Tüvtürk Mersin Araç Muayene Randevu içeriğine geri dön

Tüvtürk Mersin Merkez Araç Muayene Randevu

Mersin Merkez Tüvtürk istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz

Mersin Merkez Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.

Mersin Merkez araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Mersin Merkez araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

mersin-tuvturk

Mersin Tüvtürk

Adres: İnünü Bulvarı Toroslar Mah.No: 29 Yenitaşkent / Mersin

İçel Mersin Araç Muayene

Her aracın rutin işlemlerinin başında gelen en önemli kayıt işlemlerinden biri hiç şüphesiz ki araç muayene olmaktadır. Araç muayenesi birçok açıdan önem teşkil etmektedir. Bunların başında ise can güvenliği için önlemler gelirken bir diğeri ise trafik için belirlenmiş kurallara uyulması gelmektedir. Bu sebep ile araç muayenelerinizi zamanında ve yerinde yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. İçel Mersin Araç muayene hizmeti olarak Türkiye de tek hizmet veren şirket olmanın onurunu taşımaktayız. Sadece büyük şehirlerde hizmet vermeyen şirketimiz ülkenin dört bir yanına kurmuş olduğu şirket ve şubeler ile sizlere hizmet vermenin onurunu taşımaktayız.

Hizmetlerimiz Ve Sizin İçin Önemli Olan Detaylar

Sadece otomobil muayene hizmeti vermeyen İçel Mersin Tüvtürk bütün motorlu araç hizmetleri vermektedir. Bu sayede tır, motosiklet, otomobil, kamyon gibi bütün araçların muayeneleri tek çatı altında yapılmaktadır. Her araç için muayene alanı ve ekibi hazır olarak sizleri beklemektedir.

Araç muayene için yapmanız gereken irtibat numaralarımızı arayarak İçel Mersin randevu talebinde bulunmanızdır. Randevu almadığınız taktirde hiçbir işlem yapılmamaktadır. Bunun için ön bilgi almak ve araç muayene için randevu almak için irtibat numaramızı tuşlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca hatırlatmakta fayda var ki alacağınız randevu saatinden en az 10 veya 15 dakika önce şubelerimizde bulunmanız gerekmektedir. Eğer 10 veya 15 dakika önce şubemize giriş yapıp kayıt işlemde kayıt yapmaz ve saatiniz geçer ise size hiçbir şekilde hizmet veremeyiz. Çünkü sistem otomatik olarak sizin randevu talebinizi iptal edecek ve işlem yapılamayacaktır. Bu sebep ile en az 15 dakika önce randevu yerine gelmenizde ve işlem kayıt yaptırmanızda fayda vardır.

İşlem kayıt yapıldıktan sonra size verilecek olan numara istasyon numaratör de yanacak ve siz sıranızın geldiğini anlayarak aracınız ile istasyona giriş yapabileceksiniz. Aracınızı istasyonda ekimizde görevli olan arkadaşlar tarafından alınacak ve araç muayene yapılarak gerekeli olan her detaya bakılacaktır.

Hangi Araçlara Muayene Yapılmaz Ve Randevu İptal Edilir

Öncelik ile şunu belirtelim ki her araca işlem yapamamaktayız. Araca muayene işlemi yapmak ve olur sonucu verebilmek için araçta birkaç detaya dikkat edilmektedir. Bu detayları sıra ile anlatmak gerekirse; plakaya ait herhangi bir borç varsa muayene randevunuz iptal edilir. Bunun yanı sıra araca veya plakaya ait ceza varsa yine randevu sistem tarafında iptal olacaktır. HGS KGS OGS gibi borçları bulunan şahıs ve plakalar içinde yine hiçbir işlem yapılamamaktadır. Bu sebep ile şubelerimize başvurmadan önce araca veya plakaya ait borçların var olup olmadığına bakmanızda fayda vardır.

Eğer araca veya plakaya dair bir borç varsa randevu aldıktan sonra kayıt işlemi yapılırken bu durum tespit edilir ve randevunuz iptal olacaktır. Ayrıca aracınız İçel Mersin istasyon girişi yaptıktan sonra eğer tam şartlar sağlanamaz ise  yineden tam şartları sağlayarak randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Şirket Araçları İçin Uygulanan Sistem

Eğer aracınız bir şirket aracı ise araç sahibi tüm araçlarını muayeneye götüremeyeceği için yapması gereken araç için şirketten gelecek olan kişinin şirket tarafından verilen yetkili belgesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer yetkili kişi gelemiyorsa şirket tarafından noter imzalı vekalet getirmesi şarttır.

Bunun yanı sıra eğer araç için araç sahibi gelemiyor ve başkasını gönderecek ise göndereceği kişi adına randevu alması gerekir. Ayrıca gelecek olan kişinin son bir ayda herhangi bir araca muayene yaptırmamış olması gerekmektedir. Eğer bir ay içinde bir muayene yaptırdı ise o zaman araç sahibi tarafından noter imzalı belge ile gelmesi gerekir. Eğer noter imzalı belge elinde yoksa randevu iptal edilecek ve hiçbir işlem yapılmayacaktır.

Geniş İstasyonda Çabuk İşlem

İstasyonlar geniş ve 6 araç alma kapasiteli olduğu için aynı anda farklı yetkililer tarafından sizlere hizmet verebilmektedir. Bu sayede aynı anda birçok araç işleme alınır tespitler yapılır ve işleri erkenden bitirilir. İşlerin erken bitmesi ile sizlerde zaman kaybına uğramaz ve hemen biten araç muayene ile rutin yaşamınıza geri dönebilirsiniz.