Tüvtürk Kayseri Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Güneşli Araç Muayene Randevu

Kayseri Güneşli Tüvtürk istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Kayseri Güneşli Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Güneşli araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Güneşli araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

gunesli-tuvturk

Güneşli Tüvtürk

Kayseri Güneşli Araç Muayene

Tüvtürk verdiği birçok hizmet ile Türkiye’de araç bakımına, yol ve yaya güvenliğine yeni bir soluk getirmiştir. Tüvtürk sayesinde araçların bakım masrafları azalır, yakıttan tasarruf sağlanır, yol emniyetine haiz bir trafik seyri görülür. Tüvtürk Kayseri araç muayene istasyonları ile yaptığı faaliyetler ile ülke ekonomisine büyük  katkı sağlamaktadır.

Ülkemizde yıllardır araç muayenesi konusunda yetkili tek kurum olan Kayseri Tüvtürk araç istasyonları yılların verdiği tecrübe ile Türkiye’nin tüm illerine ve birçok ilçesine yayılmış sabit ve gezici araç muayene istasyonları ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Araç sahipleri periyodik araç bakımlarını eksiksiz yerine getirerek ülke ekonomisine ve kendi tasarruflarına yönelik bir katkıda bulunmuş olurlar. Ayrıca araç muayenesi yapılarak eksiklikleri giderilen araçlar sayesinde daha sağlıklı bir toplum ve temiz bir çevre oluşturmak mümkündür.

Tüvtürk araç muayene istasyonları uluslararası standartlara uygun, profesyonel ekiplerin faaliyetleri ile müşterilerine yıllardır hizmet vermektedir.

Tüvtürk’ten Nasıl Araç Muayenesi Hizmeti Alabilirim?

Tüvtürk’ten araç muayenesi hizmeti alabilmek için randevulu ya da randevusuz sıra almak gerekmektedir. Randevu almadan Tüvtürk Kayseri istasyon birimlerine giden müşteriler burada numaramatikten sıra alarak işlemlerini yaptırabilirler. Ayrıca isteyen araç sahipleri değerli vakitlerinden kaybetmek istemiyorsa önceden Kayseri randevu alarak da işlemlerini yaptırabilirler. Tüvtürk araç muayenesi işlemleri için randevu almak için istenirse 0888 233 04 04 nolu telefon yardımıyla randevu alınabilmektedir. Telefon randevu almak için kullanılan tek kanal değildir. İstenirse Tüvtürk web sitesi üzerinden araç plaka bilgisi, ruhsat bilgileri ve il bilgisi girilerek de randevu alınabilmektedir. Araç sahipleri istedikleri kanalı kullanarak randevu alabilmektedir.

Randevu alan araç sahipleri idari işlemlerini halledebilmek adına randevu saatine 15 dakika kala araç muayene istasyonuna gelirlerse rahatlıkla randevu alabilirler. Ayrıca araç sahiplerinin randevu saatini kaçırmaması gerekmektedir. Olası bir geç kalma durumunda randevulu araç sahibi 15 dakika beklenmekte, randevu saatinden 15 dakikadan fazla geç gelen müşterilerin randevuları otomatikman iptal edilmektedir. Bu nedenle araç sahiplerinin randevu saatlerini kaçırmamaları önemlidir. Randevusu iptal edilen müşterilerin yeniden randevu alarak işlem yaptırmaları gerekmektedir.

Tüvtürk Çalışma Saatleri

Tüvtürk Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu da hizmet vermekte olan araç muayene istasyonu yalnızca Pazar günleri hizmet vermemektedir. Bu nedenle müşterilerin Hafta içi ve Cumartesi günleri 08:30 – 17:30 saatleri arasında işlem yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca mesai bitimine yarım saat kala yeni müşteri kaydı yapılamamaktadır.

Hangi Durumlarda Araç Muayenesi İşlemleri Yapılmamaktadır?

Bazı durumlarda araç muayenesi yapılmamaktadır. Aracın üzerine bir borç var ise aracın bu borcu muayeneden önce ödenmemişse bu durumda araç muayene işlemi yapılamamaktadır. Ayrıca trafik sigortası yapılmamış araçların da muayenesi yapılmamaktadır. Araç sahiplerinin muayeneye gelmeden önce araçlarının borçlarını ödemeleri, trafik sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. Araç sahipleri bu borçların istasyonlarda ödenmediğini bilerek hareket etmesi önemlidir.

Başkasının Aracını Muayene Ettirmek

Araç muayenesinde usul aracın sahibinin aracı muayeneye getirmesidir. Fakat araç sahibi dışındaki kişilerin de aracı muayene getirmesi mümkündür. Yalnız burada şöyle bir sınırlama bulunmaktadır. Araç sahibi olmayan bir kişi bir ay içinde yalnızca bir araba muayene ettirebilmektedir. Birden fazla aracı bir ay içinde muayene ettirmek isteyen araç sahibi dışındaki kişilerin vekaletname alarak istasyona gelmeleri şarttır.

Bazı şirketler birden fazla araca ya da araç filosuna sahiptir. Bu şirketlerin ya da kurumların araçlarını muayene ettirebilmesi için bir kişiyi yetkilendirebilmesi mümkündür. Bunun için yapmaları gereken bu kişi için bir yetkilendirme belgesi temin etmektir. Yetkilendirme belgesi ile birden fazla aracı muayene ettirmek mümkündür.

Kayseri Güneşli Araç Muayene İstasyonu Nerededir?

Kayseri ilimizde de Tüvtürk istasyonu bulunmaktadır. Kayseri ilindeki araç muayene istasyonu dört tane olup, bunlardan bir tanesi de Kayseri Güneşli araç muayene istasyonudur. Kayseri Güneşli araç muayene istasyonu 6 peronlu bir araç muayene istasyonu olup, Gömeç mahallesi, Şehit veren caddesi, No:71 Kocasinan Merkez Kayseri adresinde hizmet vermektedir. Sadece randevu sistemi ile çalışan Kayseri Güneşli araç muayene istasyonu sayesinde ayrıca Egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti de verilmektedir. Hafta içi ve cumartesi günleri 08:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermekte olan Kayseri Güneşli araç muayene istasyonu yoğun olarak araç muayenesi yapılan bir istasyondur.

Kayseri’de 4 farklı araç muayene istasyonu bulunmakta olup, araç sahipleri diledikleri araç muayene istasyonundan araçlarını muayene ettirebilmektedirler.