, yılın her günü aşırı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bu yüzden araç muayenesi yaptıracak olan kişilerin bu bilgiyi unutmaması, bu doğrultuda işlemlerini yapmak için hazırlıklarını tamamlaması gerekmektedir.

Muayene Öncesi Yapılması Gereken İşlemler

Araç muayenesi yaptıracak olan kişilerin, gitmeyi düşündükleri günden önce bazı evrakları tamamlamaları, araçlarında eksik olan noktaları yaptırmaları gerekmektedir. Mesela; araçlarının far ayarlarını kontrol ettirmeleri gerekir. Çalışmayan bir aksamı mevcutsa çalışır duruma getirmeleri gerekir. Aracın motorunun şase numarasının emniyete kaydedilmiş olması gerekir ve araçta bulunan motorun şase numarasıyla emniyette bulunan numaranın birbiriyle uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde bağlı olduğunuz emniyet birimine gidip şase numarasını düzeltmeniz gerekecektir. Bütün bunların yanında araç muayenesi için uygun olan bir zaman için randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz Çiğli araç muayene yaptıramayacağınızı bilmelisiniz.

Muayene işlemi öncesinde aracınızda her daim bulundurmanız gereken ekipmanları tamamlamalısınız. İlk yardım çantanız mutlaka olmalı ve içerisindeki ürünler eksiksiz olmalıdır. Yangın tüpünüz bulunmalı, herhangi bir arıza durumu için stepnenizin olması ve arıza olduğunu belli edecek yol cihazlarınızın araçta hazır olarak bulunması gerekmektedir. Bunlardan birinin bile eksik olması, muayene işleminizin olumsuz yanıtlanmasına sebeptir.

Gerekli Evrakların Temini

Muayene öncesinde Çiğli istasyon merkezine gitmeden bazı evrakları yaptırmanız gerekmektedir. Aracınızın borç durumunu sorgulattırmalısınız. İstasyona giderken mutlaka araç ruhsatınızın yanında olması gerekir. Ayrıca mutlaka aracınızın sigortalı olması gerekmektedir. Sigortası olmayan araçların muayene işlemine alınmadığını bilmelisiniz. Daha önceden bulunan trafik cezası gibi plakaya kayıtlı borçların ödenmesi gerekir. Bu işlemleri eksiksiz yapmanız durumunda istasyona alınacak ve muayene işlemleri başlayacaktır. Aksi takdirde muayene işlemine geçişiniz sağlanmayacaktır. Sorun yaşamamak adına, gerekli tüm evrakların takibini detaylı şekilde yapmalısınız.

Çiğli Araç Muayene İstayonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir ili Çiğli ilçesinde faaliyet gösteren araç muayene istasyonu 6 perondan oluşmaktadır. Aynı anda 6 aracın muayene işlemleri detaylı şekilde yapılmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan muayene işlemleri, kısa süre içerisinde yapılmakta, sonuç sizlere anında bildirilmektedir. Ancak aracınızı muayene ettirmek için randevu almanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Randevu zamanında orda bulunmanız durumunda işlemlerinize hemen başlanmaktadır.

Çiğli araç muayene istasyonu 1671 sokak, No: 1002 Çiğli Merkez/Çiğli- İZMİR adresinde hizmet vermektedir. Çevre ilçelerden rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Çiğli muayene istasyonu sadece Pazar günlerinde kapalı olmaktadır. Bunun haricinde haftanın altı günü 08:30 – 18:30 arasında araç sahipleri için çalışmalarına devam etmektedir.

Çiğli muayene istasyonunda sadece randevulu olarak hizmet verilmektedir. Özellikle çevre ilçelerden gelecek kişilerin bu durumu göz önünde bulundurması gerekmektedir. İstasyon merkezinden muayene olmadan geri dönme durumunu yaşamamaları için bu konuya özen göstermelidirler. Ayrıca Çiğli muayene istasyonunda ağır vasıta olarak bilinen araçlara hizmet verilmemektedir. Bunun haricindeki araçların muayenesi yapılmaktadır. İstasyon merkezinde egzoz gazı emisyon ölçüm hizmeti de verilmektedir.

Randevu Saatine Dikkat Etmelisiniz

Araç muayenesi yaptırmak için Çiğli randevu alacağınız zaman randevu saatine dikkat etmelisiniz. Muayene işlemlerinin süresini göz önünde bulundurarak muayene için randevu saati belirlemelisiniz. Çalışma saatinin bitimine çok yakın alacağınız bir randevu, işleminizin yarım kalmasına yol açacağı için hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

Randevu saatinizi seçerken uygun zaman seçmeniz gerektiği gibi, belirlediğiniz randevu saatinden yarım saat önce muayene istasyonunda evraklarınızla birlikte hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir. Çünkü bazı kişiler, randevu almalarına rağmen istasyon merkezine gelmemekte, böylece sıra numarası daha hızlı ilerlemektedir. Bütün durumları göz önüne alarak, evraklarınızı eksiksiz şekilde hazırlayarak aracınızın muayenesini sorunsuz şekilde yaptırabilir, aracınızı trafiğe aktif olarak katabilirsiniz. Bilmelisiniz ki, muayene işlemi yapılmamış bir aracın trafiğe çıkması yasaktır. Trafik kontrolünde veya olası bir kaza durumunda aracın muayenesiz olduğu görüldüğünde yüksek miktarlarda cezaya tabii olacağınızı bilmelisiniz.