Tüvtürk Kayseri Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk İncesu Araç Muayene Randevu

Kayseri İncesu Tüvtürk Araç muayene istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Kayseri İncesu Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
İncesu araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk İncesu araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

incesu-tuvturk

İncesu Tüvtürk

Kayseri İncesu Araç Muayene

Araç muayene işlemi tüm araç sahiplerinin kanunen yaptırmak zorunda olduğu bir uygulamadır. Tüvtürk Türkiye araç muayene işlemlerini yaptırmanız için Türkiye genelinde yetkili tek kuruluştur. Araç sahipleri muayene zamanı geçmiş araçları ile trafiğe çıktıklarında trafik memurları tarafından kendilerine cezai işlem uygulanır. Yasalarca muayenesi geçmiş araç ile trafiğe çıkılmaması gerektiği sabittir. Araç muayene işleminin zorunlu hale getirilmesinin sebebi trafiğe çıkan aracın herhangi bir arızası olup olmadığını kontrol etmek trafikteki diğer araçların can güvenliği açısından tehdit oluşturacak bir durumunun olup olmadığını belirlemek ve eğer varsa rutin araç muayene işlemleri sırasında bu sorunların giderilmesini sağlamaktır.

Kayseri Tüvtürk Türkiye internet sitesi üzerinden araç sahiplerine bilmeleri gereken ve öğrenmek istedikleri tüm bilgileri veriyor. Ayrıca Tüvtürk Türkiye’ye ait 0888 233 04 04 nolu telefon numarasından da istediğiniz tüm soruların cevabını öğrenebilirsiniz ve yaşadığınız şehirde size en yakın araç muayene Kayseri istasyonu için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Tüvtürk Türkiye’den araç muayene randevusu talep ettiğinizde müşteri temsilcisi tarafından randevunuz oluşturulup size tarih ve saat olarak bilgi verilir. Araç muayene istasyonuna randevu saatinizden 15 – 20 dakika erken gitmeniz gerekmektedir. Bu gerekliliğin nedeni Kayseri Araç muayene  istasyonu idari işler bölümünde muayene işlemine başlamadan önce evrak kayıt işleminizi yapmanız içindir. Tüvtürk Türkiye’den araç muayenesi için Kayseri randevu alan araç sahipleri randevu saatlerini 15 dakika geçirdiğinde Tüvtürk randevularını otomatik olarak iptal edecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamak ve mağdur olmamak için araç sahipleri randevularına zamanında gitmelidir.

Araç Muayenesine Aracınızı Götürmeden Önce Hazırlamanız Gereken Evraklar.

Aracınızı muayene işlemi için muayene istasyonuna götürmeden önce yanınızda ruhsatınızın olduğuna emin olun ruhsatınız olmadan araç muayene uygulamanız yapılamaz.

Aracınızın satış devir işlemlerini yaptırıyorsanız belgelerin aslı noterde olacağından muayene istasyonuna gitmeden önce noterden geçici belge talep etmelisiniz.

Bir başkasının aracını muayene işlemi için muayene istasyonuna götürecekseniz vekâlet durumu belgesi almanız gereklidir.

Ayrıca aracınızın Lpg / Cng tankının Üzerindeki bilgilerin okunabilir olması gerekiyor. Lpg / Cng tankının tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporunun olması gerekir ve bu raporları yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Aracınızı muayene istasyonuna götürmeden önce aracınıza ait trafik cezasının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Köprü ve gişe geçişlerinde de borcunuzun olmaması gerekiyor.

Aracınızın Muayene Süresini Merak Ediyorsanız Yazımızın Devamını Okumalısınız.

Muayene süreleri araçların model, yaş, ve çeşidine göre değişmektedir.

Özel ve resmi araçlar için ilk iki yıldan sonra her iki yılda bir olarak belirlenmiştir.

Lastik tekerlekli traktörler için ilk üç yıldan sonra her yıl olarak belirlenmiştir.

İnsan taşımacılığında kullanılabilen bütün motorlu taşıtlar ve römorkları için ilk bir yıldan sonra her yıl olarak belirlenmiştir.

İki ya da üç tekerlekli araçlarınız ve onların römorkları için ilk üç yıldan sonra her iki yılda bir olarak belirlenmiştir.

Tüvtürk 2017 Araç Muayene Ücretleri

Kamyon, Otobüs, Tanker ve de Çekiciler için 267,86 TL olarak belirtilmiştir.

Minibüs, Kamyonet, Otomobil, Özel taşıtlar, Arazi taşıtları, Römork ve de Yarı römorklar için 198, 24 TL olarak belirtilmiştir.

Traktör, Motosiklet ve Motorlu bisikletler için ise 101, 48 TL olarak belirtilmiştir.

Bu belirttiğimiz kategorilerin dışında olan araçlar için ise ücretlendirmeyi TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarınca belirlenecektir.

Muayene den sonra araç ağır kusurlu ve emniyetsiz bulunursa muayene işlemi onaylanmaz ve araç sahipleri yeniden randevu alarak muayene işlemlerini tekrarlamak durumunda kalır. Bir aylık süreyi geçirmediğiniz takdirde araç muayene ücreti talep edilmez bir ayı geçirdiğinizde ise yeniden ücret ödersiniz

Tüvtürk Araç Muayene Gecikme Faizleri

  • Muayenesi gecikmiş olan araçlar için muayene ücretinin üzerine her ay için % 5 gecikme faizi uygulanacaktır.
  • Araç muayene gecikme faizleri 30 üzerinden hesaplandığı için aracınızın muayene süresinin bir iki gün geçmesinde bile bir aylık ücret ödemek durumunda kalırsınız.
  • Araç sahiplerinden tahsil edilen gecikme cezası ücretleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılır. Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Tüvtürk’ten bu cezaları denetlemesini istemiştir.

Kayseri incesu araç muayene istasyonu iletişim.

Adres: Örenşehir Mah. Küme Evler No:35 38560 İncesu/Kayseri

Çalışma Saatleri Hafta içi: 08: 30 -17: 30
Cumartesi: 08:30-17:30
Pazar: Tatil, Resmi tatil günleri kapalı

Son müşteri kabul saati mesai saati bitiminden 30 dakika öncedir.

Araç sahipleri muayene istasyonuna araçlarını götürmeden önce telefonla arayıp yoğunluk durumunu öğrenmelidir. Aksi takdir de randevulu müşteriler öncelikli olduğundan çok sıra beklemek durumunda kalarak zaman kaybetmiş olurlar.