İstasyonlar içeriğine geri dön

Tüvtürk Hatay Araç Muayene Randevu

Hatay Tüvtürk araç muayene istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz.

Hatay Tüvtürk araç muayene istasyonuna sadece randevulu araçlar kabul edilmektedir.

Hatay araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.

Tüvtürk Hatay araç muayene istasyonuna telefon ile de araç muayene randevu hizmeti vermekteyiz.

hatay-tuvturk

Hatay Tüvtürk

Adres: Cumhuriyet Mah. Süleyman Demirel Cad. No.32 Narlıca / Hatay

Hatay Araç Muayene

Tüm araç sahipleri araçlarını muayene süresi geldiğinde muayene ettirmekle yükümlüdür. Tüvtürk Türkiye araç muayene işlemlerini gerçekleştirmekle yetkili tek kuruluştur. İnternet sitelerinden veya telefon numaralarından Hatay Tüvtürk Türkiye’ye ulaştığınızda randevu alabilir ve size en yakın araç muayene istasyonunu öğrenebilirsiniz.  0888 233 04 04 bu numarayı arayarak randevu alabilirsiniz. Bazı araç muayene istasyonları randevusuz kabul etmezken bazıları randevusuzda kabul edebiliyor.

Fakat araç sahipleri kendilerini garantiye almak için en yakın araç muayene istasyonunu arayıp durumu öğrenebilirler. Her ihtimali göz önünde bulundurmanız sizin için en iyisi olur randevusuz gittiğinizde yoğunluktan ötürü çok sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz. Her zaman randevulu araç sahiplerinin öncelikli olduğunu unutmayın. Zaman kaybetmemek adına randevusuz da çalışan istasyonlara telefonla bilgi almadan gitmeyin. Araç sahipleri araç muayene işlemi için aldıkları randevu saatinden 15 – 20 dakika erken gitmelidir araç muayene istasyonlarına. Bunun sebebi istasyonun idari odasından araç kayıt işlemlerini tamamlamak zorunda olduklarıdır. Eğer araç sahipleri Hatay randevu saatini 15 dakika geçirirlerse Tüvtürk tarafından randevuları otomatik şekilde iptal edilir. Aracınızın muayene zamanı geçmeden muayene yaptırmanız kanunen zorunludur. Eğer araç sahipleri araçlarının muayene süresi geçtiği halde trafiğe çıkmaya devam ederlerse trafikte görevli memurlarca taraflarına cezai işlem uygulanır. Bu cezalar iki türlüdür. Birincisi, araç muayene tarihi geçen araç sahibi Tüvtürk araç muayene işlemini yaptırmak için araç muayene istasyonuna gittiğinde gecikmiş olan süre hesaplanır ve araç sahibine ödetilir. İkincisi, muayene süresi geçmiş aracınızla trafik kontrolü veya başka sebepten dolayı trafik polisine yakalandığınızda araç muayene cezası tarafınıza kesilir.

Muayene Öncesi Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Önemli: Araç sahipleri muayene süreleri geldiğinde Hatay araç muayene istasyonuna götürürken yanlarında mutlaka bulundurmaları gereken evrakları bulundurmadıkları taktirde araç muayene işlemleri gerçekleştirilmez.

Ruhsat: yanınızda bulunması gereken belgelerden biridir.

EK-44: Satış ve devir işlemlerinde tescil belgeniz yanınızda olmayacağı için noterden yenisi düzenlene kadar alacağınız geçici belge yanınızda bulunmalı.

Vekalet durumu: Muayeneye götürdüğünüz araç size ait değilse bir vekalet belgesi yanınızda bulunması zorunludur. Ayrıca kimliğiniz, ruhsatınız veya varsa pasaportunuz yanınızda olması gerekir.

Lpg / Cng: Aracınızı muayeneye getirdiğinizde aracın Lpg / Cng tankının Üzerindeki bilgilerin okunabilir olması gerekir. Lpg / Cng tankının tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporu zorunludur.

Araç Muayene Süreleri.

  • Araçtan araca değişen bir durumdur araç muayene süresi. Sonuç olarak hesaplanma şekli aracınızı en son muayeneye getirme tarihinizden itibaren başlar.
  • Kişisel / Resmi Araçlar için iki veya üç yıl sonrasında her iki yılda bir aracınızı muayene ettirmelisiniz. Resmi arazi araçları içinde aynı durum geçerlidir.
  • Lastik tekerlekli traktörler ( LTT ) ilk üç yıl sonrası her üç yılda bir araç muayene işlemi yaptırmaları zorunludur.
  • Diğer tüm motorlu taşıtlar için ve römorklar için araç muayene süresi ilk bir yıl sonrası yılda bir olarak belirlenen zorunlu muayene süresidir.
  • İki yada üç tekerlekli araçlar ve römorklar için ilk üç yıl sonrası her iki yılda bir muyanene zorunluluğu getirilmiştir.
  • Araç muayene süresi dolduğunda ödenecek ceza miktarı.

Tüvtürk araç muayene ücreti 2016 da yaklaşık olarak 191.16 tl dir. Ve buna göre araç muayenesiniz her geciktirdiğiniz ay için % 5 faiz uygulanır. Araç sahiplerinden tahsil edilen bu ceza ücreti Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılır. Yasalara göre gecikme 30 gün den hesaplanır. Yani bir gün geciktirmiş olsanız da otuz gün geciktirmiş olsanız da aynı cezai işlem tahsil edilir. Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Tüvtürk’ten bu cezaları denetlemesini istemiştir.

Hatay Araç Muayene İstasyonu

Adres: Cumhuriyet mah. Süleyman Demirel cad. no 32 Narlıca, Antakya / Hatay

Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cumartesi. Günleri saat: 08: 00 _ 17: 00 arasıdır.

Pazar günleri kapalıdır. Son müşteri kabul saati kanış saatinden 30 dakika öncedir.

Tüvtürk Türkiye’ye bağlı tüm araç muayene Hatay istasyon iletişim bilgilerine ulaşmak için Tüvtürk ile görüşebilirsiniz. Aracınızın muayene süresini geçirmeden size en yakın araç muayene istasyonunu öğrenin ve aracınızı muayene yaptırın. Trafikte gerek kendi can güvenliğiniz gerekse trafikteki diğer araçlardaki kişilerin can güvenliğini riske atmayın. Maddi manevi rahat edin.