Tüvtürk İzmir Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Tire Araç Muayene Randevu

Tüvtürk İzmir Tire istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
İzmir Tire Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Tire araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Tire araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

tire-tuvturk

Tire Tüvtürk

Adres: Manavgölü Küme Evler Cad. No.23/1 Tire – İZMİR

Tire Araç Muayene Randevu

Araç sahipleri araçlarının muayene zamanı geldiğinde araçlarını muayene ettirmeliler. Yaşadıkları şehirde kendilerine en yakın araç muayene istasyonlarından randevu almaları gerekir. Randevu ve bilgi almak için Tüvtürk Türkiye araç muayene sitesinden ve ya telefon numaralarından istedikleri bilgiye ulaşabilirler. Türkiye’ de araç muayene işlemlerini yapmakla yetkili tek kuruluş Tüvtürk Türkiye’dir. Araç muayene işlemi zorunludur ve yaptırılmadığı takdirde trafikte araç sahibi sıkıntı yaşayabilir. Trafikte görevli memurlarca muayenesi geçtiği halde trafiğe çıkmaya devam eden araçlar için cezai işlem uygulanır hatta bazı durumlarda araç bağlanabilir. Böyle durumlara maruz kalmamak adına araç sahipleri muayene zamanı gelince bulundukları şehirde kendilerine en yakın araç muayene istasyonuna gidip muayene işlemini gerçekleştirmelidir.

Tire Araç muayene istasyonlarının bazıları randevu sistemi ile bazıları ise randevusuz da kabul edebilir. Fakat Araç sahiplerinin her ihtimale karşı randevu almaları ya da gitmek istedikleri araç muayene istasyonundan telefonla bilgi almaları daha garanti olur. Randevusuz gidildiğinde yoğunluktan dolayı da geri çevrilir ya da çok fazla sıra beklersiniz. Randevu alıp Tire randevu zamanınız ve saatiniz geldiğinde randevu saatinizden 15-20 dakika erken gidip Tüvtürk araç muayene istasyonunda kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Randevu saatinize 15 dakika geç gittiğinizde randevunuz otomatik olarak iptal edilir buda sizin tekrar randevu almanıza veya aracınızın muayene süresinin geçmesine sebep olabilir. Siz de gözünüzde büyütmeyin araç muayene işlemlerini randevunuzu aldıktan sonra randevu tarih ve saatinizde gidiyorsunuz ve araç muayene işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. işiniz sizin sandığınız gibi uzun sürmüyor randevulu gittiğinizde hemen sizin aracınızla ilgileniliyor.

Aracınızı Muayeneye Götürmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Araç muayenesi yaptırmadan önce aracınızın trafik veya vergi borcunun olup olmadığını kontrol edin. Muayeneye götürdüğünüzde bunlardan birisi varsa araç muayene işlemiz gerçekleştirilmez. Eğer kendinize ait olmayan bir aracı muayeneye götürüyorsanız noterden vekalet almanız gerekir. Eğer bir şirket çalışanı şirket aracını muayeneye götürecekse yetki belgesi olması gerekir. Araç muayenesine giderken ruhsatınızın yanınızda olması gerekir.

Satış veya devir işlemlerinde ise aracınız tescil belgesi noterde olduğundan dolayı yenisi düzenleninceye dek noterden aldığınız geçici belgeyi yanınızda bulundurmalısınız. Lpg/ccng tanklarının üzerindeki bilgilerin okunur durumda olması gerekir. Lpg/cng tadilatı sonrasında muayenelerde montaj tespit raporu ile gaz sızdırmazlık raporu da alınması zorunludur.

Araç Muayene İşlemi Ne Kadar Sürede Tekrarlanmalı?

Aracınızın muayene süresi aracınızı en son muayeneye getirdiğiniz tarihten itibaren aracın model ve yılına göre değişen bir durumdur. Araç muayene işlemi resmi bir zorunluluk olduğu için muayene süreleri de yetkili mercilerce belirlenir.

Şahsi otomobiller için iki üç yaş sonrası her iki yılda bir muayene süresi belirlenmiştir.

Resmi otomobiller için de aynı şekilde iki üç yıl sonrası için muayene süresi belirlenmiştir.

Lastik tekerlekli traktörler için ( l t t ) araç muayene süresi iki üç yaş sonrası her üç yılda bir olmak üzere belirlenmiştir.

Diğer tüm motorlu araçlar için ve römorkların araç muayene süresi ilk üç yaş sonrası her üç yılda bir olarak belirlenmiştir. İki ya da üç tekerlekli araçların araç muayene süreleri ise ilk üç yaş sonrası her iki yılda bir olarak belirlenmiştir. Bu sürelerde tüm araç sahipleri araçlarının muayene zamanını geçirmeden muayene yaptırmaları zorunludur. Bu zorunluluk trafikte hem kendi canınızı hem de diğer araçların canını tehlikeye atmamanızı sağlamak için getirilmiş bir zorunluluktur. Aracınızın arızası muayene esnasında tespit edilir ve sizde trafiğe güvenli şekilde çıkarsınız.

Tire de yaşayanlar araç muayenelerini yaptırmak istediklerinde kendilerine in yakın araç muayene Tire stasyonu öğrenmek için Tire Tüvtürk Türkiye resmi internet sitesi ve ya Tüvtürk telefonlarından istedikleri tüm bilgiye ulaşabilir ve randevu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tüm Türkiye için Tüvtürk bu hizmeti araç sahiplerine sunar. Sizde yaşadığınız şehirde size en yakın araç muayene istasyonunu öğrenip daha uzak yerlere gidip aracınızın muayene işlemini yaptırmamış olursunuz.

Tire Araç Muayene Randevu Ve Adres Bilgisi Aşağıda Belirttilmiştir.

Not:Tire araç muayene istasyonu randevulu ve randevusuz araç kabul etmektedir.

Adres: Manavgölü Küme Evler cad. No. 23 / 1. Tire – İzmir

Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cumartesi. 08:30 _ 18: 30. Pazar günleri kapalıdır.

Verilen hizmet. Egzoz gazı emisyon ölçümü.

Tire ve diğer tüm şehirler için Tüvtürk Türkiye adresinden ve ya telefon numarasından araç muayene işlemlerine dair bilgi alabilirsiniz.