Tüvtürk Kars Araç Muayene Randevu

Tüvtürk Kars istasyonuna araç muayene randevu hizmeti veriyoruz
Kars Tüvtürk araç muayene istasyonu sadece randevulu araç kabul etmektedir.
Kars araç muayene istasyonunda egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmaktadır.
Tüvtürk Kars araç muayene istasyonuna telefon ile de randevu hizmeti vermekteyiz.

kars-tuvturk

Kars Tüvtürk

Kars Araç Muayene

Araç sahipleri için araç muayene yaptırma zorunluluğu bulunduğu için tüm araç sahipleri Türtürk Türkiye’den araç muayene randevu talebinde bulunabilirler. Tüvtürk Türkiye araç muayene işlemlerini yapabilecek tek yetkili kuruluştur. Araç sahipleri muayene sürelerini geçirdiklerinde belli cezalar ödemek durumunda kalabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına kendilerine en yakın araç muayene istasyonundan randevu talep edip araçlarını muayene süresi geçmeden muayene işlemi için istasyona götürebilirler. Tüvtürk Türkiye’nin internet sitesinden ve ya Tüvtürk Türkiye’ye ait 0888 233 04 04 numaralı telefon numaralarından ulaştığınızda hem araç muayene sürenizi öğrenebilir hem de randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz. Tüvtürk Türkiye’den yaşadığınız şehirde size en yakın araç muayene istasyonu için randevu talebinde bulunduğunuzda randevu işlemiz gerçekleştirilir. Araç muayene randevunuz için araç muayene istasyonuna randevu saatinizden 15 – 20 dakika erken gitmeniz gerekmektedir. Bu gereklilik araç muayene istasyonu idari işler bölümünde evrak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek içindir. Tüvtürk Türkiye web sitesinden veya telefon numaraları aracılığı ile Kars araç muayene istasyonundan randevu talep edip randevu saatinize 15 dakika geç giderseniz Tüvtürk randevunuzu iptal edecektir. Tekrar randevu verilebilecek zamana kadar araç muayene süreniz geçebilir ve muayene süresi geçmiş aracınız ile trafiğe çıkamazsınız. Eğer muayene süresi geçmiş bir araç ile trafiğe çıkarsanız trafik memurlarınca fark edildiğinizde iki defa uyarı almanız durumunda üçüncü uyarı olmayacak ve tarafınıza cezai işlem uygulanacaktır. Kesilen ceza hem araç muayene Kars istasyon şubelerinde sürenizi geçirdiğiniz için hem de yasalara ve uyarılara aykırı davrandığınız için olacaktır.

Hazır Bulunması Gereken Evraklar

Araç muayene işlemine giderken yanınızda ruhsatınız mutlaka olmalı.

Satış ve devir işlemleri esnasında tescil belgeniz noterde olacağı için, yenisi düzenleninceye kadar noterden geçici belge almanız ve muayene işleminde yanınızda bulundurmanız gerek.

Eğer kendi aracınızı değil de bir başkasının aracını muayeneye götürüyorsanız mutlaka vekalet durumu belgeniz olmalı.

Aracınızı muayeneye getirdiğinizde aracın Lpg / Cng tankının Üzerindeki bilgilerin okunabilir olması gerekiyor. Lpg / Cng tankının tadilatı sonrası muayenelerde montaj tespit raporu ve gaz sızdırmazlık raporunu da yanınızda bulundurmalısınız.

Araç Sahipleri Araçlarını Ne Kadar Sürede Bir Muayene Yaptırmalı?

Muayene süresi her araç için farklılık gösteren bir durum.

Özel ve resmi araçlar için ilk iki, üç yıl sonrasında iki yılda bir araç muayene süresi belirlenmiştir.

Lastik tekerlekli traktörler içinse ilk üç yıl sonrasında her üç yılda bir kez araç muayene süresi belirlenmiştir.

İnsan taşımacılığında kullanılan diğer tüm motorlu taşıtlar ve römorkları için ilk bir yıl sonrasında her yıl yılda bir olarak belirlenmiştir.

İki ya da üç tekerlekli araçlar ve römorkları için ilk üç yıl sonrası her iki yılda bir kez olarak belirlenmiştir.

Tüvtürk Türkiye Araç Muayene Ücret Ve Cezaları.

2017 yılı için belirlenen araç muayene ücretleri. Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler için 267,86 TL olarak belirlenmiştir. Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork, ve yarı römorklar için 198, 24 TL olarak belirlenmiştir. Traktör, motosiklet ve motorlu bisikletler için 101, 48 TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıdaki kategorilere uymayan araçlar hangi kategoriden ücretlendirilecekleri TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarınca belirlenecektir. Gecikme cezaları her ay için % 5 olarak belirlenmiştir. Yani aracınızın muayene süresini geciktirdiğinizde muayene ücretinizin üzerine % 5 gecikme faizi ödemek durumunda kalırsınız. Gecikme faizleri 30 gün üzerinden hesaplanacağı için aracınızın muayenesini bir gün geçirmiş olsanız dahi 30 gün üzerinden ücret ödersiniz. Araç sahiplerinden tahsil edilen gecikme faizi ücretleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığına aktarılır. Ulaştırma ve Maliye bakanlıkları Kars Tüvtürk ve diğer şubelerden bu cezaları denetlemesini istemiştir.

Muayene sonucuna göre ağır kusurlu ve emniyetsiz bulunan araçların muayene işlemleri onaylanmaz. Bu durumda araç sahipleri araçlarındaki kusuru giderdikten sonra muayene işlemini yenilemek zorundadır. Bir ay içinde araçlarındaki sorunu halledip yeniden muayene işlemi için başvuran araçlar bir aylık süreyi geçirmedikleri takdirde ücret ödemezler.

Kars Araç Muayene İstasyonu İletişim.

Adres: Paşa Çayırı Mah. OSB 6. Cad. Merkez / Kars

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi: 08: 30-17: 30. Pazar: Kapalı

Not: Son müşteri kabul saati kapanıştan 30 dakika öncedir

Verilen Hizmetler: Hem Kars randevu hem randevusuz araç muayenesi, Egzoz gazı emisyon ölçümü,

Araç sahipleri araç muayene istasyonundan yoğunluk durumu ile ilgili bilgi almalı eğer randevusuz gideceklerse. Randevulu müşteri öncelikli olduğu için çok fazla sıra beklemek zorunda kalabilirler.