Tüvtürk İzmir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Ödemiş Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İzmir Ödemiş istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
İzmir Ödemiş Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Ödemiş araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Ödemiş araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

odemis-tuvturk

Ödemiş Tüvtürk

Adres: 1341 Sok. Zafer Mah. No.1 Ödemiş – İZMİR

Ödemiş Araç Muayene

Araç muayenesi araçtan araca farklılık göstermekle birlikte her araç için belli rutinlerde yaptırılması zorunlu bir işlemdir. Aracınızı muayene zamanı geldiğinde muayene sürecini gözünüzde büyütmenize gerek yok. Bu hem sizin trafikte daha rahat ve güvenli dolaşmanız için yapılan bir işlem hem de diğer araç ve yayaların güvenliğini tehlikeye atmamanız için gerekli bir işlem. Araç muayene işlemi aslında aracınızın arızasını tespit etmek ve bakımını yaptırmak için uygulanan bir ritüeldir. Eğer aracınızın ne gibi hasarı arızası olduğunu bilmeden yola çıkarsanız aracınız trafikte gerek sizin gerek diğer araçların riske girmesine sebep olur. Bu durumu önlemek amacı ile yasalarca da zorunlu kılınan Ödemiş araç muayene işlemleri Tüvtürk Türkite tarafından tüm Türkiye genelinde kolayca yaptırabileceğiniz bir uygulamadır. Tüvtürk Türkiye araç muayene işlemlerini yapmakla görevli tek kuruluştur. Randevu sistemi ile hizmet veren Tüvtürk Türkiye, Türkiye’de hangi şehirde yaşarsanız yaşayın size en yakın araç muayene hizmetini sunan araç muayene istasyonlarının telefonlarına ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. Ödemiş araç muayene istasyonu için de Tüvtürk Türkiye sitesinden ve ya telefonlarından bilgi almanız mümkün.

Araç Muayenesi Kaç Yılda Bir Tekrar Eder?

Araç muayene zamanınız en son muayene ettirdiğiniz tarihten itibaren aracınızın yaşına ve modeline göre değişen bir süreçtir.

Şahsi / Resmi Otomobiller için iki üç yıl ve sonrası her iki yılda bir muayene zamanıdır. M1G sınıfı şahsi araçlar için de resmi arazi araçları için de bu süre sabittir.

Lastik tekerlekli traktörler için ( LTT) ise iki üç yaş sonrası her üç yılda bir muayene zamanıdır. Ve yaptırılması zorunluluğu geçerlidir.

Diğer bütün motorlu araçlar için ve her türlü römorkları için araç muayene süresi ilk bir yaştan sonra yılda bir olarak zorunlu kılınmıştır.

İki veya üç tekerlekli araçlar ve her türlü römorkları için ilk üç yaş sonrası her iki yılda bir muayene süresi gene zorunlu kılınan araç muayene sürelerindendir.

Aracınızı Muayeneye Götürmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli

Aracınızı muayeneye götürmek istediğinizde o araca ait evrakları da yanınızda bulundurmanız zorunludur. Bu evrakları sıralayacak olursak şunlardır.

Ruhsat: Aracınızın ruhsatı mutlaka yanınızda olması gereken bir resmi evraktır. Ve ruhsatınız yanınızda değilse araç muayene Ödemiş istasyonu aracınızın muayenesini gerçekleştirmez.

EK-44: Satış ve devirlerde tescil belgesi noter tarafından alındığı için yenisi düzenlenene kadar noterin size verdiği geçici belgeyi yanınızda bulundurmanız zorunludur.

Trafik sigortası: Trafik sigortanızın tarihini aracınızın muayene zamanı gelmeden mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Trafik sigortası insan taşımada kullanılan tüm araçlar için zorunlu bir uygulamadır

LPG/CNG: Muayeneye getirilen aracın lpg/cng tankının üzerindeki bilgi okunur olmalı bu tüm lpg / cng li araçlarda zorunludur. LPG/CNG tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporu da yapılması zorunlu işlemlerdendir

Vekalet durumu: Eğer muayeneye getireceğiniz araç size ait değilse vekalet durumu evrakınız mutlaka olmalı. Böyle durumlarda TC kimlik bilgilerinizin ehliyetinizin veya varsa pasaportunuzun yanınızda olması zorunludur

Ödemiş’te ikamet edenler için araç muayene istasyon bilgileri.

Ödemiş araç muayene için yapmanız gereken Ödemiş Tüvtürk Türkiye sitesine girip hangi şehirde yaşadığınızı il/ ilçe yönlendirmelerini takip ederek kolayca öğrenmek. Tüm Türkiye genelindeki araç sahipleri için telefonla Ödemiş randevu alma hizmeti olan Tüvtürk araç sahipleri için muayene işlemini oldukça kolaylaştırıyor.

Ödemiş Araç Muayene İstasyonu İletişim Bilgileri

Adres: Zafer Mahallesi. 1341 Sokak. Numara 1. Ödemiş / İzmir.

Şirket adı: Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu – Ödemiş.

Çalışma Saatleri: Hafta içi – 08: 30 ve 17: 30 arasındadır.

Hafta Sonu Hizmet Verilmiyor

Bu bilgileri kullanarak Ödemiş içinde yaşayan tüm araç sahipleri araç muayene istasyonlarından randevu alarak araç muayenelerini kolayca yaptırabilirler. Randevusuz da hizmet sunan istasyonlardan biridir Ödemiş araç muayene istasyonu. İstasyonda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır. Araç sahipleri her ihtimale karşı muayene istasyonun yoğunluğunu da göz önünde bulundurmak adına randevu almalıdır. Randevu alınarak gidildiğinde aracınıza öncelik tanınacağı için sıra beklemeniz gerekmez.

Aracınızın muayene süresi geçmeden aracınızı muayene ettirmeniz yasal bir zorunluluktur muayenesiz aracınız ile trafiğe çıktığınızda trafik memurlarınca size cezai işlem uygulanabilir. Bu da sizin için daha sıkıntı veren bir durum olur. Araç muayeneniz yapılmadan tirafiğe çıktığınız durumda aracınız görevliler tarafından bağlana bilir bu durum muayene sürenizin çok uzun zaman geçmiş olması ili ilişkilidir.